בחירת אחסון לשירות העלאת תמונות

שירות העלאת תמונות, כמו רוב שירותי האינטרנט, מחייב בחירת תשתית אחסון אתרים איכותית. מדוע בעצם?

זמינות

ביצועים גבוהים של אחסון האתר ושל השירותים שהוא מציע, חשובים משורה ארוכה של סיבות. אם מדובר בשירות העלאת תמונות מקצועי ומסחרי, הוא קודם כל יידרש לתת מענה מהיר מספיק ללקוחות. לכן, זמינות האתר, מהירות טעינת האתר ומהירות התגובה שלו תוך כדי העלאת תמונות, משמעותיים. אם הם לא יהיו מספקים בעיניי הלקוח, הוא יעבור למתחרים. מי שמודע לכך, ישקיע בביצוע השוואה של חברות אחסון אתרים, באופן יסודי.

עקביות

על האתר לספק רמת ביצועים עקבית, לאורך זמן. אם לקוח מתחיל להשתמש באתר העלאת תמונות, עם הזמן הוא ייתבסס על שירות זה עוד ועוד. מאוד לא רצוי, לאכזב את הלקוח שכבר מושקע בשירות שלך. הנזק מכך, עלול להיות גדול מאשר הנזק מרושם ראשוני לא מספק מהשירות. בכדי שלא יצא לשירות שלך שם של שירות לא אמין, חשוב לעבוד עם חברת אחסון אתרים איכותית. כמו כן ניתן ורצוי לסכם איתם על פרמטרים ידועים מראש של ביצועים, במסגרת הסכם רמת שירות (service level agreement). כך תבטיח שרמת הביצועים תישמר לאורך זמן ושהלקוחות ידעו שניתן לסמוך על השירות שלך.

מוכנות לצמיחה

שירות מצליח, ייצמח בהדרגה מבחינה עסקית. ככל שיהיו לך יותר לקוחות, כך יהיה יותר עומס על השירות וחיוני שהאתר יוכל לעמוד בצמיחה זו. בכדי להבטיח זאת, צריך לבחור בחבילת אירוח מתאימה. כמו כן, צריך לקחת בחשבון, מה יקרה הלאה. אם הביקוש לשירות ייצמח בצורה כזו, שהעומס יחרוג ממה שכלול בחבילה עליה אתה משלם, מהן האפשרויות להרחבה? האם הן מתאימות לך? לא כדאי להתחיל מחבילה בסיסית שמשתלמת לך מאוד ובהמשך לגלות שדווקא הצמיחה המהירה של העסק, מחייבת אותך לקחת חבילה פחות משתלמת. מצב כזה, אולי ידרוש מעבר לספק אחסון אחר – הדבר אפשרי, אבל זו טרחה מיותרת, שעדיף למנוע מראש.

תמיכה טכנית

כמובן, ספק האחסון שבוחרים צריך להתאים לך גם מבחינת השירות השוטף שהוא מספק. שאלות טכניות צריכות לקבל מענה מהיר מספיק ותקלות חייבות להיות מטופלות במיוחד במהירות.

פרטיות ואבטחה

שירות העלאת תמונות, הוא שירות שאנשים נרשמים אליו ומעלים אליו חומרים אישיים, שלעתים חשובים להם מאוד. כך שיש כאן גם היבט של אבטחה – מבחינת הגנה על מידע זה וגם מבחינת פרטיות (הן לגבי חשבון המשתמש והן לגבי התמונות). מסיבות אלה ולא רק בגללן, חשוב שירות אחסון עם הגנה טובה ומוטב שלא לחפש שירותים זולים, שמי שעומד מאחוריהם בדיוק הוא בסימן שאלה. כאשר שירותי אינטרנט גדולים דוגמת פייסבוק סובלים מתקרית אבטחה, הדבר זוכה להדים רחבים וביקורת, אבל אותם ענקי אינטרנט ממשיכים כרגיל. כדאי לקחת בחשבון, שעסק קטן עלול להיפגע הרבה יותר מתקריות מסוג זה.

לסיכום

בחירת אחסון לשירות העלאת תמונות לא צריכה להיות מסובכת מדי, אבל חשוב לעשות אותה בתשומת לב ובחוכמה.