טיולי משפחות: איפה כדאי לטייל עם הילדים?

מתכננים טיול משפחתי? יש לא מעט מקומות נהדרים בארץ, כשחלקם רוויי היסטוריה משמעותית ומיוחדת וחלקם בעלי נופים עוצרי נשימה. לטיולים משפחתיים יש מגוון רחב של יתרונות, החל מהגיבוש המשפחתי ועד להכרת מקומות חדשים בארץ ישראל. ריכזנו עבורכם כמה יעדים מומלצים לטיולי משפחות:

גן לאומי קיסריה – ארכאולוגיה וסיפור היסטורי מרתק

אחד המקומות המומלצים ביותר לטיול משפחות הוא הגן הלאומי קיסריה, המכיל מגוון רחב של ממצאים ארכאולוגיים (שרידי העיר הביזנטית, בית מרחץ ועוד), כמו גם המחזת הסיפור ההיסטורי (מסע בזמן, מופע ייחודי בהשתתפות סוסים ושחקנים) ומופע אור קולי – כך שהוא מהווה יעד נהדר לטיול עם הילדים. בין המקומות המצויים בגן הלאומי, תוכלו לחזות בתיאטרון הרומי המרשים והמיוחד, שבעבר שימש את פשוטי העם לצפייה בהצגות ומופעים שונים. כמו כן, תוכלו לסייר במתחם ההיפודרום שנבנה בימי הורדוס ובו נערכו תחרויות אתלטיקה, מופעי גלדיאטורים ומירוצי סוסים. הגן הלאומי שוכן סמוך לים, כך תוכלו ליהנות מנוף ייחודי לצד אלמנטים היסטוריים וארכאיים.

גן לאומי הבשור – פארק אשכול

בגן לאומי הבשור, תוכלו למצוא שלל יעדים אטרקטיביים לכם ולילדים, החל מעין הבשור שהוא מעיין ייחודי ויפיפה, גשר הרכבת, אתר המכיל עתיקות מימי התקופה המצרית וכמובן אזור ייעודי לפיקניק משפחתי מהנה.

בעין הבשור, תוכלו לחזות בשרידים קדומים מכמה תקופות ארכאיות כמו תקופת הברונזה והתקופה ההלניסטית, שהרי מדובר בחוויה אטרקטיבית ומרתקת. נוסף לכך, תוכלו להגיע לגבעת המצפור, וליהנות מנוף מרהיב במיוחד לעבר הנגב המערבי. לצד כל אלה, ישנם שבילי אופניים במקום, כשאחד מהם קצר ואילו השני ארוך יותר. שניהם מעגליים ופשוטים כך שהם עשויים להתאים הן למבוגרים והן לילדים.

חוף האלמוגים

אם אתם מתכננים טיול לעיר הדרומית ביותר, הלוא היא אילת, אל תוותרו על טיול בחוף האלמוגים. במקום ניתן לצפות בבעלי החיים הימיים בשונית האלמוגים ולהיחשף לעולם קסום ומופלא שמתחת לפני המים. נוסף לכך, ניתן להירשם לצלילת שנורקלים ולשכור את הציוד המתאים במקום. כמו כן, ליד החוף תמצאו בריכות שכשוך קטנות ורדודות שמתאימות לילדים קטנים, מה שמבטיח שכל המשפחה נהנית וצוברת זיכרונות משותפים יחדיו.

טיולי משפחות

עיינות צוקים

שמורת עיינות צוקים, שוכנת בצפון ים המלח והיא מהווה מוקד משיכה לתיירים רבים מרחבי הארץ והעולם. מלבד הנוף המיוחד והקסום הנשקף מהשמורה, יש לא מעט אטרקציות שיכולות להתאים לילדים. תחילה, תוכלו לבקר בבריכות השכשוך (מלאות לכל אורך השנה), רק שימו לב שבריכת "תמר" אינה פעילה כל השנה, אלא רק בחודשי הקיץ ובין החודשים מרץ-נובמבר. אם אתם בעניין של טיולי טבע, עיינות צוקים הוא יעד נהדר עבורכם מאחר וניתן לטייל בשמורה החבויה, בו ישנם מסלולי הליכה מסודרים בין צמחייה ירוקה ומיוחדת לצד בריכות מים. חשוב לציין שהכניסה למסלולי ההליכה נעשית בתיאום עם מדריך מטעמם.

 

טיולי משפחות יכולים להיערך בכל מקום ברחבי הארץ. למזלנו, ישראל שופעת בשמורות טבע וגנים לאומיים חשובים, כמו גם נופים מרהיבים ומיוחדים – כך שיש לא מעט אתרים אטרקטיביים ויעדים שמתאימים למשפחות. התארגנו לטיול מראש, בררו אם יש צורך ברכישת כרטיסים או בתיאום הגעה מול רשות הטבע והגנים, ארזו מים, אוכל וחטיפים לילדים, וצאו לטיול משפחתי מהנה ועשיר בחוויות טובות.