הצלת חיים זה ב-DNA שלהם: הכול על עמותת עזר מציון

הצלת חיים היא רק אחת מההשלכות הרבות והחשובות של פעולת עמותת עזר מציון. לא מכירים? אז זו היא בהחלט עמותה שכדאי שתכירו. גם מהיבט זה שהזכרנו כרגע וגם בכלל. כיצד עזר מציון מסייעת להציל חיי אדם? מה עוד היא עושה, שצריך לעניין אתכם ועשוי אף לסייע לכם או ליקיריכם בעתיד? ומה עוד מעניין לדעת עליה?

עזרה בכל הדרכים האפשריות

הצלת חיים היא כפי הנראה אופן העזרה החשוב והמשמעותי ביותר. אם כי ארגוני סיוע מסוג עזר מציון מסייעים בדרכים רבות ולפעמים, גם עזרים קטנים וסיוע פשוט, עשויים להביא להבדל גדול. אז כאמור, אנו מציגים בפניכם הפעם עמותה אשר עושה הכל, כולל הצלת חיים. עזר מציון עושה זאת, באמצעות הפעלת מאגר מח עצם להצלת חיים ובדרכים רבות נוספות. מאחר שמאגר מח העצם בולט כל כך, נקדיש לו מייד הסבר בפני עצמו. אך לפני כן, נציג את העמותה המיוחדת הזו בקצרה: עמותת עזר מציון מספקת סיוע פרא-רפואי מסוגים שונים עבור חולים ובעלי מוגבלויות למיניהן. כל זאת, באמצעות מערך תורמים, מתנדבים ועובדים ודרך כ-40 סניפים שברשותה, ב-25 ערים. ללא ספק, זו היא תשתית מרשימה של סיוע, אשר מופעלת יום יום, באופן יעיל ומתמשך – כבר משנת 1979. מה עזר מציון מציעה?

 

 

מאגר מח העצם – פעילות חשובה ומצילת חיים

בין פעילויותיה הבולטות ביותר, נמצא מאגר מח העצם שעזר מציון מפעילה, שהוא מהגדולים בעולם! בהחלט הישג מרשים, עבור ארגון התנדבות ממדינה קטנה. מח עצם הוא חומר שנמצא במרכז העצמות ובו מיוצרים תאי דם עבור כל הגוף. ניתן לקחת דגימות של חומר זה מאנשים, בתהליך שגרתי, לא מסוכן ולא מכאיב. באמצעות תרומות אלה, מבוצעים טיפולים רפואיים שונים במחלות מכמה סוגים. לעתים, טיפול זה מציל חיים. האתגר הטכני, הוא מחד לארגן ביעילות את התרומות ומאידך, לשמור את הדגימות באופן בטוח ויעיל, כך שהן תהיינה שימושיות ברגע שבו יהיה בהן צורך. זו היא כמובן משימה שמחייבת אחריות רבה וניהול קפדני וזה אכן מה שמספקת עזר מציון בהקשר מאגר מח העצם. המאגר הוקם במקור בשנת 1998 והתפתח בהדרגה. כיום, הוא מקבל היקף תרומות גדול למדי, דרך תורמים שמגיעים אליו, באמצעות מבצעי התרמה יזומים וכן תודות לשיתוף פעולה עם צה"ל, אשר מציע למתגייסים בבקו"ם לתרום מח עצם.

מה עוד?

הזכרנו שעמותה זו מספקת סיוע בדרכים רבות – אלה כוללות למשל השאלת ציוד רפואי בחינם ומתן שירותי הידרותרפיה ושיקום במרכז מיוחד. גם סיפרנו לכם על מאגר מח העצם מציל החיים. אך אם נתמקד ספציפית בהיבט הצלת החיים, נראה שעזר מציון תורמת לכך גם בעוד כמה אופנים מעניינים:

  • קידום בריאות בקרב קשישים – עזר מציון מקדמת מודעות לבריאות בקרב קשישים. זאת, כולל מתן הדרכה בנושאים מצילי חיים בפוטנציה, בהם שימוש בתרופות ודרכים למניעת התרחשות תאונות בבית.
  • סיוע נפשי ומניעת התאבדויות – עזר מציון מפעילה את מרכז בלב ובנפש, שמספק ליווי אישי למתמודדים בתחום בריאות הנפש. היא גם מפעילה קו טלפוני למצבי מצוקה, בהם ניתן לקבל סיוע נפשי מיידי.
  • פרויקט "קשרים וכישורים" – פעילויות מיוחדות, לשם שימור מיומנויות אצל חולי אלצהיימר. חולי אלצהיימר סובלים מהידרדרות מתמשכת בזיכרון. כתוצאה מכך, עלולים להגיע למצבים של תאונות ואף סיכון חיים, למשל אם שוכחים שהגז הושאר דלוק.

לסיכום

גם הצלת חיים וגם שיפור איכותם – עזר מציון מספקת מענה רחב וחיוני, אשר תורם לאנשים רבים.