רוצים לקחת משכנתא? אפשר לעשות את זה לבד, ואפשר להיעזר בעזרתם של מומחים

בשעה טובה קיבלתם החלטה לרכוש דירה ואף נמצא נכס מתאים שרק נותר לרכוש ולגדל בו משפחה. מצד שני, אם אתם כמו רוב האוכלוסייה, נראה שבדרך לפסגה תאלצו לעבור ב"תחנת לקיחת משכנתא", ופה אנחנו מבקשים לסייע. מצד אחד רבים ששומעים על סיוע בבחירת משכנתא, רק חושבים על הוצאה נוספת. מבחינת רבים לא מספיק שיש עמלות מהבנק, שצריך לשלם לעורך הדין, לשמאי, לקבלן השיפוצים ושצריך לשלם גם על ביטוח המשכנתא, אלא עתה מתמודדים מול הוצאה נוספת – שירות שמסייע לבחור ולקבל משכנתא. מדוע אם כן בכל זאת מדובר בתחום שפורח ומדוע זוהי בהחלט הוצאה נבונה? כי מדובר באותן הוצאות שלא רק עשויות לחתוך בתשלומים השוטפים בצורה ניכרת, אלא גם מדובר בשירות שמסייע להשיג שקט נפשי לאורך שנים. תוהים אם גם אתם צרכים הכוונה מקצועית רגע לפני שסוגרים משכנתא? מוזמנים לגלות!

4 פרמטרים לצד אינספור אפשרויות

כל משכנתא מושתתת על 4 מוקדים מרכזיים: גובה המשכנתא, תקופת ההחזר, ריבית שנתית ותשלום חודשי. מצד שני, כן צריך להיות מומחה גדול כדי להבין כיצד ניתן להשיג את הסכום הרצוי ובו זמנית ריבית נמוכה, לצד החזר חודשי נמוך. מה אם כן המומחים בתחום יודעים שאתם לא? ובכן אם תשאלו את חברת "חכם משכנתאות" במה מדובר, היא תחלק את התשובה לשניים. ראשית החברה מציינת שכאשר היא ניגשת לסייע, היא מקפידה לבחון את הסיטואציה מתוך עיני הלקוח. זה אומר שהיא מקפידה לבחון לעומק שלל תרחישים אישיים. כך למשל החברה מסייעת להבין מהו ההון העצמי שעומד לרשותכם, ואף האם העסקה שעומדת על הפרק כדאית. במקביל, החברה מסייעת לבחון היתכנות עתידית, מתוך מטרה להתאים באופן פרטני את תמהיל המשכנתא.

 

 

שאלה של מינוף משתנים

אז כן, כדי לקחת משכנתא אידאלית הכרחי לבחון היטב את סך התמונה. הן ברמה האישית והן ברמה העסקית. עידו עוז מסביר שלאחר שהחברה שבבעלותו חברת "חכם משכנתאות" מסייעת להבין מהו גובה ההחזר האידאלי עבור כל לקוח, מתחילים לשחק עם שאר הפרמטרים, וכאשר אנחנו אומרים "לשחק", בין היתר מתכוונים למינוף ניסיון עשיר וידע מעמיק בתחום. זה אומר לדעת להשיג ללקוח משכנתא גם אם הבנק ממאן להלוות לו, וזה אומר להשוות בין מספר הלוואות ואף להתמקח מול הגוף המלווה על מנת להשיג את הריבית הנמוכה ביותר. מה מעבר? ליווי מקצועי גם מסייע לתמרן ולקדם את תהליך השגת המשכנתא, שלרוב אורך כחודשיים, באופן המקצועי והמהיר ביותר.

גם לאחר מעמד החתימה

לצד כל מה שכבר נאמר, עידו עוז מבקש לחדד שגם לאחר שהמשכנתא נבחרה ונלקחה, עדיין תפקידה של חברת המשכנתאות לא תם. האומנם? ובכן ליווי מקצועי ייבחן מולכם מדי כמה שנים האם התנאים שנחתמו בתחילת התהליך עדיין טובים, או שמא נדרשים להפעיל מהלכים משלימים. שנרחיב? ובכן חברת משכנתאות לא רק מסייעת למצוא את תנאי המשכנתא הטובים ביותר, אלא היא גם יודעת כיצד ניתן להטיב את הסיטואציה, ולו באמצעות מחזור משכנתא. מעבר לכך, החברה יודעת להציע שירות משלים רב חשיבות – משכנתא לאיחוד משכנתאות! מכאן שאם יש לכם יותר משלוש הלוואות שמעיקות על שגרת התשלומים החודשית, טוב לדעת שניתן להתאפס ועל הדרך להשיג תנאים משופרים. כיצד? משכנתא לאיחוד משכנתאות מאפשרת פריסת תשלומים יותר רחבה לצד ריבית יותר נמוכה.

לסיכום

בין אם עומדים לקחת משכנתא ובין אם שוקלים להטיב את תנאי המשכנתא הקיימת, טוב לדעת שקיים סיוע מקצועי שעשוי לחסוך אלפי שקלים.