על שני גלגלים: כל מה שצריך לדעת על ביטוח אופנועים

ביטוח אופנועים

כידוע לכל אופנוע מעניק חוויית נהיגה שונה לגמרי והרבה יותר מהנה, אך אופנוע גם מעלה את הסיכויים שתתרחש תאונה, ועל כן לצד ביטוח חובה, נמצא מגוון ביטוחים נוספים שבהחלט יש טעם לעשות. במקביל, חברות הביטוח מודעות לעובדה שלבטח אופנוענים זה הרבה פחות כלכלי מאשר לבטח בעל רכב רגיל, כך שכל מה שנוגע לאופנועים ומשיק לעולם הביטוחים נמצא יותר יקר. מכאן שאם יש לכם אופנוע, רצוי להבין איזה ביטוח הכרחי, איזה ביטוח אפשרי ואיזה ביטוח כדאי. נשמע כמו הרבה עבודת מחקר? ובכן בדיוק עבור כך קיימת חברת ביטוח אודי דגן. מדובר בחברה מוכרת בתחום הביטוחים (ואף במיוחד בנישת האופנועים) שמתווכת ביניכם הנהגים לבין מגוון חברות ביטוח, כך  שרק נותר לנצל את הידע המקיף בתחום. לבטח ולהרוויח.

נקודת פתיחה – ביטוח חובה!

כאמור, יש ביטוחים שהם בגדר חובה ויש ביטוחים שהם בגדר המלצה. אם נתחיל מהבסיס, נציין את ביטוח חובה. החוק מחייב כל נהג לעשות ביטוח חובה, כאשר אופי והיקף הביטוח נקבעים מלמעלה, ע"י הממשלה. ביטוח אופנועים בסוכנות אודי דגן מאפשר למצוא את האופציה הכדאית ביותר נקודתית עבורכם, אם כי באופן כללי נציין שהמחיר של הביטוח מושפע מההיסטוריה של הנהג, מהגיל שלו, מהדגם של האופנוע, משורה של מיגונים קיימים ומשנת הייצור. ביטוח זה מאוד חשוב, כיוון שהוא מכסה הוצאות שנוגעות למגוון תהליכים רפואיים, כולל תהליך שיקום, אובדן כושר עובדה ועלויות אשפוז. מכאן שהביטוח מבקש להבטיח שבעת הצורך יתאפשר לשקם את חיי הנפגע, כאשר אין זה משנה אם מדובר בנהג עצמו, או בהולך רגל שנפצע בעקבות הנהיגה.

ביטוח חובה עם וללא השתתפות עצמית

בכל הנוגע לביטוח חובה ייעודי עבור אופנוענים, ראי לציין שתי עובדות חשובות. ראשית שקיים ביטוח חובה פול. מדובר בארגון שמחויב לעשות ביטוח חובה גם לנישה יחסית פחות כדאית, כגון אופנוענים. שנית ראוי לדעת שמשנת 2009 הוטמעה רפורמה חדשה. מטרת הרפורמה הייתה לחדול לסבסד רוכבים פרועים ובמקביל לתגמל נהגים זהירים. מכאן שנוסדו עבור אופנוענים שני סוגי ביטוח חובה. האחד עם והשני ללא דמי השתתפות עצמית. זה שכולל השתתפות עצמית מורכב מפיצוי בגין הוצאות רפואיות, פיצוי בגין אובדן השתכרות (ואובדן כושר השתכרות עתידי) ופיצוי בגין סבל. הרעיון הוא שמוותרים על פיצוי של עד 25,000 ש"ח בגין כאב וסבל, ועל פיצוי שנועד לכסות את 7 ימי העבודה הראשונים, כאשר בתמורה פרמיית הביטוח השנתית מוזלת עד כ20%. כאן ראוי לציין שעד כמה שזה נשמע מפתה, לרוב אין זה כדאי – ייעוץ מקצועי ואישי בהחלט הכרחי.

מה מלבד ביטוח חובה?

מעבר לביטוח חובה, טוב לדעת שגם קיים ביטוח מקיף מלא (מכסה נזקי רכוש, כולל נזק שנגרם משריפה, גניבה ותאונה עצמית), ביטוח מקיף מצומצם (כולל כיסוי בגין שריפה וגניבה, אך ללא ביטוח צד ג') וביטוח צד ג' (ביטוח שמכסה נזק שנגרם לצד שלישי). פה ראוי לציין שעלות הביטוחים מושפעת מגבול האחריות שנקבע בפוליסה, מדמי השתתפות עצמית, מהסטטוס של הנהג, מסוג ומשנת האופנוע. מה עתה? בוחרים אלו ביטוחים רוכשים ומהיכן. מבקשים עזרה? את כל הביטוחים שציינו מוזמנים למצוא אצל חברת ביטוח אודי דגן. מלבד סיוע מקצועי שמאפשר לבחור בחבילת הביטוחים הרצויה ביותר, גם ניתן להשיג חיסכון משמעותי. לסיכום נציין שחברות ביטוח מסוימות עשויות להעניק מחירים ותנאים יותר כדאיים מאחרות, כך שהשוואה מקצועית לצד הכוונה מנוסה בהחלט חשובה. סעו בבטחה ותחזרו בבטחה, כמובן לצד הביטוחים הרצויים ברקע.