מחלות חורף: טיפול טבעי וצמחי מרפא

בכל חורף זה קורה מחדש, מחלות החורף מגיעות וגורמות לנו להשתעל, להיות מנוזלים ולחוש ברע. בעוד שרבים בוחרים לפנות לרפואה המודרנית, ללכת לרופא המשפחה ולקבל תרופה, יש לא מעט אנשים שמנסים תחילה תרופות סבתא טבעיות. כיצד ניתן לטפל במחלות החורף באופן טבעי? ריכזנו עבורכם כמה המלצות:

שמנים אתריים לטיפול באף סתום

ילדים ומבוגרים, שניהם סובלים מאף סתום במהלך ימי החורף הקרים, כשהטיפול המסורתי המוכר ביותר הוא טיפול באמצעות שמנים אתריים, סיר עם מים חמים ומגבת. הרתיחו מים בתוך סיר קטן וטפטפו אליו כמה טיפות של שמן אקליפטוס, שמן הדס או שמן מנטה. לאחר הרתיחה, רכנו מעל הסיר וכסו את ראשכם במגבת גדולה. למעשה, כל האדים של המים החמים המהולים בשמן האתרי עולים כלפי מעלה באופן מרוכז (בשל נוכחות המגבת) ומסייעים לפתיחת האף הסתום.

טיפול בכאב גרון

כחלק ממחלות החורף, לעיתים אנחנו נוטים לסבול מכאבי גרון חוזרים ונשנים שמפריעים לאיכות החיים התקינה. בכדי לטפל בבעיה, חשוב לשתות תה ירוק המכיל דבש עוד בשלבים הראשוניים כלומר, ברגע שאתם מזהים שכאב הגרון מגיע, הקפידו לשתות מידי יום תה ירוק עם דבש.

דרך נוספת לטפל בכאבי בגרון, היא באמצעות חיטוי הגרון במי מלח. ערבבו מלח ומים יחדיו וגרגרו את מי המלח היטב. הפעולה לא נעימה, אבל היא תסייע לכם לחטא את הגרון ולהיפטר מהחיידקים המצויים בו.

צמחי מרפא

צמחי מרפא לטיפול בשיעול

שיעול טורדני עלול להפריע לנו בכל תחומי החיים, ובעיקר במהלך השינה, בין אם מדובר בשיעול עם ליחה ובין אם מדובר בשיעול יבש. כך או כך, יש כמה דרכים להקל על הבעיה. ראשית, יש לשתות משקה עשוי דבש וקינמון. את המרכיבים יש לערבב עם מים רותחים (על מנת שיהפכו למשקה אחיד), ולאחר שהוא מתקרר מעט יש לשתות (רצוי פעמיים ביום). נוסף לכך, תוכלו לשתות חליטת ג'ינג'ר ודבש במים חמים. לג'ינג'ר יש יכולות נהדרות לטיפול במחלות החורף והוא בהחלט נחשב צמח מרפא חיוני ויעיל.

הקפידו על תזונה

לתזונה יש חלק חשוב ומשמעותי בטיפול במחלות החורף. יש לא מעט מאכלים ומזונות בעלי סגולות ויתרונות בריאותיים נהדרים. כך למשל, מומלץ לשלב במאכלים בצל, שום (נחשב לאנטיביוטיקה של הטבע והוא בריא במיוחד), לימון, ג'ינג'ר ודבש, וכמובן יש להקפיד על שתיית תה ירוק באופן קבוע. שלבו את המאכלים שצוינו מעלה בתפריט התזונה שלכם (בדגש על שום ובצל), ותוכלו לקבל מהמזונות הללו את מלוא היתרונות הטמונים בהם.

 

מחלות החורף שתוקפות אותנו במהלך העונה הקרה הן ללא ספק מהוות מטרד עבור רבים מאתנו, לכן מוטב לפנות לרפואה הטבעית ולנסות לטפל בשלל המחלות הללו (כאבי גרון, שיעול, נזל וכו') לפני שפונים לרפואה המודרנית. מלבד זאת, רצוי להקפיד באופן שוטף על תזונה שכוללת מזונות בריאים ומזינים כמו גם על שתיית תה ירוק עם ג'ינג'ר ודבש. רק בריאות!