סודות הרפואה האלטרנטיבית: כשכבר מיציתם הכול – הגיע הזמן לעבור לרפואה הסינית

מתמודדים עם בעיה רפואית ומרגישים שכבר מיציתם את כל אפשרויות הטיפול? יכול להיות שהגיע הזמן שתכירו את הרפואה הסינית. הרפואה הסינית מתבססת על מסורות עתיקות של אלפי שנים ועל אף שיעילותה לא הוכחה במבחינה מדעית, אנשים רבים מסתייעים בה עד היום לטיפול במגוון מצבים רפואיים. מהי רפואה סינית, מהן שיטות הטיפול שהיא מציעה והיכן תוכלו למצוא מטפלים מצוינים בארץ לרפואה סינית? במאמר שלפניכם ריכזנו עבורכם את כל הפרטים.

מומחים ברפואה אלטרנטיבית

כיום תוכלו למצוא בישראל לא מעט מטפלים מצוינים שמתמחים ברפואה סינית, כמו גל ואדיר רפואה סינית ושיאצו שמסייעים למטופלים מדי יום ביומו בקליניקה הפרטית שלהם שבעיר ירושלים. גל ואדיר מציעים מגוון טיפולים המתבססים על עקרונות הרפואה הסינית, כמו ייעוץ תזונתי, טיפול במגע (שיאצו), דיקור סיני וטיפול בצמחי מרפא. כל הטיפולים הללו ניתנים במסגרת תוכנית טיפול המותאמת לכל מטופל באופן ספציפי, ושמתבססת על אבחון מקיף של המטופלים באמצעות שיטת אבחון ייחודית לרפואה הסינית. גל ואדיר סבלו שניהם מבעיות רפואיות להן לא ניתן מענה מספק ברפואה הקונבנציונלית, ולאחר שהסתייעו ברפואה הסינית, החליטו ללמוד את הרפואה הסינית על בוריה ולעזור לאנשים נוספים בהתמודדות עם בעיות כאלה ואחרות.

תולדות הרפואה הסינית

הרפואה הסינית הינה מסורת רפואית עתיקה שהתפתחה אי שם במזרח הרחוק (ובסין בעיקר), ומרכיבים אותה מספר עקרונות מרכזיים כאשר הבולטת שבהם היא ההתייחסות לגוף ולנפש כאל יחידה אחת. טיפולי הרפואה הסינית ניתנים במסגרת, מה שנקרא, "הרפואה המשלימה" – כאשר מטופלים מיצו את כל אפשרויות הטיפולים שניתנות בתחומי הרפואה הקונבנציונלית, הם יכולים להיעזר בשיטות טיפול טבעיות לפתרון בעיותיהם. הרפואה הסינית יכולה לסייע בהקלה על כאבים כרוניים, בעיות במערכת העיכול, נשירת שיער, מיגרנות ועוד שלל מצבים רפואיים וגופניים שונים הדורשים התייחסות וטיפול.

 

 

טיפולים במסגרת הרפואה הסינית

במסגרת הרפואה הסינית ישנן כמה שיטות טיפול, אשר כל אחת מהן עומדת בפני עצמה. לעתים קרובות, בוחרים מטפלי הרפואה הסינית, בהסתמך על האבחון שערכו, לתכנן תכנית טיפול המשלבת כמה מהשיטות הטיפוליות של הרפואה הסינית. שיטות אלה הן שיאצו, דיקור סיני, ייעוץ תזונתי המתבסס על עקרונות הרפואה הסינית ורקיחת תכשירים מצמחי מרפא הידועים בסגולותיהם. טיפול המשלב כמה משיטות טיפול אלה עשוי לתרום לאפקטיביות הטיפול ולהעלות את הסיכוי להצלחתו. התאמת תוכנית הטיפול מתבססת על פי אבחון של המטופל, המתייחס גם לעניין הרפואי שבגינו הגיע, גם להיסטוריה הרפואית שלו וגם על ידי אבחנת דופק ואבחנת לשון.

למי זה מתאים?

רפואה סינית היא מסורת טיפול טבעית, מה שהופך אותה למתאימה עבור מגוון רחב של אנשים מכל קשת הגילאים, מתינוקות ועד קשישים, המתמודדים עם בעיות רפואיות שונות. לדוגמה, יש המשתמשים בשיאצו לטיפול בבעיות הקשורות במערכת השרירים והשלד, או אפילו לטיפול במצבים רגשיים. דיקור סיני יכול לסייע בהקלה על כאבים טורדניים/כאבים כרוניים, בין אם הם בגב, בראש או באזורים אחרים בגוף. כמו כן, רבים נעזרים בפורמולות הנרקחות מצמחי מרפא לטיפול בבעיות הקשורות במערכת העיכול או למערכת הכסות (עור ושיער).

סיכום

לסיכום, הרפואה הסינית היא מסורת רפואית עתיקה מאוד בה משתמשים גם בימינו אנו בעידן המודרני. אם אתם שוקלים להתחיל טיפול במסגרת הרפואה הסינית, אנחנו ממליצים לכם לפנות אך ורק למטפלים מוסמכים ומומלצים כדי להבטיח שתקבלו טיפול יעיל ככל הניתן. רק בריאות!

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.