האם השירות הצבאי יכול להשפיע על הקריירה?

לשירות הצבאי יש השפעה אדירה על הקריירה העתידית שלכם, וזאת בשל ההכשרה והניסיון אותם ניתן לקבל בתפקידים רבים בצבא. נוסף לכך, סקרים בתחום גיוס והשמה הראו כי לשירות הצבאי יש משמעות אדירה מבחינת המעסיקים, ולכן חשוב להגיע מוכנים לצו הראשון. כיצד? אנחנו כאן עם הפרטים.

קיבלתם צו ראשון? זה הזמן לתכנן את הקריירה ולא לבזבז לעצמכם את הזמן

אם בעבר השירות הצבאי נתפס כמטלה אותה כל אזרח מחויב לבצע, כיום יותר ויותר חיילים מבינים כי השירות הצבאי מהווה מקפצה אדירה מבחינת אופציות הקריירה. למעשה, מעסיקים וחברות השמה נותנים יתרון מבוהק ליוצאי צבא, בשל הניסיון העשיר אותו רכשו בזמן המסגרת הצבאית. בצבא ישנם לא מעט תפקידים אשר מהווים את קרש הקפיצה לעבר תפקידים בכירים, בעיקר בתחומי המחשוב, הן בתוך במסגרת של קריירה צבאית יציבה והן במסגרת האזרחית. לכן, אם קיבלתם צו ראשון חשוב מאוד להגיע מוכנים, וזאת בשל העובדה כי מבחני הכנה לצו ראשון ישפיעו על שיבוץ התפקיד ובהתאם לכך גם על אופק הקריירה העתידי.

האם השירות הצבאי יכול להשפיע על הקריירה

כיצד ניתן להתכונן לצו הראשון?

ראשית כל, אם יש לכם תפקידים שאתם רוצים להתמיין אליו, זה הזמן לעשות מחקר באמצעות חברים וגולשים באינטרנט אשר יכולים להעניק לכם טיפים מצוינים ולכתוב אותם על מחברת או במחשב. שימו לב כי במעמד הצו הראשון תיפגשו עם מאבחנת פסיכוטכנית אשר בוחנת את ההעדפות שלכם, ולכן אם תגיעו מראש ממוקדים לגבי התפקיד תוכלו ליצור יתרון על פני חיילים אחרים. נוסף לכך, ברשת ניתן לבצע תרגול של מבחנים אותם תידרשו להשלים בפרק זמן קצוב בזמן המיונים, וככל שתתרגלו טוב יותר – כך תוכלו להשפיע על השיבוץ העתידי שלכם. תרגול מהווה כאן את שם המשחק, ועל כן חשוב להשקיע לפחות שלושה חודשיים בתרגול של מבחנים כמו גם סימולציות המדמות את המבחנים בצו הראשון.

כך תוכלו לייצר לעצמכם יתרון מובהק בדרך לקריירה ענפה ומבטיחה

בעשור האחרון ניתן לראות כיצד יוצאי צבא הצליחו להשתלב בהצלחה בחברות וארגונים מהארץ ומהעולם, מיד לאחר השחרור ועם הבטחה למשכורת נאה. לא מדובר בבודדים, אלא באלפי חיילים משוחררים אשר השכילו להבין כי השירות הצבאי אינו רק תקופת חובה אלא תקופה מאתגרת במסגרתה ניתן לרכוש מיומנות וכלים, לצורך יצירת קריירה מצליחה וענפה הן בתוך תחומי הצבא והן בחברות וארגונים במגזר הפרטי. על כן, תרגול, סימולציות וכן יצירת מעגל תמיכה בדמות חברים ובני משפחה יכול בהחלט לייצר בעבורכם יתרון מובהק על פני מועמדים לגיוס, כמו גם לספק לכם את הביטחון והתשתית לצורך ראייה לרחוק. בעידן שבו רבים מבינים כי בנייה של קריירה מתחיל עוד בגיל צעיר ובייחוד בתקופת הצבא, זה הזמן לשנן: מי שמשקיע ומתכונן, מרוויח!