בשעה טובה: מנהגי כניסה לבית חדש

אחד הרגעים המרגשים ביותר הוא ללא ספק רגע הכניסה לבית החדש. מומלץ לסגל לעצמכם כמה ממנהגי הכניסה של כניסה לבית חדש, וזאת בכדי שתוכלו להיכנס ברגל ימין ועם ברכה למשכן החדש.

מעבר לבית חדש: כך תוכלו להיכנס לבית ברגל ימין

בשעה טובה אתם נכנסים לבית החדש שלכם, וזה בדיוק הרגע להתארגן לקראת הכניסה. בכדי שתוכלו להיכנס בתחושה טובה ועם ברכה, מומלץ קודם כל לבצע רכישה של מזוזות. כידוע, למזוזה יש חשיבות עצומה מבחינה רוחנית והיא מהווה חלק בלתי נפרד מכל כניסה לבית חדש. אם בעבר הלא רחוק רכישה של מזוזה התבצעה רק דרך חנות פיזית, כיום ניתן לבצע רכישה של מזוזות דרך אתרי האינטרנט ובאופן קל ופשוט. אולם, חשוב לשים לב כי אתם מבצעים רכישה דרך חנות מוכרת לה המלצות כמו גם כזו שמבצעת בדיקות מדוקדקות בכדי להבטיח כי אכן מדובר במזוזה כשרה. תהליך הבדיקה של המזוזה מתבצע באמצעות סופר סת"ם, ועל כן בעת מעמד הרכישה בדקו היטב כי אתם מקבלים את המזוזות כאשר הן ארוזות כהלכה ורק לאחר שנבדקו. כיום ניתן לבצע רכישה של מזוזות בהתאמה אישית מבחינת העיצוב, ועל כן אל תהססו להשקיע ולרכוש לבית מזוזות מעוצבות אשר לא רק יגנו עליכם מבחינה רוחנית ודתית אלא גם יהוו אלמנט מעוצב של ממש בבית החדש שלכם.

בשעה טובה - מנהגי כניסה לבית חדש

חנוכת בית – דרך מצוינת לחגוג את הכניסה לבית

אחד המנהגים הבולטים של כניסה לבית חדש הוא כמובן חנוכת בית, עם חברים ובני משפחה קרובים. כדי שתוכלו להיערך בצורה מיטבית מומלץ לקיים את האירוע רק לאחר שנכנסתם לבית, ולהודיע מראש לאורחים באמצעות הודעת וואטספ. חלק בלתי נפרד מחנוכת בית כולל בין היתר גם סעודה, ובכדי להקל על עצכם ניתן בהחלט להסתייע בשירות של חברת קייטרינג המספקת לכם אוכל לאורחים באיכות מצוינת ועם נראות מנצחת. ניתן לתכנן את תקיעת המזוזה בדיוק בחנוכת הבית, ובכך להיכנס לבית עם ברכה וברגל ימין.

סגולות לכניסה לבית

כפי שרבים בוודאי יודעים, בדת היהודית ניתן לאתר לא מעט סגולות לצורך התחלה טובה ומוצלחת בדירה החדשה. כך לדוגמה, רבים שופכים מים לפני הכניסה לבית כמו גם מלח. נוסף לכך, מנהג נפוץ הוא שימוש בשום כנגד עין הרע, אותו מניחים בפינות שונות בבית לפרק זמן קצר. ניתן להיעזר גם בשמנים אתריים לצורך טיהור של הדירה החדשה לפני הכניסה. כל אחד מסגל לעצמו את המסורת המשפחתית – בין אם מדובר בקריאה של ספר תהילים לפני הכניסה לבית והדגשה של האותיות מ י ש ע ו ר המייצגות את ראשי התיבות של המילה מישער – הקליפה אשר הייתה ממונה על החרבת הבית. נוסף לכך, ישנה תפילה סגולית נגד עין הרע בספר תהילים, לקריאה לפני כניסה.