עומדים בפני פרויקט פינוי בינוי בבניין? כך תקדמו אותו!

אין לשכוח שמעבר לעובדה שפרויקט פינוי בינוי משרת את טובת המדינה, הוא גם משרת את טובת התושבים. עם זאת, לצד מגוון הטבות כלכליות והטבות שנוגעות לבטיחות ולאיכות החיים, גם יש פרמטרים פחות נוצצים, ופה מדובר בסחבת. מכאן שאם אתם כתושבים מבקשים לוודא שהתהליך אכן יעלה הילוך ויתקדם בקצב הרצוי, טוב להכיר מספר כלים שעומדים לרשותכם בעלי הנכס. מה אם כן ניתן לעשות כדי לסייע לפרויקט? מוזמנים להכיר מספר כלים חשובים.

צעדים ראשונים

ראשית נציין שאם מבקשים שפרויקט כגון פינוי בינוי ייצא לפועל, אין זה כלל מחייב שיזם יפנה אליכם, אלא ניתן להתחיל להניע את התהליך בעצמכם (דיירי הבניין שמיועד לעבור את הפרויקט). לשם כך נדרשים למנות ועד שיכיל נציג מכל בניין, ויש למנות עו"ד שמתמחה בתחום, אם כדי ללוות פגישה עם יזמים ואם כדי לגשר על פערים שמתעוררים מול תושבים סרבנים. לאחר מכן רצוי למנות בצורה מושכלת יזם שיבצע את הפרויקט וכמובן שיש לעבור היטב על ההצעה שהיזם מגבש. מה עוד? רצוי לערוך חוזה משפטי שמסייע להגיע להסכמות מול היזם וכמובן שגם נדרשים לבחון היטב את הנושא של הערבויות. מכאן שמדובר בלא מעט משימות שנדרשים לבצע כראוי בכל שלב ושלב, ועל כן אם רוצים לפעול היטב, כדאי לקרוא קצת מדריכי פינוי בינוי ובמקביל להיצמד לתוכנית עבודה מסודרת.

 

 

נעזרים בפורטל התוכן מגדילים

כפי שניתן להתחיל להבין, יש לא מעט צעדים חשובים שניתן להניע לבד. מכאן שאם מבקשים לבצע זאת על הצד הטוב ביותר, מוזמנים להיעזר במידע הרב שיש ברשת, אם כי אם מבקשים להתייעל, מוזמנים להיעזר באתר מסוים שמוביל בכל מה שנוגע להתחדשות עירונית – פורטל התוכן מגדילים. במגדילים תמצאו לא מעט מידע בנושא. תמצאו מידע מקצועי, דוגמאות שנוגעות לקידום פרויקטים בתחום ושלל הצעות ייעול לטובת צעדים שמוטב לעשות, לצד צעדים שמהם מוטב להימנע. כך למשל ניתן ללמוד באתר כל מה שחשוב לבחון לפני שחותמים על הערבויות שהיזם מציג, ניתן ללמוד דרך האתר כיצד נכון להתמודד עם דיירים בעייתיים, ניתן להבין אלו סעיפים מוטב להכניס לחוזה המשפטי מול היזם וכדומה.

מקדימים את היזם

עתה כאשר המידע מתחיל להתגבש, נבקש לקחת צעד אחד אחורה. בהנחה ולא ניגש אליכם יזם שמסייע להניע את הפרויקט מתוך אינטרס אישי. הרעיון הוא לבחון האם תצליחו להשיג שיתוף פעולה מספק מצד רוב הדיירים. לשם כך נדרשים מעט שיעורי בית. למה הכוונה? ניתן להיכנס לאתר "מגדילים" וללמוד ממנו מהם סך היתרונות של הפרויקט, ואת הנקודות האלו להציג בפני הדיירים. חשים שהרוב הגדול ישתף פעולה? מוזמנים להעלות הילוך.

יודעים שזכאים לפיקוח מקצועי בחינם?

עתה כאשר התמונה מתחילה להיות ברורה, נעצור להעניק מספר טיפים חשובים שיסייעו למצוא את המוטיבציה הנחוצה כדי להניע את התהליך. ובכן ראשית נציין שמוטב שתעברו היטב על סך היתרונות שהפרויקט מציע עבורכם הדיירים. ברגע שתבינו שהפרויקט עשוי לא רק לשפר את איכות החיים, אלא גם להזניק את ערך הנכס, תבינו שאומנם נדרשת השקעה, אך היא בהחלט שווה. עוד נציין שגם אם התהליך נחשב מפחיד וגם אם מעולם לא הייתם שותפים לעסקת נדל"ן, טוב לדעת שאינכם לבד במערכה. אם רק תקפידו לעבור על הזכויות שלכם, תגלו שכל מי שעובר תהליך התחדשות עירונית זכאי ליהנות מפיקוח מקצועי, וזאת מבלי שנדרשים להוציא שקל. מכאן שאם נסכם, נציין שפרויקט פינוי בינוי בהחלט כדאי, ולמרות שמדובר בתהליך ממושך שכולל יזמים ועורכי דין, בסופו של יום הוא אינו מאיים כפי שהוא עשוי להיתפס, במיוחד כאשר יש ברקע ליווי מקצועי.