טיפים לגידול כלבים צעירים ומבוגרים

זה לא סוד שהכלב שלנו הוא החבר הכי טוב, ובן משפחה של ממש. אולם, לא פעם בעלי כלבים נתקלים בקושי בכל הקשור לגידול וחינוך הכלב. כדי לסייע לכם, להלן טיפים של מיטב המומחים – כך שתוכלו לגדל כלבים צעירים ומבוגרים על הצד הטוב ביותר.

גידול כלבים צעירים: כך תעשו זאת

כאשר מביאים גור חדש הביתה, נוצר אתגר לא פשוט. מצד אחד, מדובר בבע"ח חסר אונים הזקוק לטיפול מתמיד ויחס, ומצד שני אנחנו רוצים לחנך אותו בהקדם האפשרי. חשוב להבין כי טיפול בגורים חייב להתבצע בליווי מקצועי מצד מאלף עוד בשלבים הראשונים לחייו, וזאת בכדי לסגל בעבורו כללי התנהגות ברורים. גורים זקוקים לחום ואהבה, אך גם לגבולות. ברשת unimal ניתן להשיג אביזרים לכלבים צעירים הכוללים בין היתר קערה למים, קולר ורצועות ומזון ייחודי המותאם לגורים. באמצעות האביזרים הללו תוכלו להעניק להקל על הכלב את תהליך ההתאקלמות בבית החדש, כמו גם לספק בעבורו אביזרים כמו משחקים – לצורך התחלת פעילות האילוף.

מה נדרש לבצע בשלבים הראשונים לחייו של הכלב?

בשלב הראשון, נדרש לאתר בעבור הכלב ווטרינר מקצועי אשר יבדוק את הכלב ויוודא כי הוא אכן בקו הבריאות. נוסף לכך, בשנים הראשונות לחייו גורים וכלבים צעירים נדרשים לבצע שורה של חיסונים, ועל כן מומלץ לבחור בווטרינר המציע לכם חבילה בעבור הכלב הכוללת גם בדיקות שגרתיות כמו גם חיסונים. נוסף לכך, חשוב לוודא כי הכלב אוכל לפחות 4 פעמיים ביום – כלבים צעירים זקוקים למזון איכותי בכדי להתפתח ולגדול, כאשר הוראות האכלה ניתן לקבל הן דרך הווטרינר והן דרך הוראות היצרן המופרטות על גבי האריזה. טיפ זהב הוא לרכוש בעבור הכלב מזון יבש, ולהימנע ממזון ביתי או חלבי – בשל הרגישות של כלבים צעירים.

טיפים- לגידול כלבים צעירים ומבוגרים

אילוף כלבים: מוקדם ככל האפשר

כלבים צריכים לקבל גבולות ומסגרת בגילאים צעירים, ועל כן נדרש לסגל בעבורם כללי התנהגות ברורים. במידה ולא תעשו זאת, הכלב עשוי להרגיש כ"בעל הבית" ובהתאם לכך להביע תוקפנות, ולכן פעולת האילוף צריכה להתבצע בהקדם.

כלבים בוגרים – אופרציה שונה

כאשר מדובר בכלבים בוגרים, כאן מדובר באופרציה אחרת לחלוטין. למעשה, לכל גזע יש את המאפיינים שלו ועל כן מומלץ בחום להצטרף לקבוצות ייעודיות ברשתות החברתיות, לצורך קבלת טיפים ועזרה מבעלי כלבים אחרים המגדלים גם הם כלבים מאותו הגזע שלכם. שימו לב כי כלבים בוגרים צריכים להוציא אנרגיה, ועל כן מומלץ לחשוף אותם לכלבים אחרים וללמד את הכלב להיות חברותי באמצעות הגעה לגינת כלבים או שימוש במשחקים – אותם ניתן לרשות גם כן ברשת unimal. כלבים פעילים. נוסף לכך, אם הכלב מגלה רגרסיה בכל הקשור לחינוך, ניתן בהחלט ליצור קשר עם מאלף כלבים לצורך אילוף הכלב, ובהתאם לכך מתן חיזוקים חיובים בדמות ממתקים.