איך למצוא עבודה בהייטק: כללי הזהב להצלחה

אם תמיד חלמתם לעבוד בהייטק, כיום זה אפשרי הרבה יותר מתמיד. קבלו כללי זהב למציאת עבודה בהייטק, כולל בתפקידים שאמנם יצריכו גם מסלול לימודים לא ארוך במיוחד, אך עשויים להשתלם לכם בטווח הארוך.

עבודה בהייטק? בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים מבצעים הסבות מקצועיות. בעוד שחלקם פונים לתחומים כמו הייטק, חלקם האחר של מבצעי ההסבות יפנו לדרך עצמאית. בצד השני של מתרס מבקשי העבודות, ישנו גם את הצד של המעסיקים, שתמיד תרים אחר עובדים מהימנים ומקצועיים. בעוד שכסף ופרנסה לא חסרים בשוק העבודה, תמיד יהיה קשה לאתר עובדים איכותיים ונאמנים לארגון או לחברה.

חברות השמה מומלצות למציאת עבודה בהייטק

במקרים בהם מעסיקים מבקשים לאתר עובדים איכותיים, הדרך הפשוטה והנוחה ביותר היא דרך חברת השמה. יחד עם זאת שמעסיקים פונים לחברות השמה בכדי לאתר עובדים איכותיים, עם מבקשי עבודות שביצעו הסבות מקצועיות יפנו לשירותיהן של חברות השמה.

בכל מקרה, בין אם מדובר בגיוס עובדים או במציאת עבודה, הדרך הנוחה והפשוטה ביותר דרך חברת השמה מקצועית. מעבר לכך שיהיה לכם יחסית קל לאתר עבודה בהייטק דרך חברות השמה, ישנן דרכים נוספות למצוא עבודה בתעשייה. למשל, לינקדין.

עבודה בהייטק

פתיחת פרופיל בפלטפורמות שמתכתבות עם התעשייה

בלינקדין ישנם פרופיל עסקיים רבים, פרופילים של אנשי עסקים ועוד. נסו להכיר אנשים בתעשיות ההייטק השונות דרך לינקדין, וככה גם עם הזמן יתגנבו לאוזניכם טיפים על ג'ובים שמתפנים. אגב, בלינקדין גם ניתן להמליץ אחד על השני, כך שאם כבר יש לכם חברים ממשיים בעולם ההייטק, כדאי כבר היום לפתוח פרופיל בפלטפורמת לינקדין ולצרפם.

בואו נדבר לרגע על מקצועות בהייטק באמנם יצריכו ממכם תקופת לימודים לא ארוכה, אך בהחלט יהיו שווים את זה בטווי הארוך. על מה אנחנו מדברים? אנחנו כמובן מדברים על בודקי QA.

בודקי QA משתלבים בהייטק יחסית בקלות

אם לאחרונה שמעתם על הסבות מקצועיות בהייטק או התעניינתם בכך, בטוח נתקלתם בקורסים המלמדים ומכשירים אנשים להיות בודקי QA – בדיקת באגים במערכות שונות (בדיקה ידנית ובדיקה אוטומטית). בעוד שבודקי QA תמיד נדרשים, כיום ניתן לעבור קוסים של מספר חודשים ולקבל הסמכה, ממש מקצוע בידכם.

אתם תהיו בודקי QA מוסמכים, שפנויים כעת לחפש עבודה בתעשייה. אגב, רבים ממקומות הלימוד גם מסייעים באיתור מקום עבודה כשאתם מסיימים את הקורס.

האם כדאי להיות בודק QA?

בהחלט כדאי לשקול את המסלול הזה. אם אתם אכן שוקלים להיות בודקי QA, כדאי לדעת שכיום עבודת ה-QA היא כבר פחות סיזיפית מאשר ימים עברו, בהם הבדיקות של הבאגים במערכות שונות התבצעו באופן ידני.

כיום, ב-2020, בודקי QA משתמשים בשיטות אוטומטיות שונות לבדיקת באגים, אך עדיין מתקיימות גם בדיקות ידניות שונות.

הדרך הנוחה והפשוטה ביותר דרך חברת השמה