לקראת יציאה לשוק העבודה? כך תפתחו קריירה מצליחה

בין אם אתם חיילים משוחררים, צעירים אחרי הטיול הגדול, או שהחלטתם לעשות שינוי בחיים ולנסות לפתוח בקריירה חדשה – המים העמוקים של שוק העבודה הישראלי עשויים להיות סוערים לעיתים ועל מנת להתמצא בהם בקלות, חשוב מאד לאסוף כלים נחוצים שיעזרו לכם למצוא את העבודה הנכונה, ויותר מכך, להתמיד בה ולהפוך אותה לקריירה משגשגת. קבלו מאיתנו כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם להפוך את החיפושים לקלים יותר ואת הכניסה לשוק העבודה לחלקה ונעימה יותר, וזכרו – ככל שתתמידו במה שאתם עושים, כך יש גדל הסיכוי שתעלו על דרך המלך ותגיעו לקריירה המיוחלת!

לימודים זה חשוב

נכון, מצד אחד ההורים תמיד לוחצים ומצד שני אתם שומעים מכל כיוון שתואר אקדמי הוא כבר לא ערובה לקריירה מבטיחה. האמת, כמעט כמו תמיד היא איפשהו באמצע. לימודי מדעי המחשב למשל, יתנו לכם ידע וכלים שיעזרו לכם להשתלב בענף ההיי טק המשגשג, בו בהחלט תוכלו לפתח קריירה מכובדת ולהנות ממשכורות נאות. אם אתם חולמים להיות מטפלים למשל, לא בטוח שלימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה במוסדות האקדמאיים השונים יקרבו אתכם לשם. עם זאת, קורסים מקצועיים של שיטות טיפול יתנו לכם כלים פרקטיים והסמכות לעיסוק במקצוע. הנקודה היא שלימודים לחלוטין יכולים לעזור לכם להגיע לאן שאתם רוצים מבחינת הקריירה, רק שימו לב שאתם בוחרים באפיק נכון עם אוריינטציה תעסוקתית מובהקת.

הכינו קורות חיים ותיק עבודות מושקע

כשאתם פונים למעסיק פוטנציאלי, חשוב מאד שתגיעו אליו לאחר שעשיתם את שיעורי הבית שלכם. הכינו מסמך קורות חיים מושקע, מפורט ולא פחות חשוב, קריא. אם אתם לא יודעים איך לעשות זאת תוכלו להיוועץ בלא מעט גורמים שישמחו לעזור לכם ולעשות את זה בשבילכם. אם יש לכם שירות מסוים שאתם יודעים לספק, נניח אם אתם עוסקים בעיצוב גרפי, הכינו תיק עבודות עשיר שתוכלו להציג בפני המעסיק. במקרים רבים, הצעד הזה יהיה כרטיס הכניסה שלכם לעבודה שאתם רוצים ומשם כל מה שנשאר לכם זה להוכיח את עצמכם

לפתח קריירה מצליחה

היעזרו ברשתות החברתיות

כמעט כמו היבט בחיינו, גם בתחום התעסוקתי תוכלו למצוא הרבה מידע ולהעזר בחכמת ההמונים ברשתות החברתיות. לתחומי עיסוק רבים כיום יש קבוצות ייעודיות למציאת עבודה, שם תוכלו להציג את עצמכם, לקבל מידע כללי ולראות פרסומים של מעסיקים רבים. אם אתם לא סגורים בדיוק על מה אתם רוצים לעשות, תמצאו בקלות קבוצות רבות בהן מתפרסמות משרות והצעות עבודה בקרבת מקום מגוריכם. בכל מקרה מומלץ להכנס כדי להניע את הגלגלים ולהתחיל לקבל מושג כללי על שוק העבודה.

אל תפחדו פשוט לגשת

מכירים את המשפט "המעז מנצח"? אז כשמדובר במציאת עבודה, מדובר במוטו חשוב מאד. אם אתם יודעים פחות או יותר את הכיוון התעסוקתי שלכם, אם יש מקומות עבודה שמעניין אתכם להשתלב בהם, אל תהססו פשוט לדפוק בדלת ולהציג את עצמכם. תופתעו לדעת כמה מעסיקים יעריכו את האמביציה והתעוזה שלכם וישמחו לתת לכם הזדמנות להשתלב בעסק שלהם. שיהיה הרבה בהצלחה!