איך תוכלו לייצר משאבים בעצמכם בבית

המעבר לאורח חיים אקולוגי אינו חייב להיות דרמטי. למעשה, באמצעות מספר צעדים פשוטים תוכלו לייצר בכוחות עצמכם משאבים – החל מחשמל ועד ריהוט. כיצד? להלן הפרטים.

בית אקולוגי: כל אחד יכול (וזה פשוט מכפי שחשבתם)

ההשפעות ההרסניות של ההתחממות הגלובלית משפיעה על כל אחד ואחת מאיתנו. למעשה, רבים מבינים היום כי אם לא ננקוט בצעדים כבר עכשיו, התגברות הייצור המזהם עלול להוביל לנזקים תמידיים, ולכן הכול מתחיל עוד בבית. אם בעבר נדרש לבצע צעדים דרמטיים למדי, כיום באמצעות מספר צעדים פשוטים ניתן להפוך את הבית לאקולוגי וידידותי לסביבה. בכדי שתוכלו לעשות זאת בקלות, להלן מספר טיפים:

התקנה של מערכת סולארית

באמצעות חברה מקצועית המתמחה בתחום של התקנת מערכת סולארית ביתית תוכלו לייצר חשמל באופן עצמאי, וללא תלות בחברת החשמל אשר משתמשת בחומרים מזהמים לצורך ייצור חשמל. מעבר לעובדה כי מדובר במערכת אקולוגית המאפשרת לייצר חשמל דרך קולטי שמש, מדובר גם בחיסכון כספי משמעותי – לעיתים בגובה של מאות ואלפי שקלים בכל חודש. מדובר בעלות כספית לא קטנה אך משתלמת לטווח הרחוק, וכבר עכשיו ניתן לראות לא מעט בניינים ובתים פרטיים המאובזרים במערכות סולאריות מתקדמות.

מחזור

בכדי שתוכלו להפוך את הבית לאקולוגי, נדרש לבצע מחזור של בקבוקים ופלסטיק, ולא רק. רשויות רבות ברחבי הארץ החלו לספק לציבור התושבים פחי מחזור, בהם ניתן להיעזר לצורך מחזור. מדובר בפעולה קטנה ופשוטה אשר יכולה לעשות את ההבדל, כמו גם לתרום לסביבה נקייה יותר. אם אתם מתגוררים עם ילדים, אין ספק כי מדובר בפעילות מהנה המשלבת גם הסברה בנוגע לחשיבות של מחזור וגם דרך מצוינת להפעיל אותם באמצעות פעילות כיפית של מיון וסידור. נוסף לכך, במקום להשתמש בשקיות פלסטיק, העדיפו להשתמש בשקיות בד רב פעמיות.

חידוש רהיטים

במקום לבצע רכישה של ריהוט חדש, מומלץ להשתמש בריהוט הקיים ובהתאם לכך להימנע מעידוד של ייצור מזהם. מדובר בדרך קלה ופשוטה לשדרג את הבית, מבלי להשפיע לרעה על הסביבה. כך לדוגמא, ניתן להשתמש בספה או בכורסא לצורך ריפוד מחדש, ובהתאם לכך לשדרג את הנראות – מבלי להוציא אלפי שקלים. כל ריהוט שיש לכם בבית ניתן לשדרג בעצמכם, הן באמצעות אנשי מקצוע או בשיטת DIY – ניתן ללמוד דרך מדריכים באינטרנט.

שימוש במוצרים אקולוגיים

בשנים האחרונות ניתן לראות לא מעט חברות אשר מאפשרות לבצע רכישה של מוצרים אקולוגיים, ללא חומרים משמרים ועם שימת דגש על שימוש בחומרי גלם טבעיים. כך לדוגמא, ניתן להחליף את מוצרי הניקוי המזהמים במוצרי ניקוי אקולוגיים, או בחומרים טבעיים אותם יש אצל כל אחד מאיתנו בבית, כמו חומץ לצורך ניקוי ופתיחה של סתימות.

 

לסיכום, באמצעות הטיפים הללו תוכלו להפוך את הבית לאקולוגי, ואת העולם – לטוב יותר.