נפרדים מהקרחת: אילו גורמים עשויים להשפיע על מחיר השתלת שיער?

השתלת שיער היא דבר שרבים עושים. משמע – רבים יכולים להרשות לעצמם. עם זאת, היא בהחלט לא מההליכים הרפואיים או הקוסמטיים הזולים ביותר. מדוע זה כך? ואילו שיקולים כספיים חשוב שתכירו,  אם אתם שוקלים לבצע השתלת שיער?

 

כמה שווה לכם, ראש מלא שיער?

התקרחות והשתלות שיער, הם נושאים שמעסיקים אנשים רבים. הדבר משפיע על התחושה האישית שלהם ולעתים, אנשים מוכנים לשלם הרבה, עבור ראש מלא שיער. ואכן, זה לא זול! אם כי המחיר נובע לא סתם כך מהביקוש, אלא גם מסיבות לגיטימיות בהחלט ומייד נגיע לזה. כמו כן, במקומות שונים בעולם ניתן לבצע הליכים כאלה, במחירים שונים מדי. תוכלו למצוא מידע מלא בנושא זה, באתר המושתלים. אלה כמה דוגמאות בקצרה: החל מ-8,000 ש"ח בהודו ועד 30,000 ש"ח בקנדה. קפריסין וטורקיה בולטות גם הן, עם המחירים שקרובים לאלה של הודו. ובישראל? 10,000 ש"ח עד 30,000 ש"ח בממוצע.

 

מה היא השתלת שיער?

כעקרון, השתלות שיער פועלות בשיטה פשוטה יחסית וקלה להבנה: לוקחים זקיקי שיער מהמטופל עצמו ומשתילים אותם באזורים המקריחים. מקור השיער הוא למשל החלק האחורי של הראש. ברמה הטכנית, יש כמובן מורכבות לא מעטה וגם הבדלים בין שיטות השתלה שונות. זהו גם נושא רפואי שנמצא בהתפתחות מתמדת, כך שעם הזמן מוצגים חידושים שונים.

 

מה כלול במחיר?

עלות השתלת שיער מושפעת מגורמים רבים, כולל

  • עלויות הגעה למקום ושהייה בו – ההגעה למקום ביצוע ההליך היא לכאורה עניין פשוט. אלא שבמקרים רבים, השתלות שיער מבוצעות בחו"ל. כך שהגעה, לינה, אוכל וכדומה, מצטברים להוצאה לא קטנה. לעתים עושים זאת בחו"ל בכדי להוזיל עלויות. כך שצריך לחשב, כיצד הדברים מסתכמים בנסיעה כזו, מבחינת השורה התחתונה הכספית.
  • עלויות אנשי המקצוע שמבצעים את ההליך – עלויות מצטברות של הצוות. באופן מיוחד, משמעותי התשלום עבור הרופא שמנהל את הפעולה כולה, אשר עשוי להיות מהמובילים בתחומו ולכן גם יקר יותר.
  • עלויות אשר תלויות בהליך עצמו – קודם כל, בשיטת ההשתלה. כמו כן, בהבדלים שבין מטופל למטופל. למשל השאלה, כמה שתלי שיער יש לבצע? אם כי המחיר לא תמיד לוקח בחשבון נקודה כמו כמות השתלים, אלא הוא עשוי להיות מחיר קבוע.
  • עלויות חומרים – העלויות של תרופות וחומרי עזר כחומרי הרדמה, אשר נדרשים במהלך ההשתלה ואחריה.
  • עלויות נוספות – כעלות חדר הניתוח וטיפולים משלימים (למשל טיפולים להקלת ההחלמה מהניתוח).

 

נושא מאוד אישי

האם זה משתלם? יקר מדי? סביר? זו היא בהחלט שאלה, שהתשובה עליה אישית מאוד. יש מי שמעדיפים לגלח את הראש לגמרי ולהישאר עם קרחת. עבור אחרים, השגת מראה שיער טבעי ושופע עשויה להיתפס כחשובה מאוד. אולי אפילו כדבר אשר משפיע על יחסים זוגיים ואולי גם על הקריירה. בגישה כזו, של השקעה כספית גדולה במראה החיצוני, עשוי להשתלב גם היבט של "החזר השקעה". כלומר, מה התמורה על כל השקעה? אם נבחר ברופא יוקרתי שהטיפול אצלו יקר יחסית, האם גם התוצאה תהיה טובה יותר באופן משמעותי? עוד היבט, הוא שאם נוסעים לחו"ל, אפשר לשלב זאת בטיול. או להיפך – אם נמצאים במילא בטיול בחו"ל או נסיעה לצורך עבודה, אפשר לנצל את ההזדמנות עבור השתלת שיער.

 

לסיכום

אם אתם שוקלים לבצע השתלת שיער, ניתן להניח שהעלויות משמעותיות עבורכם ולא תבחרו פשוט ביקר ביותר. לכן, אין מנוס, מהתעמקות בפרטי הפרטים של האפשרויות השונות וכמובן, במה שמתאים לנסיבות האישיות שלכם באופן ספציפי.

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.