היום מתחיל ונגמר בדאודורנט: איך נבחר את הטוב ביותר?

לא שבחורף אין צורך בדאודורנט, אך בקיץ הצורך מהותי הרבה יותר, ולו כי הטמפרטורות הגבוהות גורמות יותר להזיע, וכאשר זה קורה קשה להימנע מאותם ניחוחות שמפיצות בלוטות הזיעה, ועל כן אם מבקשים ללכת עם ביטחון ותחושה נעימה ומבלי לחשוש להרים ידיים, הרי שבהחלט צריך לשים דאודורנט, אך פה נעצור ונציין שלא בכול מחיר – לא כל סוג יעשה את העבודה ובטח שלא כל סוג נחשב בריא.

שתי עובדות חשובות

ראשית נעצור להסביר שני דברים חשובים: הדאודורנט מושתת על חומרים אנטי בקטריאליים ואנטי ספטיים שביחד מקשים על החיידקים להפיץ את אותם ניחוחות קשים, כאשר הפעולה הרצויה הינה כפולה: גם מונעת מהחיידקים ליצור ריח רע וגם מייצרת הסוואה באמצעות ריחות נעימים. פה נציין עובדה שנייה: אין הכרח להשתמש בחומרים שמכילים כימיקלים ואלומיניום (חומרים מזיקים), אלא ניתן ליהנות מתוצאה ריחנית ואפקטיבית גם באמצעות דאודורנט טבעי, ופה אתם מוזמנים להכיר את הדאודורנט של מיכל סבון טבעי – דאודורנט מתקדם, טבעי, נעים למגע ושמגיע במגוון ניחוחות נהדרים. פה נחדד שדאודורנט טבעי אינו מונע הזעה, וזאת כי פעולת ההזעה חיונית לגוף (הזעה מקררת את הגוף ומפרישה מהגוף פסולת).

למה לא לערב אלומיניום?

כפי שציינו יש להבין שהזיעה אכן בריאה לגוף ואך היא כשלעצמה אינה מסריחה, אלא החיידקים ששוהים באזור ושנמשכים לסביבה החומצית הם אלו שמייצרים את הריח הרע, וזאת כי החיידקים מפרקים את החומרים האורגניים ובכך מייצרים ריח לא נעים. מכאן שדאודורנט שמונע זיעה לא רק פוגע בתפקוד הגוף, אלא ברוב המקרים גם כולל אלומיניום, חומר שאינו אמור לבוא במגע ישיר עם הגוף, ולו כי הוא נחשב רעיל ולא מעט אנשים אלרגיים אליו. כמו כן, לא מעט בעיות בריאותיות מיוחסות לאלומיניום, בעיות שנוגעות לסרטן השד, להתקף אפילפסיה, לבעיות כליות, לאלצהיימר ועוד.

היום מתחיל ונגמר בדאודורנט- איך נבחר את הטוב ביותר

עוברים לדאודורנט טבעי

לאחר שהוצאנו את האלומיניום מהמשוואה, נשארנו עם קבוצה רחבה של דאודורנטים טבעיים, כאלו שמושתתים על סודה לשתייה, חמאת שיאה, שמנים אתרים וכדומה. מכאן שניתן להמשיך לרוץ בקיץ מבלי לסכן את שלום הגוף ובו זמנית להריח ממש טוב, ופה שורה של דאודורנטים טבעיים נכנסים לתמונה. חוששים שמעתה תידרשו לשלם עבור דאודורנט הרבה יותר? ובכן המחיר כלל לא יותר גבוה, כך שבאמת אין שום סיבה לסכן את הבריאות.

המבחר קיים – מריחים ובוחרים!

אז הגענו למסקנה שדאודורנט טבעי מהווה את הבחירה הנכונה. מה עתה? בוחרים! כיצד? יש כאלו שמכילים יותר ופחות סודה לשתייה, וכיוון שיש אנשים שרגישים לסודה לשתייה, הרי שעליהם לבחור את הסוג המתאים ביותר. כמו כן, יש לבחון איזה ריח אוהבים ואיזה תרחיש שימוש מעדיפים (סטיק או מריחה). מה עוד? עברו על המרכיבים ותבחנו רזומה וביקורות. שמרו על הבריאות ופשוט תנסו. קיץ נעים, בריא וריחני!