עשרת הדברות לבחירת מתנה רומנטית

נכון שאין תחליף לאהבה ונכון שמספיק שבן/ת הזוג יחייך אלינו בבוקר ואנו ניזכר שזכינו למצוא את האחד/ת שלנו, אך למחוות רומנטיות תמיד יש מקום ועל כן חשוב מדי פעם לדעת לעצור את השגרה ולהתייחס לבן/ת הזוג, כאשר אין הכרח לחכות ליום השנה הזוגי או ליום ההולדת, אלא מחווה רומנטית תתקבל בשמחה בכל יום בשנה, אך פה נשאלת השאלה כיצד מתנהלים נכון – כיצד בוחרים באופן מושכל מתנה, ולמרות שאהבה הנו תחום מופשט, נמצא שיש לה חוקים מאוד ברורים, כך שאם גם אתם רגע לפני בחירה של מתנה רומנטית, אתם מוזמנים להיעזר בעשרת הדיברות הבאים:

  1. אל תשכחו ברכה

ראשית נתחיל מאלמנט שאמור ללוות כל מתנה, והוא כמובן כרטיס ברכה, וגם אם אינכם טובים במילים, מספיק שורה אחת שיוצאת מהלב ואתם יוצאים מנצחים. כמו כן, תעדיפו כרטיס ברכה בעבודת יד, ולשם כך ניתן לרכוש בחנות יצירה מגוון אביזרים צבעוניים ומיוחדים שעושים את ההבדל – שמבדילים בין ברכה מוכנה לברכה שהשקעתם בה מחשבה.

  1. מתנה שרק אתם תבינו

לכל זוג יש את בדיחות (לא מצחיקות) פרטיות, ועל כן אם ניתן לצאת מהנושא שלהן עבור מציאת מתנה, הרי שמראש מובטחת הצלחה.

  1. תחשבו מהצד השני

כאשר מעניקים מתנה אין לחשוב מה אתם הייתם רוצים שלצד השני יהיה, או מה אתם הייתם שמחים לקבל, אלא צריך להיכנס לראש של מושא המתנה ולהבין מה הוא ישמח לקבל.

  1. הסכום הוא לא פונקציה

מצאתם רעיון מגניב למתנה אך היא ממש זולה? אל תאפשרו למחיר לגרום לכם לחפש אחר רעיון אחר, מקסימום תוסיפו עוד משהו. הנקודה היא שאם משהו מרגיש לכם נכון כנראה שהוא נכון.

  1. הימנעו מקיטש

העובדה שהמתנה אמורה להיות רומנטית אינה אומרת שהיא צריכה להכיל לבבות, להיות מתוקה, או להיות  ריחנית, אלא אם כן זה בדיוק מה שהצד השני אוהב.

  1. תשלבו מחווה אישית

לקנות מתנה זה טוב ויפה, אך גם רצוי לשלב מחווה אישית. כך למשל ניתן לרכוש כרטיסים לסרט שאתם פחות אוהבים אך בן הזוג מאוד אוהב, ניתן להעניק את המתנה באופן אישי במקום העבודה וכדומה.

מתנה רומנטית

  1. תרחיבו את התפישה לגבי מתנה

לא מוצאים רעיון מוצלח עבור מתנה? תשנו גישה! תשקלו לקחת יום חופש ולצאת ביחד לטיול, תשקלו להזמין בהפתעה למסעדה טובה, תכינו לכם ערב רומנטי עם סרט, בקבוק יין ונשנוש אהוב וכדומה.

  1. תורידו מהצד השני משימות

עוד רעיון למתנה רומנטית היא להוריד מהצד השני משימות. כך למשל אם הוא אחראי לנקות את הבית, הכינו לו כוס קפה ותודיעו שהיום אתם מחליפים אותו.

  1. היערכו בזמן

אם המתנה מיועדת עבור יום מסוים, חובה להתארגן בזמן, כי אף אחד לא שש לדעת שהצד השני קנה לו מתנה אך היא אי שם בדואר עושה את דרכה.

  1. תרכשו ביחד

הרבה פעמים הצד השני אינו אוהב שקונים עבורו אלא מעדיף לבחור בעצמו, במיוחד כאשר מדובר בפירטי לבוש. מכאן שאם זה המצב הציעו לבן/ת הזוג לבוא ביחד עמכם לחנות.

כל התורה על רגל אחת

נשמע פשוט? הסוד הוא להיות קשוב לצד השני, לפעול ממקום טוב ולזכור מדי פעם להביע אהבה – זוהי כל התורה!