דרכים אפקטיביות לתרומה לחברה

נתינה למען האחר היא חלק פנימי וחזק במרכיב האנושות. תרומה לחברה מעניקה את היכולת לא רק לעזור לאחר, אלא גם להעצמה אישית, יצירת משמעות ומתן דוגמא אישית. מהן הדרכים האפקטיביות בהן תוכלו גם אתם לתרום לחברה? להלן הסקירה.

תרומה לחברה: דרכים אפקטיביות בהן תוכלו לתרום למען החברה

מדינת ישראל מדורגת מזה שנים רבות כאחת המדינות בהן התושבים הכי מאושרים. חוקרים מסבירים כי הסיבה לכך נעוצה בהיותה של החברה הישראלית קהילתית, וכי תחושת הערבות ההדדית היא זו שגורמת לישראלים להיות מאושרים. למעשה, מסקר אשר נערך לאחרונה עלה כי לפחות 80% מהישראלים התנדבו או תרמו לחברה, מתוך רצון אמיתי וכנה לתרום ולסייע לקבוצות מוחלשות באוכלוסייה או למטרות חברתיות הנוגעות ללב. מעוניינים גם אתם לתרום ולסייע לחברה הישראלית? ישנם לא מעט דרכים אפקטיביות בהן תוכלו לבחור, כפי שנציג כעת:

הקמת עמותה

רוצים לקדם נושאים חברתיים? ובכן, באמצעות הקמה של עמותה תוכלו להעביר את המסרים שלכם כמו גם לרתום מתנדבים למען מטרה משותפת. על מנת להקים עמותה, נדרש לפנות למקורות מימון הכוללים בין היתר קרנות מימון כמו גם למנות רואה חשבון לצורך פיקוח על תזרים המזומנים. נוסף לכך, נדרש לפנות לרשם העמותות לצורך ההקמה, כאשר ע"פ חוק ניתן להקים עמותה ע"י שני אנשים מעל גיל 18.

התנדבות

דרך נוספת לתרום לחברה היא באמצעות התנדבות לעמותות או קבוצות חברתיות, ובכך לחטוף שתי ציפורים במכה אחת: גם התנדבות וגם יצירת סביבה חברתית חדשה, ביחד עם מתנדבים נוספים או באופן עצמאי לבדכם.

הפקת אירוע התרמה

אם יש נושא שקרוב לליבכם, תוכלו להקים ערב התרמה בשיתוף של זמרים ואמנים, ובכך לתרום לחברה ולמטרות שלכם. אירוע התרמה הוא אירוע רציני ולכן מומלץ לעבוד ביחד עם מפיק/ה מנוסים בתחום, כל זאת בכדי שתוכלו להפיק אירוע מרשים אך גם לעמוד ביעדים אותם הצבתם לעצמך, ולגייס את מלוא הסכום.

התנדבות נקודתית ביחד עם חברים ובני משפחה

ניתן להקים קבוצת וואטספ משותפת עם החברים ובני המשפחה, לצורך התנדבות בעבור מטרה משותפת כמו לדוגמא שיפוץ בית של ניצול שואה או קשיש, התנדבות עם ילדים חולי סרטן ועוד. מדובר בצורת התאגדות המאפשרת לכם להעניק לחברה באופן נקודתי ובכך לרתום את הסביבה הקרובה לצורך עשיית טוב ותרומה לחברה.

תרומה כספית לארגונים

דרך נוספת להעניק בחזרה לחברה היא באמצעות תרומה כספית לארגון או עמותה, דרך העברה בנקאית. בשנים האחרונות ניתן לראות לא מעט קמפיינים לצורך העלאת המודעות של הקהל הישראלי למגוון נושאים, ולכן אם אתם מעוניינים לתרום לחברה ניתן בהחלט לעשות זאת באמצעות תרומה כספית – כמיטב יכולתכם. שימו לב כי אתם תורמים לעמותה או לארגון מוכרים אשר מספקים קבלות בעבור ביצוע התרומה הכספית שלכם.