המודעות להפרדת פסולת, ומהי משמעות של צבעי פחי המחזור?

המודעות להפרדת פסולת זינקה בעשור האחרון, והוכחות לכך ניתן לראות בפחי המחזור אשר תופסים חלק נכבד מהפעילות היום יומית של כל אחד ואחת מאיתנו. מה המשמעות של כל צבע וכיצד תוכלו גם אתם למחזר? להלן הפרטים.

מודעות להפרדת פסולת: זינוק של עשרות אחוזים

סקרים אשר נערכו בשנים האחרונות העלו נתונים אשר על פיהם הציבור הישראלי רוצה ומעוניין לבצע מחזור, מתוך הבנה לחשיבות של הפרדת חומרי הפסולת ושמירה על הסביבה. חשוב לזכור כי תעשיית הסרטים של הוליווד הנפיקה לא מעט סרטים תיעודיים אשר זוכים לתהודה ציבורית רחבה, בעיקר בשל התחממות הגלובלית וההשפעה ההרסנית של חומרים מזהמים אשר מזהמים את האדמה ואת האוויר. משום כך, פעולה של מחזור הפכה לפשוטה ונגישה יותר בעבור הציבור, בעיקר בשל פעילות מוגברת מצד העיריות אשר מציבות פחי מחזור בערים ובישובים, בסמוך לשווקים וכמובן בחוף הים. בנוסף, באתר של תאגיד המחזור ניתן לקרוא לא מעט מידע בעבור שינוי הרגלים והפרדת פסולת, למען עתיד טוב יותר. עם זאת, רבים עדיין אינם יודעים להבדיל את המשמעות בין הצבעים, ועל כן החלטנו לעשות סדר ולהציג לכם את הדרך הקלה ביותר לצורך הפרדת פסולת באמצעות פחי מחזור.

המודעות להפרדת פסולת- ומהי משמעות של צבעי פחי המחזור

מהי המשמעות של כל צבע מחזור?

כאשר אתם ניגשים לפח מחזור, חשוב להבחין בין הצבעים השונים וסוגי הפחים וכן לקרוא את ההוראות. פח מסומן בכתום הוא פח אשר מכיל פסולת ריקה מסוג פלסטיק, ניילון, מוצרי היגיינה, שקיות מזון, אריזות מתכת וכן קרטונים. הפח הירוק מיועד בעבור מגבונים, צעצועים, חיתולים וכן כלים חד פעמיים. זו הנקודה להזכיר כי הפחתה בשימוש בכלים חד פעמיים יכולה לסייע באופן ממשי לאיכות הסביבה, וזאת בשל העובדה כי מדובר בחומר אשר לא מתכלה. לכן, ההמלצה הגורפת היא להימנע ככל האפשר משימוש בכלים חד פעמיים. הפח הנוסף אותו מומלץ להכיר הוא פח בצבע כחול אשר מיועד בעבור גלילי נייר טואלט, מגזינים, עיתונים ואכן אריזות דגני בוקר. במידה ואתם רוצים להיפטר מבקבוקים, תוכלו להיעזר במחזורית אשר מיועדת בעבור בקבוקי שתייה עד 2 ליטר. את הצנצנות, הניחו בתוך הפח הסגול.

כיצד למחזר באופן קל ומהיר?

על מנת שתוכלו להיכנס לשגרה קבועה של מחזור, מומלץ לשתף את כל בני המשפחה ולבצע מדי יום הפרדה של הפסולת, לשקיות מיועדות. במידה וישנה פסולת רטובה, בדקו האם יש פח אשר מיועד לכך. ההוראה הגורפת היא להימנע מהשלכה של פסולת רטובה, ולהיצמד לפסולת יבשה אשר תהליך המחזור שלה הוא יעיל וטוב יותר. זכרו, ניתן לאתר בקלות את המחזורית אשר קרובה למקום המגורים וכן לקרוא היטב את ההוראות על גבי פחי המחזור. בכך, תוכלו ליצור עתיד טוב יותר בעבור המשפחה – ואיכות הסביבה.