ימי קורונה: דרכים יצירתיות להתמודדות עם הסגר

מאז שנגיף קורונה התפרץ בישראל, עברו כבר כמעט 10 חודשים, במהלכם פעמיים נאלצנו לשהות בבתים ולהימנע מיציאה החוצה. לא מעט אזרחים איבדו את מקום עבודתם, חלקם יצאו לחל"ת וחלק עברו לעבוד מהבית, כך שישראלים רבים מצאו את עצמם שוהים בבית ימים ארוכים ללא תעסוקה. כיצד ניתן להתמודד עם הסגר על הצד הטוב ביותר? אספנו בעבורכם כמה דרכים יצירתיות ויעילות.

זמן להתחדש

לסגר הראשון נכנסנו לקראת סוף החורף, ויצאנו החוצה רק בקיץ. את הסגר השני התחלנו כשהטמפרטורות היו גבוהות, ואילו בימים אלה נדמה שהסתיו מתקרב בצעדי ענק. אם אתם מרגישים צורך לחדש את המלתחה, לרכוש פריטים חדשים ולהזמין לעצמכם מתנות, בהחלט תוכלו לעשות זאת, ולו כי אתרים רבים מבצעים משלוחים בארץ ומאפשרים להזמין שלל פריטים ומוצרים עד לפתח הבית (או לנקודות איסוף ייעודיות).

לא רק שזה פרקטי, זה גם משמח ומעלה את מצב הרוח (כי מי לא אוהב לקבל מתנות?).

למצוא תחביב חדש

ימי הקורונה הם הזמן האידיאלי למצוא תחביב חדש, החל מעבודות יד (כמו סריגה, יצירה בנייר וכו') ועד לנגינה על כלים חדשים. ביוטיוב יש מגוון רחב של הדרכות מגוונות ומקצועיות, כך שתוכלו לבחור את התחום שמעניין אתכם, להתחיל ללמוד ולפתח תחביבים חדשים.

משלוחים בארץ

להאזין לפודקאסטים

בשנה האחרונה הפכו הפודקאסטים ליותר מרק תוכניות להאזנה, משום שיש כל כך הרבה תוכניות נהדרות ומעשירות בשלל תחומים כמו כלכלה, בריאות, ספורט וכו'. פה נעצור לציין כי "מרכז הפודקאסטים" הוא אתר שכדאי להכיר, ולו בשל היצע הפודקאסטים הרחב שהוא מציע לגולשים – כשניתן כמובן להאזין אונליין מכל מקום ובכל שעה.

להעשיר את הידע!

דרך נוספת להעביר את הסגר בכיף ועל הדרך להעשיר את הידע, היא פשוט ללמוד דברים חדשים ומרתקים. יש שלל קורסים חינמיים, ולא מעט מקורות מידע שיאפשרו לכם להעשיר את הידע הכללי ולהחכים. אגב, יש קורסים ומקורות מידע גם לילדים, כך שתוכלו ללמוד ביחד ועל הדרך לבלות זמן איכות משותף.

לשדרג את עיצוב הבית

אם תרצו להפיג את השעמום ובו בזמן להפיח חיים בחלל המגורים, תוכלו לרענן את עיצוב הבית ולהעניק לו מראה מחודש וייחודי. בהחלט ניתן לרתום למשימה גם את הילדים, ולהשתמש בפריטים שכבר קיימים בתוך הבית, כך שלא חייבים לשלם הון תועפות.

שנסכם?

ובכן, אין ספק שימי הסגר אינם פשוטים, והם מצריכים מאיתנו להיות יצירתיים ולמצוא דרכים להעסיק את עצמנו ואת הילדים (וזו לא משימה כל כך פשוטה). נסו למצוא תחביבים חדשים, להאזין לפודקאסטים, לחדש את המלתחה ולעצב את הבית מחדש – התעסוקה תאפשר לכם להעביר את הזמן בכיף, ולהפוך את הסגר למהנה וחווייתי עד כמה שאפשר.