איך מתמודדים עם עור פנים שומני?

אין ספק שעם האקלים ישראלי, יש לא מעט נשים שסובלות מעור שומני, מה שמתבטא לרוב בעור פנים מבריק שיוצא מראה מיוזע, ואם לא די בכך, גם האיפור נוטה להימרח בקלות. עם זאת, טוב לדעת שיש פתרון, והוא לא כך כך מורכב כפי שרבות חושבות – סקרניות? ובכן, נציין שהפתרון טמון באורח חיים בריא ובהקפדה על טיפוח פשוט ומותאם אישית.

חשוב לומר כי יש סוגי עור שונים. לחלקנו יש עור יבש, לחלקנו עור שמנוני או מעורב, ולכל סוג עור ישנה צורת הטיפול הטובה ביורת בעבורו, ועל כן מה שיתאים לעור יבש, לא בהכרח יתאים לעור שומני.

מדוע העור שלנו שומני?

מלבד גנטיקה (שיש לה חלק נכבד בתהליך), ישנם גורמים נוספים שמובילים לכך, כמו פעילות יומית, תזונה, מזג אוויר ושינויים הורמונאליים. נציין כי עור שמנוני מאופיין בנקבוביות, חטטים, פצעים (שיכולים במקרים חריגים להתפתח לאקנה), אדמומיות ובעיקר מראה מבריק שנשים רבות מנסות להימנע ממנו.

תופעות אלו הן תוצאה של פעילות יתר של בלוטות החלב, הממוקמות בצמוד לזקיק השערה. פה נעצור לומר כי תפקיד החלב, המורכב מתערובת של שעווה ושומנים, הוא לשמש כשכבת הגנה לעור הפנים.

כיצד נתמודד עם עור שומני

כיצד נתמודד עם עור שומני?

יש כמה וכמה דרכים שיאפשרו לכן להתמודד עם עור פנים שומני, ולצד ההיצע, על כל אחת למצוא את הדרך האידיאלית בעבורה, ולו כי מדובר בפתרונות אינדיבידואליים – משמע ייתכן שלאחת זה יעזור ולאחרת לא.

איפור –  אחד הצעדים החשובים ביורת בתהליך האיפור הוא להתאים את סוג המייקאפ לעור הפנים. ולו כי התאמה שאינה נכונה, יכולה להקצין את השמנוניות (ולגרום להברקה) ולמנוע מהאיפור להישאר לאורך זמן. כמו כן, לפני הנחת המייקאפ, בחרו פריימר מאט ומרחו על כל הפנים או רק ״באזור הטי״ שהוא השמנוני ביותר (מצח, גשר האף, צידי האף וסנטר).

בשלב הנחת המייקאפ, כמובן מדובר על מייק אפ לעור שמן (ללא כמות גבוהה של לחות, בגימור מאט ובעל עמידות לאורך זמן), שימו לב שיש ליצור שכבה אחידה ולא כבדה מידי של חומר. מומלץ לעבור עם ספוגית לחה ולאחר מכן מומלץ ואף רצוי לקבע את המייקאפ באמצעות פודרה בגוון המתאים. מלבד זאת, בשלב ההצללות, מומלץ להשתמש בהצללה יבשה (ברונזר) ולא רטובה.

היגיינה וטיפוח – היגיינה נכונה היא למעשה הבסיס להכל, ולו כי יש לשמור על עור פנים נקי, ובמיוחד במהלך הלילה. חשוב לנקות את עור הפנים לפחות פעמיים ביום על מנת לנקות את הנקבוביות ולהסיר את עודף השמנוניות ככל האפשר. הניקוי יכול להתבצע אבמצעות מי פנים, סבון ייעודי ואפילו שמן קוקוס. עם זאת, נציין כי חשוב לבחור מוצרי ניקוי וטיפוח עדינים, בעלי כמות קטנה של אלכוהול. יתרה מזאת, מומלץ לבחור תכשירים המבוססים על תמציות צמחים, שכן הם בעלי תכונות ריפוי הפועלים לספיחת עודף השומן, לדוגמה: מנטה, קמומיל, ואקליפטוס.

עור פנים שומני הוא לא כל כך נורא, ובהחלט יש מגוון רחב של פתרונות ודרכים להתמודדות עמו. רכשו את המוצרים המתאימים ביותר עבור סוג העור שלכן והקפידו על היגיינה מושכלת.