עמותת עם אחד: הכול על הארגון שמעניק סיוע למשפחות נזקקות ולילדים חולים

בשנים האחרונות יותר ויותר משפחות בישראל מוצאות את עצמן מתחת לקו העוני. בין שלל הסיבות שגורמות לכך אפשר למנות את יוקר המחיה שמאמיר כל הזמן, וכמובן המשבר הקשה שפוקד את שוק העבודה. עמותת עם אחד מסייעת במגוון תחומים, בהם גם בתחום של מזון למשפחות נזקקות. כאן נספר לכם על מספר מערכי סיוע מרכזיים שמהווים חלק מפעילות שלנו.

סיוע התנדבותי לאזרחים במצוקה

עמותת עם אחד שמה לה למטרה לסייע לאזרחי ישראל במצוקה. העמותה מנסה להגיע לכל אזרח באשר הוא, בלי קשר למוצאו, מקום מגוריו או כל פרמטר אחר שמבחין בין אזרחים שונים. לעמותת עם אחד יש שלל מערכים אותם היא מפעילה, ובניהם אפשר למנות את הסיוע לילדים חולים, ועזרה למשפחות נזקקות. כאן נספר לכם בצורה מפורטת על אותם מערכים, שכפי שתבינו, מופעלי על ידי מתנדבים מסורים בדרך כלל.

סיוע לילדים חולים

מלבד הסבל הפיזי הרב שאותו סובלי ילדים החולם במחלות כרוניות או ממאירות, הם חווים קושי נפשי עצום. הקושי הזה בא לידי ביטוי בריחוק החברתי שנכפה עליהם בשל הטיפולים הקשים, וכמובן התמודדות עם קשיים שלילדים בגילם לא תמיד יש את הכלים לשאת. בדיוק במקום הזה נכנסים אנשי הצוות של עמותת עם אחד, ומנסים לסייע לאותם ילדים. בין מערכי הסיוע שאותם הילדים מקבלים אפשר לספר על מחנות שבהם הילדים יכולים קצת לנוח מהשגרה הקשה שבה הם נמצאים, ולפחות למשך תקופה קצרה לשכוח מעט מהקושי הקבוע שאופף אותם. בנוסף העמותה מעניקה לילדים ליווי רגשי במשך השנה כדי לגרום ולו במעט להקלה בסבל.

 

 

עזרה למשפחות נזקקות

העזרה שעם אחד מעניקה למשפחות נזקקות מגיעה בעיקר בדמות סלי מזון לאותם משפחות. הסלים והחלוקה שלהם נעשים כולם בסיוע של מערך מתנדבים גדול, מתוך רצון לתת לאותן משפחות את היכולת להתקיים בכבוד, לפחות מבחינה תזונתית. המזון שאותו העמותה מחלקת הוא מזון באיכות גבוהה, והחלוקה נעשית עד לבית של המשפחות כדי לשמור על כבודן עד כמה שניתן.

פעילויות נוספות

מלבד הפעילויות שעליהן קראתן, עמותת עם אחד עושה עוד הרבה מאוד דברים לטובת החברה בישראל. בין השאר אפשר למנות את הסיוע שהעמותה מעניקה לחיילים בודדים, אותם חיילים שמשרתים בצבא הגנה לישראל ללא משפחה תומכת בארץ. כמו כן העמותה מפעילה מרכזי יום לקשישים שבהם הקשישים יכולים ליהנות מחיי חברה והמשפחה שלהם מקבלת תמיכה וסיוע.

מוקד לנוער גם הוא חלק חשוב בפעילות, כאשר המטרה שלו היא למנוע הדרדרות של נוער למחוזות לא רצויים. לעיתים כל מה שהנוער צריך זה רק מבוגרים שיקשיבו לו, וזו בדיוק המטרה שהעמותה שמה לנגד עיניה בהקשר הזה.

עם אחד

עם אחד היא עמותה שמעניקה סיוע במגוון תחומים. בין פעילויות העמותה אפשר לדבר על סיוע לילדים חולים, עזרה לזקנים ולמשפחות שלהם, סיוע למשפחות נזקקות ודאגה למוצרים חיוניים עבור ילדים. הפעילות של העמותה כולה מבוססת על מתנדבים ותרומות, ואם גם אתם רוצים לעשות משהו משמעותי לטובת החברה בישראל, אנחנו מזמינים אתכם לבוא ולהיות חלק מהפעילות של עם אחד.

לסיכום

במדינת ישראל קיימים הרבה ארגוני סיוע ועזרה הדדית, אולם לא רבים מהם מתעסקים במספר תחומים גם יחד. העמותה מפעילה מספר רב של מערכי סיוע לטובת קבוצות אוכלוסייה שונות, מתוך מטרה להביא את כל מי שאפשר למקום גבוה יותר.