זמן איכות עם הילדים: כך תעשו זאת

לא קל לבנות מערכת יחסים טובה עם הילדים, כזו שמבוססת על כנות, גיבוש, חוויות והנאה. עם זאת, יש לא מעט דרכים ליהנות מזמן איכות עם הילדים, מצבירת חוויות משותפות ומבניית מערכת יחסים משפחתית נהדרת. ריכזנו בעבורכם כמה רעיונות לבילוי עם הילדים.

סיור עירוני על גלגלים

אין דבר יותר מהנה מלגלות מקומות חדשים ביחד, ובייחוד אם מדובר בסיור רכוב. את הסיור ניתן לבצע באמצעות קורקינט מקצועי, אופניים או אפילו סגווי. ישנם סיורים מודרכים, אך גם ניתן לתכנן סיור באופן עצמאי באחת הערים בארץ, כשהערים הפופולאריות ביותר הן תל אביב, באר שבע וירושלים.

פעילויות ספורט משותפות

אורח חיים בריא הוא חשוב וחיוני לבריאות, והוא אידאלי למיצוי מושכל של זמן פנוי. לכן, מומלץ לקבוע במהלך השבוע זמנים ייעודיים לפעילויות ספורט עם הילדים, החל מהליכות, ריצות, משחקי כדורגל וכל פעילות שעשויה לעניין אותם ואתכם. אגב, אם יש באזור מגוריכם מגרשים עירוניים, טוב תעשו אם תשתמשו בהם למשחקי ספורט שונים, בין אם זה טניס, כדורסל או אפילו קפיצה בחבל.

בישול עם הילדים

סדנאות בישול

אם אתם מחפשים סדנה מעשירה, מהנה וחווייתית, סביר להניח שתמצאו את הפתרון בסדנאות בישול. כיום יש מגוון רחב של סדנאות בישול ברחבי הארץ, כמו סדנה לבישול אוכל איטלקי, סדנה להכנת בצקים ואפילו סדנת קינוחים. הירשמו יחד עם הילדים לסדנה המתאימה, רק וודאו מבעוד מועד שהסדנה אכן מתאימה לילדים.

טיולי טבע

יש לא מעט מקומות מרהיבים ברחבי הארץ, שלל מסלולים מעניינים, שמורות טבע ואזורים היסטוריים בהם ניתן לטייל. נסו ליצור לכם מעין שגרה לפיה תצאו לטייל לפחות אחת לשבועיים, גם אם מדובר בטיול של כמה שעות בודדות. בין המקומות המומלצים ביותר יש את פארק הירקון, מכתש רמון, נחל מערות, קיסריה, עין בוקק ועוד רבים וטובים.

משחקי קופסה

אמנם טיולי טבע וסיורים רכובים נשמעים מפתים יותר, אבל בימי החורף הגשומים זה בהחלט עשוי להיות בעייתי. מה עושים? רוכשים שלל משחקי קופסה ייחודיים, כמו מונופול, טאקי, נחש מי ועוד, ומקיימים טורנירים נושאי פרסים. הפרסים יכולים להיות מקוריים ויצירתיים כמו "פטור מלסדר את החדר למשך שבוע", "פטור מקיפול כביסה ליומיים" וכו'.

יצירה ומלאכה

עבודות יצירה מהוות פעילות נהדרת, ולו בשל העובדה שהיצירה מפתחת את היכולות המוטוריות כמו גם את היכולות הקוגניטיביות של הילדים. ניתן למצאו סדנאות יצירה לאם ולבת, ואף ניתן ליצור בבית באופן עצמאי, תוך שנעזרים בהדרכות וידאו מהרשת. אם תבחרו ליצור באופן עצמאי, מוטב שתרכשו מוצרי יצירה שונים כמו בריסטולים, דבק, סרטי בד, שבלונות, צבעים וכו', כך תוכלו ליצור לעצמכם ולילדים פינת יצירה מאובזרת. אגב, זו יכולה להיות פעילות מצוינת לחודשי החורף.

לא חייבים לשלם הון תועפות עבור זמן איכות משפחתי, כי יש לא מעט פתרונות נהדרים ונגישים בעבורכם. בין אם תבחרו בטיול טבע, בסדנאות בישול או אפילו בסיורים עירוניים – אין ספק שתיהנו מגיבוש משפחתי וזמן איכות משותף ומהנה. בילוי נעים!