איך ספק האינטרנט יגן עליכם מגלישה באתרים מסוכנים?

האינטרנט הוא בלי שום ספק כלי מצוין וכנראה אחת ההמצאות החשובות ביותר של המאה הקודמת. אנחנו עושים בו כמעט הכול – מתקשרים עם אנשים אהובים אפילו כאלה הנמצאים במרחקים, מביעים את הדעות שלנו ומשתפים את הרגעים היפים, מתעדכנים בחדשות, עושים קניות והזמנות של מוצרים המגיעים אלינו מעבר לים ובעצם, מה לא? בדיוק בגלל זה כל אחד מאיתנו מבלה שעות ארוכות בכל יום ברחבי הרשת ונחשף להרבה מאד מידע וגם לאתרים כאלו ואחרים. לדאבוננו, רבים מהאתרים האלה הם אתרים זדוניים ומסוכנים שכניסה אליהם עשויה לגרום לצרות רבות. חלק מהאתרים ישתילו וירוסים במחשב שלנו שפשוט יאטו אותו או יוציאו אותו מכלל פעולה, אחרים יאפשרו חדירה של האקרים אל המחשב וגנבה של פרטים רגישים ובחלק מהם אנחנו פשוט עלולים להיחשף לתכנים לא הולמים ולא נעימים בעליל. ישנן דרכים שונות להגן על עצמנו מהסכנות הללו ואחת הטובות והבטוחות שבהן היא בחירה בספק אינטרנט. בואו ננסה להבין כיצד ספק האינטרנט יכול להגן עלינו מפני האתרים המסוכנים.

התראות בזמן אמת

ספקי אינטרנט איכותיים, יודעים להתריע למשתמש אחרי שהקליק על כתובת של אתר מסוכן. מומלץ בהחלט למצוא את ספקי האינטרנט שיודעים לזהות את האתרים האלה בצורה הטובה ביותר. חוות דעת על ספק אינטרנט ITC למשל, מביאות דיווחים רבים על גולשים שניצלו ברגע האמת ולא נכנסו לאתרים הרעים. לכן, כדאי מאד לבדוק לפני ההתקשרות שספק האינטרנט אכן מספק את השירות הזה והאם הוא יודע לדווח על כל האתרים המסוכנים או שהוא מפספס כמה בדרך.

איך ספק האינטרנט יגן עליכם מגלישה באתרים מסוכנים

מנגנוני אבטחה נוספים

ספק אינטרנט איכותי יודע להציע בנוסף לשירותים הבסיסיים, גם שירותים נוספים. ספק אינטרנט ITC למשל, מציע אפשרויות אבטחה מתקדמות כמו תוכנות אנטי וירוס איכותיות ומנגנונים חכמים להגנה על הגולש. כך, במידה ונכנסתם לאתר אינטרנט מסוכן שעשוי לפגוע בכם, מנגנוני ההגנה יכנסו לפעולה מיידית ויירטו במהירות את הסכנות. איך לדעת שספק האינטרנט מציע את השירותים האלה? ובכן, במעמד ההתקשרות מומלץ פשוט לשאול וזאת גם אינדיקציה טובה כדי לדעת אם מדובר בספק רציני ומקצועי או בספק חסר ניסיון. הספקים הטובים תמיד ידעו להציע שירותים נוספים מעבר לאינטרנט נטו.

תשתית חזקה = פחות סכנות

במרבית המקרים בוחרים אנשים להתחבר לתשתית כשירות כולל דרך ספק האינטרנט המחבר אותם אל אחת התשתיות איתן הוא עובד. תשתיות חדשות, משוכללות ומשודרגות הן מראש יותר מאובטחות לעומת התשתיות הישנות כך שזה בהחלט עשוי לשמור עליכם מהפגיעה גם במידה ונכנסתם לאתר מסוכן. ITC למשל עובדים נכון להיום עם התשתיות המתקדמות ביותר בארץ מה שבהחלט מסייע בעניין הזה ובכלל בנושאים שונים של אבטחה בזמן הגלישה באינטרנט. גם כאן, מומלץ לשאול לפני ההתחברות על מהות התשתיות ולקבל עליהן מידע נרחב.