לא מפסיקים לחלום: עמותת משאלות מגשימה חלומות לילדים ובני נוער חולים

לצערנו, יש לא מעט ילדים ובני נוער במדינת ישראל שסובלים ממחלות כאלה ואחרות שמשפיעות על שגרת חייהם באופן במשמעותי. ילדים ובני נוער אלה לא חווים חיים רגילים כמו חבריהם בבית הספר, אלא צריכים לעבור מטיפול ליפול, מבית חולים אחד לאחר. ישנן עמותות שמנסות לעזור להם ולהכניס שמחה לחייהם למרות המצב – ביניהן עמותת משאלות שמגשימה חלומות לילדים ובני נוער חולים בארץ. אז מדוע הגשמת משאלות יכולה לעזור לילדים ובי נוער חולים?

נתינת תקווה

אחת הסיבות מדוע הגשמת משאלות לילדים חולים היא רעיון שקיים כבר שנים רבות היא שזה יכול לעזור להפיח אצלם תקווה. כאשר מישהו מתמודד עם מצב רפואי לא פשוט, זה יכול להיות מאתגר עבורו לראות מעבר למחלה ולדמיין עתיד טוב יותר. אבל כשעמותה כמו עמותת משאלות מגיעה ומעוניינת להגשים משאלה, זה בעצם נותן לצעירים הללו הזדמנות לחשוב על משהו חיובי ומרגש שהם רוצים לעשות. זה יכול להיות משהו פשוט, כמו לפגוש את השחקן האהוב עליהם או לבקר בפארק שעשועים שהם תמיד חלמו עליו, אבל תהיה המשאלה אשר תהיה- עצם המחשבה על משהו חדש ושונה מהשגרה שלהם יכול לייצר תחושה של תקווה ולעזור להם לצפות למשהו בזמנים קשה אלה.

 

 

חוויה מרגשת ומשמחת

הגשמת משאלות יכולה לייצר שמחה והתרגשות רבה אצל ילדים ובני נוער. מצבים רפואיים חמורים יכולים להוביל לתחושות של עצב, בדידות וחרדה. עם זאת, כאשר הם יכולים להגשים משאלה, זה יכול לייצר רגעים רבים של אושר והתרגשות שיכולים להיות עוצמתיים להפליא. אפשר לראות זאת דרך מבטו של ילד שמבין שהמשאלה שלו הולכת להתגשם – הוא מקרין החוצה שמחה שאין שנייה לה. חוויה מחממת לב זו יכולה לעזור לילדים ולבני הנוער לשכוח מהמחלה שלהם, גם אם רק לרגע אחד, ולעזור להם להרגיש כמו ילדים שוב.

יציאה מהשגרה

ילדים ובני נוער חולים נכנסים לשגרת טיפול שהם צריכים לעבור באופן קבוע. אם זה טיפולים פיזיים, ניתוחים, לקיחת כדורים או כל דבר אחר – מדובר בדברים לא מהנים שהם מתרגלים לעשות כל יום. אבל הגשמת משאלה, מה שהיא לא תהיה, יכולה לעזור להם לשבור את השגרה הזו. אם זה יום טיול בחוץ שלו ציפו או חוויה מרגשת אחרת- עצם היציאה משגרת בתי החולים שלהם יכולה להיות משמעותית מאוד עבורם.

יכולת ריפוי

לצד טיפולים רפואיים וכדורים, אחד הדברים שהוכחו כעוזרים לריפוי מהיר יותר הוא שמחת חיים, תמיכה ואהבה. אז למרות שהגשמת משאלה אינה יכולה להפוך ילד חולה לילד בריא באופן אוטומטי, היא כן יכולה לספק הפסקה נחוצה מהלחצים של הטיפולים והמחיר הרגשי שיכול להיות למחלה קשה. כשמגשימים את רצונו ומשאלתו של ילד, זה יכול לעזור לו להרגיש יותר חיובי ומלא תקווה, דבר שיכול להשפיע לטובה על הרווחה הפיזית והרגשית שלו, ולעזור בתהליך הריפוי. זאת גם דרך לגרום לו להרגיש שיש מסביבו מסגרת תומכת שמעוניינת בכך שיהיה לו טוב יותר, וגם זה יכול לעזור לתחושות טובות.

על עמותת משאלות

עמותת משאלות, שהוקמה בשנת 2015 על ידי קבוצת מתנדבים טובי לב, מקשרת בין אנשים למשאלות שלהם, ועוזרת לילדים רבים להיות שמחים ומאושרים. עמותת משאלות מסייעת לילדים להגשים את המשאלות שלהם ובכך לייצר שינוי בחייהם. אם זה ימי כיף מאורגנים, מפגשים עם זמרים, להיות במקצוע החלומות שלך ליום אחד ועוד. העמותה משתדלת להעניק לכל ילד את החוויה האולטימטיבית שתיזכר אצלו למשך זמן רב.

לסיכום

ילדים רבים בישראל חולים במחלות קשות, ועמותת משאלות מפיחה בהם תקווה בדרך להחלמה באמצעות הגשמת חלומותיהם. כל זאת, מתוך אמונה כי הרווחה הנפשית של הילדים מסייעת להם להחלים.