שופינג אונליין: איך לבחור תכשיטים באינטרנט בחוכמה

כיום ידוע שאם רוצים למצוא את התכשיט האידאלי ביותר מתוך היצע עשיר ומרשים, אם רוצים לשלם רק על התכשיט ולהימנע מתשלומים נוספים (תשלומי ארנונה, חשמל ועיצוב החנות), אם רוצים לרכוש בזמן המועדף עליכם ובאופן כללי אם מבקשים להתייעל ולהימנע מיציאה מהבית, הרי שהכי נכון לרכוש תכשיט באמצעות חנות מקוונת. עם זאת, הרבה פעמים קיים חשש שהמידה לא תתאים. מה אם כן עושים? כמובן שלא מוותרים על התענוג של רכישת תכשיט באופן מקוון, אך כן עושים מעט שיעורי בית. לפניכם מידע יעיל שיסייע לבחור נכונה.

מזגזגים בין החנות הפזית לחנות המקוונת

ראשית נציין שהדרך הטובה ביותר היא לקפוץ לחנות שבה מבקשים לרכוש, לראות אלו מידות נכונות (הן מבחינת צמידים והן מבחינת טבעות ושרשראות), ואז להגיע הביתה ובצורה רגועה לעבור על המבחר, כאשר סך המידות ידועות מראש (וכתובות על פתק בצד). כך למשל מי שמחפש תכשיטים בבאר-שבע מוזמן לקפוץ לחנות הידועה "תכשיטי חביב" ולהיעזר בשירות הפרונטלי האדיב. לאחר מכן נכנסים לאתר, בוחרים עיצוב לצד מידה רצויה, וכמובן נהנים מההיצע הרב שלא תמיד נמצא בחנות עצמה.

גם טבעת ניתן לרכוש ברשת!

אם נתחיל מהקושי הגדול ביותר, נסביר כיצד רוכשים טבעת באופן מקוון. בעוד ששרשרת יכולה להיות מעט קצרה או ארוכה מהרצוי, טבעת חייבת להתאים במדויק. כיצד אם כן ניתן לדעת שהטבעת שאהבנו באתר אכן במידה הנכונה? ובכן הכירו את נפלאות הטכנולוגיה! כיום ישנה אפליקציה שמסייעת להבין מהי המידה הרצויה. כל שנדרשים לעשות זה להוריד אפליקציה ייעודית לנייד (כגון אפליקציה שתומכת באנדרואיד) ופשוט להיעזר בה. האפליקציה תבקש להניח טבעת במידה הרצויה על מסך הטלפון, להתאים את העיגול לגבולות הטבעת, ולקבל את המידה הנכונה. פחות טיפוסים טכנולוגיים? ישנה אפשרות נוספת. עוטפים עם חתיכת נייר את היקף הטבעת, מסמנים נקודת התחלה וסיום, מודדים את האורך באמצעות סרגל ועם המידה שהתקבלה ניגשים לטבלת מידות של טבעות (לא חסרות כאלו ברשת).

שופינג אונליין: איך לבחור תכשיטים באינטרנט בחוכמה

מה חשוב לדעת על רכישת צמיד?

כאשר ניגשים לרכוש צמיד לפרק היד או הרגל, יש לבצע את אותה מדידה שציינו לגבי הטבעת. גם פה יש לקחת נייר/ חוט/ או סרט מדידה, ופשוט להקיף את פרק היד (או הרגל), למדוד את אורך ההיקף ולהיעזר בטבלת המרות (ניתן למצוא בקלות ברשת). עם זאת, הפעם אין זה יהיה נכון למדוד רק את ההיקף הרצוי, אלא לרוב מוטב לקחת רווח נוסף של 2 אצבעות, כך שהצמיד אינו יהיה צמוד מדי, אלא יישאר לו מרחב תנועה.

גם מידה של שרשרת מוטב למדוד

אחת מהטעויות הנפוצות היא לרכוש שרשרת מבלי לטרוח להבין מהו האורך שלה. אז נכון שבשרשרת פחות קריטי מהו בדיוק האורך, אך לרוב כן משנה עד לאיפה התליון מגיע. מה עושים? בוחנים מהו היקף השרשרת ופשוט מייצרים בבית הדמיה. לוקחים חוט באותה מידה ומניחים אותו סביב הצוואר. מה עוד? לא שוכחים שהתליון מוסיף כמה מ"מ נוספים.

3 טיפים חשובים

  1. כאשר בוחרים טבעת יש למדוד את האצבע הרצויה ביד הרצויה. לא פעם יש הפרשי מידות בין יד ימין ליד שמאל (הידיים שלנו לא סימטריות והאצבעות כמובן לא שוות באורכן ובעוביין).
  2. אם עומדים לרכוש צמיד שיש עליו תליונים, קחו בחשבון שעדיף שהוא יהיה מעט יותר ארוך, כך שהתוספות לא ייצרו לחץ מעיק.
  3. כאשר מודדים שרשרת או טבעת, יש לוודא שסרט המדידה אינו צמוד מדי, אלא יש להציבו באופן שבו מבקשים שהתכשיט יהיה מונח.

*עכשיו אין מקום לטעויות. שיהיה בהצלחה, אל תתפשרו על העיצוב הרצוי וכמובן תתחדשו!