למה כל כך חשוב לבקר את השיננית?

גם אתם מסוג הטיפוסים המקפידים על ניקוי קבוע ויסודי של השיניים באופן עצמאי, חשוב שתדעו כי אין תחליף אמתי לביקור אצל המומחים לרפואת הפה והשיניים. לפני שמגיעים לרופא השיניים, חלילה גם במקרים קיצוניים בהם נדרשים טיפולים מורכבים כמו סתימות, עקירות, טיפולי שורש, יש דרכים מצוינות לאבחון המצב הדנטלי, לתחזוקת הפה והשיניים ולקבלת תמונת מצב מלאה ומקיפה על מצב הפה. אחת הדרכים הללו, וככל הנראה הטובה שבהן, היא ביקור קבוע אצל השיננית. הנה הסיבות העיקריות והחשובות מדוע חשוב להקפיד ולהתמיד בביקורים קבועים אצל השיננית.

ניקוי עמוק ויסודי

גם כאשר מקפידים על צחצוח והיגיינת הפה, ישנם חיידקים המצטברים אליהם אנחנו פשוט לא מסוגלים להגיע בעצמנו. אתר דנט קליניקס מרכז מידע, מסביר בצורה מפורטת את הנזקים הרבים שעלולים להיגרם אם לא מסלקים את החיידקים הללו. רק ביקור קבוע אצל השיננית מאפשר להגיע אליהם בצורה יסודית ולהרחיק אותם מהפה והשיניים וזאת הסיבה העיקרית בגינה חשוב להגיע אליה.

למה חשוב - לבקר שיננית

בדיקה מקיפה של מצב השיניים והחניכיים

במהלך חיי היומיום והשימושים הרבים והמגוונים של הפה, עשויות להיווצר בעיות כאלה ואחרות בשיניים ובחניכיים, שלהן לא יהיה בהכרח ביטוי מיידי. עם זאת, במידה והבעיות הללו לא מטופלות בזמן, עלול להתרחש נזק ארוך טווח ולעתים אף תמידי. הדרך לאבחן ולעלות על הבעיות הללו מתחילה בבדיקה אצל השיננית. בדיוק בגלל זה חשוב לבקר אצל השיננית לפחות פעם בחצי שנה ולא להגיע במרווחים גדולים.

צילום ובחינה של מצב הפה

בחלק מהמקומות, הבדיקה של השיננית כוללת גם צילום שיניים וחניכיים מקיף. הצילום הזה יכול לעלות על בעיות שלא ניתן לאבחן בדרך אחרת ולספק תמונת מצב מקיפה על מצב כל השיניים שניתן לראות, על שיניים כלואות, חורים שאולי קיימים או טיפולים אורתודנטים נדרשים. במידת הצורך, השיננית גם יכולה להפנות אתכם לצילום פנורמי שיכול לספק גם תמונה רחבה ואיכותית של מבנה הפה, השיניים והחניכיים.

הפניות להמשך טיפול במידת הצורך

בחלק מהמקרים טיפול התחזוקה אצל השיננית יהיה מספק דיו ולא יהיה צורך בכל התערבות נוספת. עם זאת, במקרים אחרים הביקור יצביע על כך שיש צורך בהתערבות נוספת. מה למשל? ישנם מקרים לדוגמה בהם צריכים ניקוי שיניים וחניכיים עמוק שמבוצע על ידי רופא שיניים בהרדמה כללית, מקרים אחרים יצביעו על ריקבון בשן המחייב עקירה מיידית שלה ולפעמים מתברר כי יש צורך בטיפולים מורכבים יותר כמו טיפול שורש, כתרים או טיפולים אורתודנטים ואסתטיים כאלה ואחרים. בכל מקרה חשוב להבין שהבדיקה אצל השיננית מהווה את השלב הראשון בשרשרת. היא זאת שתבצע את התחזוקה השוטפת, תוכל לעלות על בעיות עוד בטרם התהוותן ותדע לספק המלצה מקצועית על המשך הטיפול הרפואי או ההליכים הכירורגיים הנדרשים מכאן והלאה.