לפינוק מושלם: איך בוחרים מכונת קפה ביתית?

מכונת קפה ביתית הפכה בשנה האחרונה לפריט חובה בכל בית. בשל המגוון הרב, לא מעט צרכנים תוהים לעצמם כיצד לבחור את המכונה הטובה והאיכותית ביותר. בכדי לענות על השאלה, בדקנו עם המומחים וחזרנו עם תשובות לצורך רכישה נכונה של מכונת קפה מושלמת.

מכונת קפה ביתית: כך תבחרו את הטובה ביותר

הידעתם? מדינת ישראל נחשבת לאחת המדינות המובילות בעולם בצריכת קפה. למעשה, אם תשאלו את הישראלים סביר להניח כי בשאלת המשקה האהוב ביותר יככב ללא ספק הקפה אשר הפך לחלק בלתי נפרד משגרת חיינו. אם בעבר התרגלנו לגשת לבית הקפה הקרוב ולרכוש קפה, כיום כל אחד יכול להכין בבית קפה מפנק – היישר מהפיג'מה.  יש הרבה סוגים של מכונות קפה שיתאימו לכל אחד ולכן חשוב לבצע בחירה נכונה ומותאמת אישית המבוססת על הצרכים הנדרשים שלכם, וזאת באמצעות שימת דגש על הפרמטרים הבאים:

סוג המכונה

המכונות הנפוצות ביותר הן מכונת קפה קפסולה ומכונת קפה טוחנת פולים. ביחס לתפעול, מכונת קפסולה נחשבת לקלה מאוד לתפעול כמו גם נגישה מבחינת המחיר, וזאת בשל המחיר הגבוה של פולי הקפה כאן בישראל. בשל הביקוש הרב, לא מעט חברות החלו לשווק קפסולות במחירים נוחים לכל כיס ועם שימת דגש על מגוון רחב של טעמים. שימו לב כי מכונת קפה טוחנת פולים נחשבת לאיכותית יותר, כמו גם טעם הקפה אשר ע"פ מומחים הוא עמוק יותר מאשר קפסולה.

לפינוק מושלם - איך בוחרים מכונת קפה ביתית

פיצ'רים

כל מכונת קפה מציעה יכולות אחרות בהכנת הקפה, החל מהקצפה ועד לגדלים וסוגים שונים של קפה אותם ניתן לבחור באופן קל ופשוט. אם אתם מחפשים לרכוש מתנה לאדם מבוגר לדוגמה, מומלץ לרכוש בעבורו מכונת קפה בסיסית אולם מאידך אם מדובר באדם אשר מבין בקפה, בהחלט מומלץ לבצע סקר שוק ולבחון את המכונות המתקדמות המציעות מגוון רחב של אפשרויות בהתאמה אישית.

אחריות

חשוב לבצע את הרכישה דרך חברה מקצועית אשר מעניקה לכם אחריות מלאה בגין הרכישה. רוב החברות מציעות זמן אחריות של בין שנתיים עד חמש שנים, כאשר יש לקחת בחשבון כי לעיתים נידרש לבצע תיקונים במכונה או החלפה של חלקים. על כן, האחריות מהווה נושא חשוב אליו יש לשים דגש בעת ביצוע הרכישה.

סקר שוק

מאחר ומדובר בתחום תחרותי, מומלץ לבצע סקר שוק מקיף באמצעות אתרי מדרג אשר מציגים את המכונות הטובות והאיכותיות ביותר, בהתאם לבחינות מקצועיות וכן בדיקה של נסיינים. באמצעות שיחות עם חברים, בני משפחה ועמיתים לעבודה תוכלו לבצע סריקה של מיטב המכונות ולבחור את המכונה אשר מתאימה לפרמטרים שלכם, כמו גם למסגרת התקציב.

תחזוקה

שימו לב כי מכונת הקפה אותה אתם מעוניינים לרכוש קלה לתחזוקה, הן מבחינת הניקוי והן מבחינת החלפת חלקים.