שכחו מהבושה: הגיע הזמן לקבוע תור לסקסולוג

בעוד שלאנשים ברור שאם יש כאב ראש פונים לרופא, אם לא מצליחים לתקשר טוב פונים לייעוץ זוגי, או אם חשים מדוכאים פונים לפסיכולוג, הרי שלרבים מהזוגות לא ברור שאם יש בעיות בחדר המיטות פשוט צריך להיעזר בניסיון של סקסולוג. אנשים רבים לא מודעים להיתכנות של העזרה, וגם אם נתקלו בה, הם לא תמיד בטוחים שמדובר במענה מדויק עבור הצורך הפרטי שלהם. עם זאת, הבעיה הכי גדולה היא שלא מעט זוגות מבינים שסקסולוג הוא איש המקצוע הנכון עבורם, אך עדיין מאפשרים לתחושת בושה למנוע את קבלת העזרה, ופה כבר מדובר בכדור שלג. שנסביר? כידוע זוג שאינו מתקשר טוב ברמה המינית, בסופו של יום סובל מריחוק, ריחוק שנטמע במישורים נוספים בחיי הזוגיות.

זוגיות? קשה אבל שווה!

יש לזכור שכל מה שנוגע לזוגיות אינו קל. לא קל להתחיל עם בן/ת זוג, לא תמיד קל לומר אני אוהב/ת אותך, לא תמיד קל לעבור ביחד לדירה משותפת, לא קל לוותר על האגו בצד ולהסיר מגננות, לא קל למצוא זמן משותף כאשר ברקע יש עבודה, לימודים ושלל התחייבויות, ובאופן כללי זוגיות זה לא תמיד קל. עם זאת, אם רק משקיעים והתנאים נכונים, זוגיות זה דבר מדהים. אומנם לעיתים מאתגר, אך מתנה שכל מי שחווה מבין שהמאמץ אכן שווה. מדוע אם כן אנשים רבים מוותרים על אחד מהשיאים היותר מיוחדים של מערכת היחסים? ובכן הגיע הזמן להבין שממש כפי שכיום כל בן אדם שני נעזר בפסיכולוג, כך גם מאוד נפוץ להיעזר בשירות של סקסולוג. אז כן, קצת לא נעים, אבל עשוי מאוד לעזור, ובסופו של יום מדובר בתהליך בריא, סופר מעניין, חשוב, מלמד ומחבר.

למה ניתן לצפות?

אז מהו בדיוק תפקידו של סקסולוג? תוכלו לבקר באתר של ד"ר דריי ולמצוא שם מידע מקיף, לצד הסברים, טיפים והפניות מקצועיות. רוצים מעבר, רוצים לקבוע תור אך לא יודעים למה לצפות? לפעמים ידע זה כוח, ועל כן ניגש להסביר. אם ניקח את ד"ר דריי כדוגמה, נציין שהוא סקסולוג מומחה ובעל וותק רב. ד"ר דריי מעניק ייעוץ זוגי ובאופן כללי הוא מומחה למיניות שיודע להעניק מענה מקיף בתחום.

האם גם לכם מוטב להיעזר בסקסולוג?

אין שאלה שכל זוג מגיע עם הסיפור האישי שלו, אך באופן כללי טוב לדעת שמול סקסולוג ניתן לדבר על יחסים לא מספקים, על תדירות נמוכה, על חוסר פתיחות, על פערי תפיסה, על בעיות תדמית, על בעיות ביצועים, על חוסר חשק מיני וכדומה. מה עוד? בין היתר ניתן למצוא הנחייה לגבי קיום יחסים לאחר גיל 50, ללמוד כיצד ניתן להתמודד עם בגידה, כיצד ניתן לשלב יחסים כאשר עוברים מסטטוס של זוג לסטטוס של הורים לילדים קטנים וכדומה. הרעיון הוא שמדובר בסביבה מוגנת שמאפשרת לדבר על כל מה שנוגע לתחום ומערים קשיים – הרעיון הוא שיש בחדר דמות מקצועית שכבר שמעה הכול ושמחזיקה באינספור כלים מסייעים, כלי סיוע שמאפשרים למצוא את הדרך הטובה ביותר להתחבר לבן/ת הזוג.

מסע משותף כבני זוג

עתה כאשר הכול יותר ברור, רק נותר להבין האם גם אתם יכולים להרוויח מפגישה אצל סקסולוג. כיצד יודעים? ובכן אם יש בעיות בחדר המיטות, אם מחפשים דמות מקצועית להעלות מולה קשיים בנושא ואפילו אם יש בעיות כלליות ברמה הזוגית, בעיות שחושבים שפגישה מקצועית אצל סקסולוג יכולה לעזור, הרי שבהחלט מוטב לנסות. תראו בכך מסע משותף כבני זוג – תלמדו כיצד לבוא האחד לקראת השנייה.