מתעניינים בפיננסיים? דרכים יעילות להעשרת הידע

אחד הנושאים המורכבים ביותר להבנה מעמיקה הוא ללא ספק תחום הפיננסים. למעשה, מדובר בתחום אשר משפיע על כולנו בכל רובד, ולכן נדרש מכל אחד מאיתנו לסגל את הידע והמיומנות לצורך התמקצעות בתחום. כיצד תעשו זאת? אנחנו כאן עם שלוש דרכים יעילות להעשרת הידע.

תחום הפיננסים: לא מורכב כפי שחשבתם

מתי בפעם האחרונה בחנתם את הדוחות הכספיים אותם אתם מקבלים באופן שוטף מהבנק? קרן הפנסיה? קרן ההשתלמות? אם זה קרה לא מזמן, בוודאי הרגשתם שאתם קוראים לא פחות מסינית, וזאת בשל אי הבנה פיננסית של סעיפים שונים הנוגעים לגובה העמלות, הפקדות ועוד. למעשה, סקרים אשר נערכו בנושא הראו כי רוב הציבור הישראלי אינו בקיא בתחום הפיננסים, ובשל כך משלם עשרות ולעיתים מאות שקלים יותר מכפי שהיה צריך. נוסף לכך, כל אחד מאיתנו צריך לסגל היכרות עם נושאים פיננסים לצורך ניהול כלכלת הבית, בין אם מדובר ברווקים ובוודאי כאשר מדובר במשפחות. מאחר והתחום עלול להיראות מרתיע למדי, החלטנו להציג בפניכם שלוש דרכים יעילות באמצעותן תוכלו להעשיר את הידע האישי, בזמנכם הפנוי:

האזנה לתוכניות רדיו

דרך נוספת – ניתן להאזין לתוכניות בנושא דרך רדיו אונליין, ובכך להעשיר את הידע שלכם. למעשה, מדובר בדרך מצוינת בעבורכם להאזין לתכנים בתחום הפיננסים. בשנים האחרונות ניתן תחנות הרדיו האזוריות כמו גם תחנות פרטיות מאפשרות לציבור הרחב להכיר את נושא הפיננסים על בוריו, באמצעות מומחים לתחום כמו גם אורחים הכוללים מומחים בעלי שם. על כן, מומלץ להאזין לתוכניות השונות ואף לרשום לעצמכם הערות, כך שתוכלו ללמוד ולהעמיק בידע. 

ייעוץ מקצועי מצד מומחה לפיננסים

על מנת שתוכלו לעשות סדר בחשבונות שלכם כמו גם לקבל הדרכה מקצועית, ניתן ליצור קשר עם יועץ מקצועי המתמחה בתחום הפיננסים. את הייעוץ ניתן לקבל באופן פרטי דרך המלצות מצד חברים או בני משפחה כמו גם דרך גופים כמו מעוף – גוף ממשלתי אשר מעניק שירות של יועצים פיננסים המלווים אנשים פרטיים כמו גם עצמאיים, במחיר נגיש ובהתאמה אישית לצרכים שלכם. באמצעות ייעוץ מקצועי תוכלו להעשיר את הידע שלכם אך גם לחתור לחיסכון כספי, כל זאת באמצעות ליווי אישי לכל אורך הדרך.

השתתפות בהרצאות

לא צריך להגיע לאקדמיה כדי ללמוד אודות פיננסים, אלא ניתן לקחת חלק בהרצאות של מומחים מהאקדמיה כמו גם מומחים פיננסים אשר מעבירים הרצאות לציבור הרחב, בעלות כספית נוחה. מדובר בהרצאות אותם מתאימים לקהל הרחב מבחינת התכנים, כך שכל אחד יכול למצוא את עצמו מבחינת הידע הפיננסי הרלוונטי לו. שימו לב כי מדובר בהזדמנות בעבורכם להיחשף לנושאים נוספים בתחום הפיננסים כמו לדוגמא ביצוע השקעות בשוק ההון.

לסיכום, זכרו כי כל אחד יכול להעשיר את הידע, וישנן מגוון דרכים לעשות זאת.