נוער בסיכון, תרומות והזדמנות שנייה: עמותת אחינועם נמצאת כאן בשביל החברה הישראלית

עמותת אחינועם נמצאת בחוד החנית בכל הקשור לטיפול בנוער בסיכון, וזאת כחלק מהיותה עמותה אשר חרטה על דגלה לספק יכולת לשווין הזדמנויות בעבור בני נוער המהווים את דור העתיד של מדינת ישראל. החברה הישראלית ידועה בתור חברה עוטפת וחמה, ועדות לכך ניתן למצוא במתנדבים הרבים הפועלים במסגרת העמותה, מתוך מטרה להעניק הזדמנות שניה לבני נוער הזקוקים לכך. ע"פ הערכות כ 110,000 בני נוער חיים במצוקה, כאשר תקופת הקורונה גרמה להגדלת הפערים בעקבות כללי הסגר החברתי וכן הריחוק ממוסדות הלימוד. עמותת אחינועם אותה הקימו האחים רפי אדרעי ואחיו איל אדרעי החליטו להרים את הכפפה ולספק לבני הנוער הזדמנות להתגבר על הפערים באמצעות קבלת מחשבים שחודשו, כאשר פרויקט זה הינו רק פרויקט אחד מיני רבים שמתבצע בכל רחבי הארץ ולאורך כל ימות השנה. באתר הרשמי תוכלו לקרוא אודות הפעילות של העמותה כמו גם גיוס הכספים לצד גיוס של מחשבים, כחלק מהגשמת החזון של מייסדי העמותה – שווין הזדמנויות וכן מימוש פוטנציאל אצל בני נוער שיהפכו בעתיד לחלק משמעותי מהחברה הישראלית שרק נמצאת במגמת צמיחה. היכולת לסייע להם באמצעות התוכניות הללו היא זו שמצליחה לצמצם את הפערים כמו גם להעלות את הביטחון והדימוי העצמי של כל בן או בת נוער שחושב כי אין יותר תקווה. התקווה כבר כאן, והיא מגיעה לידי ביטוי בפעילות הענפה של העמותה שהפכה לחלק משמעותי מאוד מהחברה ומהפעילות של עמותות שמבצעות את תפקידן לטובת האחר.

נוער בסיכון, תרומות והזדמנות שנייה: עמותת אחינועם נמצאת כאן בשביל החברה הישראלית

עשייה ענפה בכל רחבי הארץ ובפרט באזורי הפריפריה

בני נוער אשר מוגדרים כנוער בסיכון ומתגוררים באזורי הפריפריה לא פעם נופלים בין הכיסאות בעקבות פערים טכנולוגיים כמו גם חינוכיים. כעמותה שחרטה על דגלה את נושא שווין ההזדמנויות, פועלת משפחת אדרעי ביחד עם מתנדבים רבים לטובת צמצום הפערים, וזאת באמצעות תוכניות המתבצעות לטווח הרחוק – החל מגיל התיכון ועד להשתלבות בשוק התעסוקה. רפי אדרעי עמותת אחינועם סיפר בראיונות עבר כי המטרה של העמותה הוא לספק לחברה הישראלית את היכולת לסייע בעבור דור העתיד שזקוק לתמיכה וסיוע לטובת התגברות על הפערים  וכן מימוש הפוטנציאל. מחקרים שנערכו בתחום של בני נוער בסיכון מצאו כי הסיכוי שלהם לסיים את הלימודים בהצלחה ולקבל תעודת בגרות מלאה הם נמוכים ובהתאם לכך גם היכולת להשתלב במקומות תעסוקה מניבים כמו למשל בענף ההייטק הוא מוגבל עד בלתי קיים. בשל הנתונים הקשים כמו גם המחויבות האישית של העמותה, ניתן בהחלט לומר כי תמונת המצב משתנה וזאת בזכות תוכניות רבות כמו גם סיוע אישי אותו מעניקים לכל בן נוער הזקוק לכך. הפעילות המבורכת של העמותה זכתה לשבחים רבים ועדות לכך ניתן למצוא באתר הרשמי של העמותה שם ניתן להבחין בשותפים הרבים שלוקחים חלק כמו גם תורמים לטובת המשך הפעילות המתבצעת בפריסה ארצית ותוך שימת דגש על אזור הפריפריה.

לסיכום, החברה הישראלית הצליחה להפוך לחברה חזקה ומאוחדת בזכות עמותות שהחליטו לא לוותר ולסייע בעבור אוכלוסיות מוחלשות, כמו אוכלוסייה של בני נוער בסיכון. עמותת אחינועם נחשב לאחת העמותות המובילות בתחום, הן בשל החזון פורץ הדרך אבל גם בזכות שורה של פעילויות המתבצעות ע"י אנשי חזון שרואים בחברה הישראלית מרקם אנושי אחד. היכולת להעניק ללא תמורה כמו גם סיפורי ההצלחה של הבוגרים הובילו רבבות צעירים להגשים את החלום והפוטנציאל הגלום בהם, גם כאשר היה נדמה כי הם נזנחו.