ליווי מלא בדרך לריפוי ולהחלמה: הכירו את עמותת לתת תקווה

אחת העמותות בארץ ששמה לעצמה מטרה לתמוך במשפחות שיש להן ילדים חולים היא עמותת לתת תקווה, הפועלת מ-2002 כדי לתת כוח לילדים חולים ולאפשר להם ולמשפחותיהם להרגיש מחוזקים ועטופים באהבה ובעזרה. בואו לקרוא עוד על פועלה המרגש של העמותה.

עמותת לתת תקווה מסייעת לילדים ולמשפחותיהם

עמותת לתת תקווה שמה לעצמה למטרה להיות גב תומך לילדים חולים ולמשפחות שלהם, ולספק להם כל תמיכה ועזרה שיצטרכו בתקופות הקשות. הינה כמה מסוגי הסיוע הכלכלי והנפשי שעמותת לתת תקווה מספקת לילדים ולמשפחותיהם:

  • סיוע כספי – במקרה הצורך, העמותה נותנת למשפחות באופן ישיר מענקים כספיים למחייה בכבוד בזמנים הקשים.
  • סיוע תעסוקתי – העמותה מסייעת להורים למצוא עבודות בתנאים גמישים, כדי שיוכלו לכלכל את המשפחה ובמקביל להיות יחד ברגעים החשובים.
  • סיוע חינוכי – הילדים החולים ואחיהם מקבלים מהעמותה סיוע בלימודים, בין אם בשיעורים פרטיים, בציוד טכנולוגי מתקדם או בהקמת כיתות מיוחדות בבתי החולים שבהן הילדים יכולים לקיים שגרה כמעט נורמלית של ילדים בבית ספר.
  • סיוע מקצועי – עמותת לתת תקווה מספקת למשפחות שירותים של מגוון אנשי מקצוע כמו פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ואנשי חינוך, המוכנים לעזור בכל נושא ועניין.
  • חלוקת סלי מזון – מדי חג ובימים מיוחדים אחרים, המתנדבים של העמותה מגיעים למאות בתים בארץ שיש בהם ילדים חולים, והם מעניקים למשפחות סלי מזון מלאי כל טוב שיחזקו אותם מנטלית ויספקו להם ארוחה טובה.

 

פעילויות חווייתיות לילדים ולמשפחה

  • מחנות הבראה ונופש – מדי שנה מקיימת העמותה ימי נופש לילדים ולמשפחותיהם, המספקים להם אווירה רגועה ומהנה ושבירת שגרה כיפית ומרעננת. אחת לשנה כל הילדים החולים יוצאים למחנה קיץ ייעודי, המלווה בצוות רפואה זמין, והם זוכים לחוויית קיץ ייחודית שלא ישכחו להרבה זמן. הילדים מקבלים חיזוק נפשי ותחושה טובה שהמצב עוד ישתפר בהמשך. כמו כן, העמותה מפעילה מחנה קיץ ייעודי למושתלי כליה, החיים חיים רגילים אך זכאים גם הם לשבירת שגרה כיפית שתשכיח מהם את הדאגות, וחופשות משפחתיות במלונות מצוינים המספקים אטרקציות רבות לילדים ותחושה נפלאה של תקווה.
  • ביקורים בבתי חולים – המתנדבים של העמותה מבקרים לעיתים קרובות את הילדים המאושפזים בבתי החולים בארץ – בימי ההולדת שלהם, בחגים או סתם ביום רגיל – כדי להזכיר להם שגם אם הם כרגע בבית החולים, חוויה העלולה להיות מלחיצה ולא נעימה, יש מי שדואג להם והם לא לבד בתהליך.
  • הגשמת משאלות – בדומה לארגונים רבים בעולם, העמותה הקימה צוות הגשמת משאלות, והם מקשיבים לבקשותיהם של הילדים והופכים אותן למציאות. אם הם רוצים להיות כבאים ליום אחד, לפגוש את השחקן האהוב עליהם או לראות שקיעה יפה בתצפית מיוחדת – הצוות פועל לצד ההורים וגורמים נוספים כדי להפוך את המסע של הילדים לקצת יותר מתוק.

שיתופי פעולה עם חברות ענק

עמותת לתת תקווה פועלת בשיתוף פעולה עם ארגונים גדולים בשוק כמו צה"ל, חברת החשמל, בזק, קבוצות ספורט מוכרות ועוד. הארגונים הללו תורמים לעמותה כסף ומתנדבים לצידה, כדי שתוכל להמשיך להקים עוד פרויקטים שמטרתם לחזק ילדים חולים ואת משפחותיהם, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה נפשית.

לסיכום

עמותת לתת תקווה עושה חסד רב בזכות פועלה לחזק משפחות שיש להן ילדים חולים, הן במובן הנפשי והן במובן הכלכלי. העמותה מספקת למשפחה סיוע כלכלי במידת הצורך, מחלקת סלי מזון לחגים ולמועדים מיוחדים, מפעילה אירועים ופרויקטים לרווחתם ולהנאתם של המשפחות והילדים ודואגת לסיוע מקצועי כמו שירות פסיכולוגי, עבודה סוציאלית, עזרה במציאת עבודות מתאימות ועוד.