מתמקצעים: הכול על לימודי הנהלת חשבונות סוג 3

עברתם קורס הנהלת חשבונות מסוג 1 וסוג 2 ועתה חושבים ללמוד הנהלת חשבונות סוג 3? מוזמנים אחת ולתמיד להבין במה זה כרוך, מדוע מדובר בשלב כלכלי ומה חשוב לקחת בחשבון טרם בוחרים מוסד לימודי רצוי. עם זאת, רגע לפני שנעצור לפרט כל מה שראוי וחשוב לדעת, נעצור לחדד שבהחלט מדובר בעליית מדרגה שתפתח לכם דלת לעבר תפקיד יותר משמעותי ולעבר שכר יותר מתגמל, אם כי כמובן שנדרשת השקעה, וכמובן שגם לעבור את בחינות ההסמכה בהצלחה.

תנאי קבלה

בעוד שעל מנת לעבור קורס הנהלת חשבונות מסוג 1 ו 2 יש צורך להציג 12 שנות לימודים, להציג את הציונים בבגרות במתמטיקה ולעבור וועדת קבלה, הרי שעל מנת להתקבל לקורס הנהלת חשבונות מסוג 3 יש להציג תעודת סיום של קורס הנהלת חשבונות סוג 2 וכמובן ששוב נדרשים לעבור ועדת קבלה, וזאת כי קורס הנהלת חשבונות סוג 3 הוא קורס המשך. מכאן שאין זה אפשרי להתחיל עם הקורס הזה, אלא יש להגיע אליו רק לאחר שכבר עשיתם דרך בתחום. טרם עברתם קורס הנהלת חשבונות מסוג 2? ראשית תעברו אותו ורק לאחר מכן תיבחנו לימודי המשך.

תקופת הלימודים

מי שעומד לעבור קורס הנהלת חשבונות סוג 3 צריך להתכונן להשקיע בקורס בין 210 ל-240 שעות לימוד אקדמיות, כאשר טוב לדעת שניתן לשלב לימודי ערב ולימודים בימי שישי, משמע מדובר בקורס שמראש מיועד לאנשים שכבר עובדים בתחום – אפשרי לשלב יחסית בנוחות בין עבודה ללימודים.

מה בתוכנית הלימודים?

קורס הנהלת חשבונות סוג 3 מבקש להטמיע באנשי המקצוע יכולת התמודדות עם פעולות מורכבות בתחום, כולל פעולות ממוחשבות. לומדים על התחייבויות תלויות, אפיקי מימון, חכירות לטווח ארוך, יצירת דו"ח תזרים מזומנים, שחזור חשבונות, השקעות בניירות ערך לטווח קצר, תקינה חשבונאית, עריכת ביקורת חשבונות, עריכת עסקה משותפת, בסיסי דיווח ועוד.

 

 

האם מדובר בקורס שמתאים לכם?

קורס הנהלת חשבונות סוג 3 כרוך בלימודי תעודה והוא יאפשר לעסוק כמנהלי חשבונות מוסמכים. אי לכך בשלב הזה של הלימודים מעלים הילוך, משמע מחויבים להשקיע בתרגול ולהגיע לרוב השיעורים. מוכנים להתחייב ומתחברים לתחום? בהחלט מדובר בלימודים שיעלו אותכם לשלב הבא.

סוג תעודה ומבחני גמר

כל מי שעבר את הקורס בהצלחה, זוכה לקבל תעודת גמר מטעם משרד הכלכלה ומשרד העבודה, וזאת לצד תעודת מקצוע מטעם משרד הכלכלה. כמו כן, נהוג לקבל אישור מקצוע מטעם משרד העבודה ומשרד הכלכלה. באשר לדרישות, נעצור לחדד שבתום הלימודים נדרשים לעבור בהצלחה בחינה עיונית בחשבונאות פיננסית ובמקביל מבחן מעשי בחשבונאות מעשית ממוחשבת.

היכן לומדים?

הנהלת חשבונות סוג 3 ניתן ללמוד במגוון נרחב של מוקדים. ניתן ללמוד במכללה למנהל, במכללת מישלב, באוניברסיטה הפתוחה, באקדמיית גליל מערבי, במכללת ניהולית ועוד, כאשר מגוון מוקדים מעמידים שלל סניפים. הנקודה היא שניתן ללמוד את התחום בכל רחבי הארץ, כך שאם מתלבטים בין כמה מוקדים, יש לבחון רזומה, איזו תעודה מקבלים, כיצד השיעורים פרוסים לאורך החודש, בכמה שעות לימוד מדובר, מיהם המרצים וכדומה. עוד נציין שבין היתר חשוב לוודא שהקורס מפוקח על ידי משרד העבודה.

לסיכום

לימודי הנהלת חשבונות סוג 3 מציגים את הרמה הגבוהה ביותר בתחום והם מיועדים לכל מי שמבקש להעמיק את הידע בנושא, להגדיל את היקף האחריות ולהגדיל את המשכורת (מגדיל את השכר החודשי של מנהלי חשבונות שכבר עובדים בתחום). לאור כל זאת בהחלט מדובר בקורס חשוב ובמקביל בקורס בעל דרישות גבוהות. בהצלחה!