משורש נשמתכם: תנו למדריכי הזוגיות של מרכז גרנות למצוא לכם אהבה

מערכות היחסים בחיינו הן חשובות מאוד לתחושה האישית וגם להתנהגות שלנו ביומיום. מאידך, לא תמיד קל לשמור על תקשורת מקדמת ועל קשר בריא לשני הצדדים. כדי לעזור לכם במערכות היחסים הזוגיות, בעמותת מרכז גרנות תוכלו למצוא מדריכים מקצועיים שיעזרו לכם למצוא את מערכת היחסים הנכונה לכם ולשמור עליה, וזאת מתוך הכרה בכך שמערכות יחסים חיוביות מקדמות קהילה סובלנית ואמפטית. אז איך מערכת יחסים זוגית יכולה להשפיע על החברה ואיך מרכז גרנות מקדם תחום זה?

הקשר בין זוגיות להתנהגות של היחיד בחברה

למערכת יחסים חיובית עם בן או בת זוג יש יכולת השפעה לא רק על התחושה האישית ושביעות הרצון שלנו מחיינו, אלא גם על אופן הפעולה שלנו בחברה כלפי אנשים אחרים. יש לכך כמה סיבות.

הסיבה הראשונה היא שברגע שאנחנו נמצאים במערכת יחסים מאושרת ותומכת, המצב רוח שלנו הוא טוב יותר וכך גם הביטחון העצמי. דברים אלה יכולים להיות מתורגמים לאינטראקציות שלנו עם הסובבים אותנו, ולהפוך אותן לחיוביות יותר. גם ברגע שיש לכם קשר רגשי עוצמתי עם בן זוג, אתם מפתחים אמפתיה וחמלה רבה יותר כלפי אחרים. דבר זה כמובן יכול להוביל ליחס יותר אכפתי שלכם כלפי אנשים בקהילה.

 

 

עוד סיבה היא שבמערכת יחסים בריאה אתם מפתחים כישורי תקשורת. תקשורת טובה היא חיונית בכל מערכת יחסים בריאה. על ידי תרגול של תקשורת יעילה עם בני הזוג, המיומנות הזאת מתפתחת ולאחר מכן תוכלו ליישם אותה על תקשורת עם אנשים אחרים מסביבכם. תקשורת היא הבסיס לקשר אנושי, וכך ניתן לקרב בין לבבות.

דבר נוסף שמערכת יחסים זוגית מחויבת ומחייבת עושה היא לגרום לכם להרגיש תחושת אחריות כלפי בני הזוג. תחושה זו יכולה להתבטא בתקשורת עם חברים, קולגות, ואנשים מקבוצות אחרות באוכלוסייה. ברגע שאתם מודעים יותר למעשים שלכם ולדרך שהם משפיעים על אחרים- אתם מפתחים מחויבות רבה יותר כלפי אחרים.

לבסוף, מערכת יחסים זוגית חזקה ויציבה יכולה לספק לכם תחושת ביטחון ונוחות, דבר שיכול להוביל לכך שתרגישו גם מחוברים יותר לקהילה שלכם. מתוך היציבות והתמיכה שלכם תוכלו להרגיש שאתם יכולים לעזור יותר לאנשים אחרים במצוקה.

קידום מערכות יחסים זוגיות בעמותת מרכז גרנות

חשוב לדעת כי למרכז גרנות יש פעילויות שונות, ביניהם גם תחום שלם שמוקדש לקידום מערכות יחסים, וזאת מתוך תפיסה שזוגיות בריאה מקדמת את מערכת היחסים בין האדם לחברה ומשפיעה על ההתנהגות והאינטראקציה שלו עם הסובבים אותו. זוגיות היא דרך חשובה להתפתחות אישית, שבעקבותיה מגיעה גם התפתחות חברתית נרחבת יותר.

עוד יש לציין כי בעמותת מרכז גרנות מקיימים סדנאות זוגיות שמועברות על ידי מטפלים מקצועיים. הסדנאות מועברות לקבוצות או באופן פרטני, ומסייעים לאנשים למצוא זוגיות ראויה ולקדם את הזוגיות הנוכחית שלהם. באמצעות המרכז אנשים יכולים לטפל בבעיות קיימות בתחום הזוגיות, ללמוד על תקשורת מקרבת ולהתפתח. כל התכנים המועברים מבוססים על ניסיון רב שנצבר בנושא, והמטפלים במסגרת זו עוברים הכשרה על ידי המרכז. המרכז אחראי גם על הפצת הסדנאות ותכני וידאו קשורים לקהל הרחב כדי לקדם את הערכים החשובים הללו.

לסיכום

העמותה הוקמה כדי לקדם ערכים של סולידריות חברתית ומעורבות הדדית. המטרה שלהם היא לקרב בין קבוצות שונות באוכלוסייה. הם עושים זאת באמצעות מספר אפיקים, ביניהם ארגון ימי התנדבות, הכשרת מטפלים, קידום סדנאות בתחום התקשורת הבינאישית וזוגיות ועוד. כל אלה נועדו לייצר תחושת אחווה ולאחד לבבות.