איך בוחרים תכשיטי אבן חן?

לתכשיטים מאבני חן יש קסם שלא מוגבל בזמן או ואינו טרנדי. בין אם אבני ספיר, שוהם או אודם, אוצרות הטבע האלו שבו את לבבות בני האדם והיו סמל של אלגנטיות, תחכום וסגנון אישי במשך מאות שנים והם פופולאריים ואל זמניים גם היום. בחירת התכשיט המושלם היא חוויה מהנה ומרגשת אך למי שחדשה בתחום זה עשוי להיות גם מבלבל. במדריך הבא נתעמק בגורמים שיש לקחת בחשבון כשבוחרים תכשיט מאבן חן כך שתהיו מצוידות היטב ותוכלו לעשות בחירות נוצצות בחכמה.

הבנת איכות אבני חן

האיכות של אבן חן נקבעת על ידי ארבעה גורמים: צבע, בהירות, חיתוך וקראט. הצבע מתייחס לגוון, הרוויה והטון של אבן החן. בהירות מצביעה על נוכחות או היעדר פיגמנטים באבן. החיתוך מתייחס לצורה ולפרופורציה של אבן החן, מה שמשפיע על הברק והניצוץ שלה. קראט היא יחידת המשקל של אבני חן, וקרטים גדולים יותר מעידים בדרך כלל על אבנים גדולות יותר. כל המאפיינים הללו מאפשרים למעצבים ליצור קולקציה מגוונת של תכשיטים המתאימים לאירועים ולסגנונות שונים.

בחירת תכשיטי אבני חן על בסיס צבע

אבני חן מגיעות במנעד רחב של צבעים, כל אחת עם סמליות ומשמעות משלה. במשך השנים התקבעה האמונה כי לאבני החן יש סגולות ייחודיות שעוברות אל מי שמחזיק או עונד אותן. הסגולות המקושרות לאבני החן נעות בין סגולות הקשורות בפוריות, יכולת ביטוי, השריית שלווה ועד ליכולת ריפוי של מחלות פיזיות ונפשיות כמו חרדות, נשירת שיער, נדודי שינה ועוד. אבני חן אדומות, כמו אודם ורובי, מייצגות תשוקה, אנרגיה ואהבה. אבני חן כחולות, כמו אבני ספיר ואגת, מסמלות שלווה, חוכמה ושלווה. אבני חן ירוקות, כגון אמרלד וברקת, מייצגות הרמוניה, טבע והתחלות חדשות. אבני חן צהובות, כמו סיטרין וטופז, מסמלות שמחה, אופטימיות ויצירתיות. אבני חן ורודות, כמו רוז קוורץ ומורגניט, מייצגות אהבה, חמלה ועדינות. אבני חן סגולות, כמו אמטיסט וספיר סגול, מסמלות מלכות, רוחניות ואינטואיציה.

בחירת תכשיטי אבני חן על בסיס בהירות

לאחר בחירת גוון, חשוב לקחת בחשבון את הבהירות והשקיפות של אבן החן. בהירות מתייחסת לנוכחות של פגמים פנימיים או חיצוניים, הידועים גם בתור תכלילים. תכלילים יכולים להשפיע על הזוהר של אבן חן, אבל אפשר להתייחס אליהם כטביעת האצבע של הטבע. שקיפות מתייחסת לעד כמה האור יכול לעבור דרך אבן החן. עבור יהלומים, אבן חן שקופה וחסרת צבע מוערכת מאוד, בעוד שאבני חן צבעוניות כמו אבני אודם, ספיר ואזמרגד מציגות לרוב רמות שונות של תכלילים. שקיפות יכולה להשפיע על המשיכה החזותית של אבן החן, אז שקלו עד כמה אתן מוכנות להתפשר על הצבע והאופי של האבן.

 

בחירת תכשיטי אבני חן על בסיס חיתוך

החיתוך של אבן חן מתייחס לצורה ולחיתוך שלה, המשפיעים על הברק והמשיכה החזותית שלה. בעוד שיהלומים ידועים בחיתוכים המבריקים שלהם, אבני חן אחרות נחתכות במגוון סגנונות. חיתוכים עגולים, סגלגלים וצורת אגס הם בחירה פופולרית אך יש גם צורות חיתוך ייחודיות אחרות. לדוגמה, אבני אמרלד נחתכות לעתים קרובות בצורות מלבניות או מרובעות, הידועות בשם "חיתוך אמרלד", בעוד שאבני ספיר מעוצבות לרב ככריות קטנות. ב

בחירת תכשיטי אבני חן על בסיס קרט

קראט היא יחידת המשקל של אבני חן. קראט גדול יותר מעיד בדרך כלל על אבנים גדולות יותר. המחיר של אבן חן עולה באופן ישיר עם משקל קראט וגם כורה עני יכול להפוך למליונר אם נפלה בחלקו אבן במשקל גדול. לכן, חשוב לקחת בחשבון את התקציב שעומד ברשותכם ואת גודל האבנים שהכי מחמיאות למבנה הגוף שלכן.

טיפים לבחירת תכשיטי אבני חן

הנה כמה טיפים נוספים לבחירת תכשיטי אבני חן:

  • שקלו את הסגנון האישי שלכן: בחרו אבני חן ועיצובי תכשיטים המשלימים את הסגנון והאישיות הייחודיים שלכן.
  • התאימו אבני חן לתלבושת שלכן: בחרו אבני חן המשלימות את הצבעים והדוגמאות בבגדים שלכן.
  • קחו בחשבון את האירוע: בחרו אבני חן ועיצובי תכשיטים המתאימים לאירוע, כמו פריטים עדינים ללבוש יומיומי וחפצי סטייטמנט לאירועים מיוחדים.
  • הגדירו תקציב: תכשיטי אבני חן יכולים לנוע בין מחירים משתלמים ליקרים במיוחד. קבעו כמה אתן מוכנות להוציא לפני שאתן מתחילות לקנות.

לסיכום

בחירת תכשיטי אבני חן יכולה להיות חוויה מהנה ומתגמלת. על ידי הבנת הגורמים המשפיעים על איכות אבני החן, כגון צבע, בהירות, חיתוך וקראט, תוכלו לקבל החלטות מושכלות ולבחור באבן שתנצרו ותוקירו במשך שנים רבות. בין אם אתן מחפשות זוג עגילים עדין או שרשרת סטייטמנט אבני חן מוסיפות מגע של נצנוץ וברק לכל אאוטפיט. קחו את הזמן, עיינו במבחר הגדול שקיים, חשבו על הסגולות שתרצו לקבל ומצאו את תכשיטי אבני החן שמדברים אל ליבכן במיוחד.