מערכת לניהול הלוואות: מה היתרונות שלה למוסדות פיננסיים?

מערכת ניהול הלוואות עשויה לסייע מאוד למוסדות פיננסיים. מוסדות אלה עוסקים במידע רב ובתהליכי פעילות רגישים מול לקוחותיהם, אשר כרוכים בניהול סכומי כסף גדולים. חייבים לנהל זאת באופן מסודר מאוד כמובן, מכל ההיבטים. כיצד עושים זאת? האם ישנו כלי אשר מאפשר לנהל הלוואות בצורה מקצועית ויסודית? ואולי גם לנהל היבטים נוספים של הפעילות העסקית במוסדות כאלה? מסתבר שיש – תפנית של מטריקס!

מערכת אחת לניהול כולל

עולם המחשוב העסקי מציב לרשות עסקים מגוון רחב של אפשרויות. מוסד פיננסי שמעונין לתת שירותי הלוואות או לקבל בעצמו הלוואות, עשוי לפתור את אתגר ניהול פעילות זו, בדרכים רבות. הוא עשוי בין השאר, לאלתר פתרון מכמה כלים וקבצים שונים, אשר יעבוד אך יהיה מורכב ומסורבל. גם לא יעיל במיוחד. מדוע לפעול בגישה כזו, אם ישנו פתרון ייעודי ואיכותי באמת? קוראים לזה תפנית של חברת מטריקס, שהוא כלי ERP מצוין וייעודי לנושא ההלוואות. מי שעושים שימוש ביכולות של תוכנה זו, מגלים שהיא נותנת מענה רחב, למגוון היבטים של פעילות מוסד פיננסי באשר הוא. כתזכורת, נציין כי ERP או Enterprise Resource Planning הוא סוג מערכות מחשוב וותיק ונפוץ מאוד. השימוש בו נרחב, פשוט מאחר שהוא מוכיח עצמו בשטח מזה שנים. זו היא גישה של מערכת מבוססת מודולים, כל אחד מהם מתמקד בהיבט מסוים של הפעילות והכל מתפקד ביחד באופן אינטגרטיבי ויעיל. למשל מודול CRM – ניהול קשרי לקוחות.

מה היא מציעה?

תפנית מציעה לכם בין השאר, את היכולות הבאות:

  • מתן וקבלת הלוואות – המודול העיקרי מבחינת היבט ההלוואות. מודול זה, מאפשר לנהל את כל הדרוש לגבי ההלוואות, כולל פרטי הלווה, פרטי ריביות והצמדה, העמלות השונות ועוד.
  • ניהול מחירון – מוסד פיננסי ינהל גם מחירון ותפנית מסייעת גם בכך, כולל מתן אפשרויות להחרגות שונות.
  • ניהול מכירות – ניהול תהליכי מכירות, ניהול לידים וטיפול בכל הקשור בהם ובשלבי ההתקדמות מולם, מתן הצעות מחיר ואישורן (חיתום) וניהול אנשי מכירות.
  • ניכיון המחאות – מימון ניכיון המחאות ללקוחות עסקיים ולקוחות פרטיים. כולל יכולות כגון ניהול עמלות גריעה, אי כיבודים, הפקדות חוזרות, חשבונות מוגבלים ועוד.
  • פקטורינג – ניהול סילוק עסקאות מכירה, תיקי לקוחות וחייבים, תקרות אשראי ועסקאות בין ספקים לחייבים.

 

 

פתרון אינטגרטיבי

חשוב להדגיש, שכל זאת מבוצע באופן מאוד אינטגרטיבי. כלומר מחד, המערכת מציעה עבור פעילויות אלה מעין תוכנות משנה בפני עצמן. אבל הכל מנוהל תחת ממשק משתמש אחיד, במערכת אחת כאמור. כך שקל לעובדי העסק ללמוד את המערכת ולהשתמש בה באופן שוטף. חשוב ומעניין לציין, שתפנית מיוחדת מההיבט הבא: זו היא מערכת ERP, אך כזו שמגיעה עם התאמה מראש למגזרים שונים. במקרה זה, אנו מדברים על הגרסה שמותאמת מראש עבור מוסדות פיננסיים. התאמה זו מראש חוסכת משאבים ללקוחות, אשר לא נדרשים לבצע אותה בעצמם. כמו כן, היא כלולה במוצר ברמה גבוהה. זאת, בין השאר כתוצאה מכך, שתפנית נמצאת בפיתוח מתמשך כשני עשורים! זמן רב לכל הדעות, שבו היא הותאמה באופן המיטבי לשוק הישראלי וגם לצרכי המגזר. עוד הערה חשובה: תפנית מיועדת לעסקים גדולים בלבד.

מי עומד מאחורי המערכת?

תפנית היא מוצר וותיק של חברת הטכנולוגיה הידועה מטריקס. מטריקס עוסקת בתחומים רבים סביב נושא המחשוב העסקי והיא בין ספקיות המחשוב העסקי המוערכות ביותר, מזה שנים. פיתוח תפנית מתבצע באופן מלא בתוך מטריקס ונקודה זו תורמת לאינטגרטיביות וכמובן, גם לרמה הגבוהה שלה.

לסיכום

תפנית של מטריקס היא כלי מצוין וגם מומלץ לניהול הלוואות, בכל מוסד פיננסי מתקדם.