תושבי הצפון: שירותי נוטריון זמינים גם בחיפה, ואפילו אונליין

כשאנחנו נזקקים לשירותים משפטיים או מנהליים ובירוקרטיים מסוגים שונים, אנו יודעים לפנות לרוב באופן אוטומטי לעורכי דין רלוונטיים העוסקים בתחום בו אנו צריכים סיוע. עם זאת, מריבתנו כלל לא מודעים לעובדה שבמקרים רבים, שירותים של העורך דין אינם מספיקים ויש צורך בנוסף בשירותים המקצועיים של נוטריון. אם גם אתם תושבי חיפה והסביבה, נדרשים לליווי משפטי מסיבות שונות בזמן הקרוב, יכול מאד להיות שאתם צריכים גם את הסיוע של נוטריון מוסמך. למרבה הנוחות, היום ניתן לקבל שירותי נוטריון מקיפים גם בחיפה ויישובי הסביבה, ויש לא מעוט שירותים שגם ניתן לקבל באופן מקוון מרחוק בלי צורך לצאת מהבית. על מנת שתגיעו מוכנים לרגע האמת, אנו רוצים להסביר לעומק על שירותי הנוטריון, מדוע חשוב שיהיו זמינים תמיד באזור מגורינו ואילו שירותים ניתן לקבל אונליין.

מיהו הנוטריון ומדוע חשוב שנוטריון בחיפה יהיה קרוב אליכם?

הנוטריון הוא למעשה עורך דין בעל ותק של עשר שנים לפחות מרגע קבלתו כחבר מן המניין בלשכת עורכי הדין שעבר הסמכה מיוחדת לשמש כנוטריון. עיקר עבודתו של הנוטריון הוא אימות חתימה, כלומר הוא מוסמך לאשר כי אדם שחתם מסמכים מסוימים אכן עשה זאת מרצונו הטוב והחופשי וכי אכן מדובר בחתימתו שלו (מיד נרחיב על כך). כאשר אנו זקוקים לנוטריון, זה לרוב במהלך הליכים משפטיים ומנהליים שונים, ואז נצטרך נוטריון זמין ואמין שיידע לתת מענה מהיר גם בזמנים פחות נוחים לפעמים. תוכלו למצוא כאן המלצה על חברה וותיקה באזור כשאתם מחפשים נוטריון וכך לדעת שאתם מכוסים בכל שלב.

תפקידי הנוטריון

לנוטריון יש כמה וכמה תפקידים שונים ולא נפרט על כולם, אך הנה בכל זאת כמה מהדברים העיקריים שהוא עושה:

  • אימות חתימה: מסמכים מסוימים עליהם צריך לחתום, חייבים לעבור אימות חתימה של נוטריון לפני שייכנסו לתוקף משפטי. על אילו מסמכים מדובר? מסמכים שונים של הבנק כאשר רוצים לחתום על משכנתא, הסכם ממון שנערך בין בני זוג, צוואה ועוד.
  • תרגום נוטריוני: כאשר יש צורך להציג מסמכים בעברית לרשויות, גופים ואנשים שונים בחו"ל, או לחלופין להציג מסמכים מחו"ל בשפות זרות כאן בארץ, יש מן הסתם צורך לתרגם אותם. התרגום שנעשה חייב להיות תרגום נוטריוני על מנת לקבל עליו אישור וללא התרגום הוא לא תקף. שימו לב כי ישנם מקרים בהם התרגום נעשה על ידי הנוטריון עצמו בהליך שנקרא תרגום נוטריוני. במידה והוא איננו דובר את שפת המקור, הוא יכול לאשר נכונות של תרגום על ידי הצהרת המתרגם החיצוני, כמובן ככל שהרשות שדורשת את המסמך המתורגם מתירה זאת.
  • פעולות נוספות: שימו לב, ישנם דברים נוספים שעושים נוטריונים כמו עריכת צוואה או העדה של מסמך סחיר וחשוב להכיר את כל השירותים השונים לעומק לפני כל הליך משפטי או מנהלי שהוא.

תושבי הצפון: שירותי נוטריון זמינים גם בחיפה, ואפילו אונליין

שירותי אונליין

שימו לב כי כאשר מדובר על אימות חתימה, הנוכחות של החותמים היא הכרחית ואין אפשרות לעשות את התהליך באופן מקוון. לעומת זאת, בשאר המקרים כמו במצבים של תרגום נוטריוני, הנוכחות של מבקש האישור אינה הכרחית ועל כן ניתן לקבל את השירותים הללו אונליין גם בחיפה.

בשורה התחתונה – חשוב להכיר את הנוטריון ואת תפקידיו. אם אתם מחפשים נוטריון בחיפה אנו בהחלט ממליצים לפנות למשרד המומלץ עליו דיברנו בתחילת המאמר, שם תוכלו להנות משירותי נוטריון מקצועיים ומקיפים בזמן הקצר ביותר ובמחירים משתלמים בלבד.