איך מקצרים את זמן ההמתנה לתורים במרפאה?

הבריאות שלנו היא הדבר הכי חשוב שיש. הרבה לפני דאגות כלכליות, שאיפות להצלחה והגשמה עצמית או מציאת זוגיות – חשוב שנדע לשמור על עצמנו ולדאוג לבריאות הגופנית והנפשית, על מנת שנוכל לחיות שנים ארוכות לצד האנשים היקרים לנו. יש כל מיני דרכים לעשות את זה, החל משינוי הרגלי התזונה, דרך פעילות גופנית על בסיס קבוע ועד לנטילה של תוספים טבעיים. יחד עם זאת, חשוב מאד להקפיד על ביקורים קבועים אצל הרופא, בין אם כאשר אנו חולים באמת ובין אם לבדיקות שגרתיות אחת לכמה זמן כדי לראות שהכל בסדר. למרבה הצער, רבים נמנעים מלעשות כן רק בגלל שזמני ההמתנה לתורים ארוכים מאד וזה בהחלט חבל, במיוחד כשיש דרכים לקצר את הזמנים האלו. הנה כמה דרכים לעשות את זה.

דרך האינטרנט

לא, אנחנו לא מתכוונים בהכרח לאתרים ולאפליקציות של קופות החולים, שם כנראה תמצאו תורים רחוקים מאד, במיוחד כאשר תחפשו שירותים ספציפיים יותר. מה שכן אפשר לעשות זה להיעזר באתר אינטרנט שמרכז את כל הרופאים בתחומים שונים ומאפשר להזמין תור במהירות ובקלות. כך למשל, זימון לרופא פרטי דרך אתר דוקתורים הוא מהיר ופשוט במיוחד ותוכלו למצוא עשרות תורים פנויים בטווח הקרוב מאד, כמובן לרופאים פרטיים מומחים שנמצאים באיזור המגורים שלכם. כך ניתן למעשה למצוא תור קרוב מאד בזמן קצר במיוחד ולשריין אותו ממש בקלות.

איך מקצרים את ההמתנה לתורים במרפאה-

לאחר הביקור הראשון

אופציה נוספת להקל על עצמכם את תהליך זימון התורים היא להזמין את התורים כבר במרפאה. למה הכוונה? ובכן, תהליכים רפואיים רבים מתחילים אצל רופא המשפחה או רופא כללי כלשהו, אליו בדרך כלל קל יחסית לקבוע תור. משם לרוב, תקבלו הפניות נוספות לרופאים מומחים, וכאן בעצם מתחיל האתגר, כאשר קשה מאד למצוא תורים קרובים לחלק מהם. לרוב, אחרי הביקור אצל הרופא הכללי מטופלים ממהרים אל הבית ולא מנצלים את העובדה שהם כבר נמצאים במרפאה. אם תיגשו אל הקבלה ותנסו לקבוע את התורים משם, זה קודם כל יחסוך מכם את הצורך לחייג למרפאות השונות ולחפש תור פנוי. כמו כן, יש סיכוי לא רע שדווקא בדרך הזאת תצליחו למצוא תורים פנויים קרובים יחסית.

נסו להיכנס לרשימות המתנה

אין מה לעשות – יש רופאים שקשה מאד להגיע אליהם במהירות. מה שאפשר לעשות, הוא לדבר עם פקיד או פקידת הקבלה ולבקש להכניס אתכם באופן מיידי במידה ומתפנה במפתיע תור. זה אומר כמובן שאתם צריכים להיות בזמינות גבוהה, אבל זה בהחלט יכול להתאים למי שיש את הזמן והפניות לכך. חשוב לזכור כי ביטולים כאלה מתרחשים כל הזמן ויש סיכוי לא רע שתקבלו את הטלפון המיוחל בקרוב.

לסיכום, אל תזניחו את הבדיקות החשובות – קבעו תור לרופא עוד היום והבטיחו את בריאותכם!