כיצד מתמודדים עם אלרגיה לאבק?

היא אומנם אינה נראית לעין, אך היא בהחלט קיימת, ולאן שלא נפנה היא עשויה להפתיע ובעיקר להציק. קרדית האבק מצויה על השטיחים, על הספה, על הספרים, על הבגדים, על המיטה, על הבגדים וכדומה, והיא מובילה לא מעט אנשים לסבול מהתעטשות, מדמעות, מגרד בעיניים ומנזלת. אז מה עושים? אפשר לקחת תרופות, אפשר לנסות להימנע, אפשר להתחסן ואפשר פשוט לנקות. שנרחיב?

פשוט ומתבקש

אם אתם דוגלים בשיטה הטבעית ומבקשים כמה שפחות לערב תרופות, נראה שגם אתם מבקשים לגלות כיצד אפשרי לגבור על אותו אבק טורדני, ופה ניתן למצוא מגוון תרופות סבתא לצד אמצעים רגילים. שנרחיב? נתחיל עם מגוון שיטות ניקיון: באמצעות שואב אבק אלחוטי זוכים לוודא שהרצפה, השטיחים ואפילו הספות נקיות מאבק – פשוט עוברים עם שואב ומנקים במינימום מאמץ, כך שמתאפשרת תחזוקה יומית, מהירה ויעילה. בנוסף, חשוב לכבס את הווילונות מדי שבועיים, לפזר חומר קוטל קרדית אבק על המזרון (מדי חודשיים וחצי), להתקין מסנן אוויר, להקפיד לסגור את ארון הבגדים, לכבס מדי פעם בובות פרווה של הילדים, לכבס מצעים ב60 מעלות ולהעדיף כריות שעשויות מחומר סינתטי.

שואב אבק אלחוטי

מה סבתא הייתה אומרת?

אם תשאלו את סבתא, היא הייתה מייעצת לפזר סודה לשתייה על גבי המזרון ובנוסף גם חומץ. כמו כן, גם הרפואה האלטרנטיבית יודעת להציע פתרון כנגד קרדית האבק – היא מציעה משחות מבוססות צמחי מרפא, כדורים הומיאופתיים וכמובן שגם דיקור, כאשר כל טיפול נדרש להתאים באופן אישי.

הפתרון התרופתי

אם אתם חובבי תרופות, תשמחו לדעת שגם עבור אלרגיה לאבק הרפואה הקונבנציונלית יודעת להציע מענה, אם כי בעיקר עבור מזעור התהליך הדלקתי. פה ניתן למצוא כדורים, משאפים ואף טיפות עיניים, אך אלו רק מקלים על התסמינים. מבקשים למנוע מראש את תופעות הלוואי? ובכן קיים טיפול חיסוני, אם כי על מנת ליהנות ממנו נדרשים לעבור דרך מומחים לאלרגיה (הטיפול מיועד רק לאנשים מאוד אלרגיים). שנרחיב? החיסון ידוע בעולם לאורך שנים והוא זוכה לאחוזי הצלחה יפים – בין 70 ל80 אחוזים, אך הוא אינו חד פעמי אלא ניתן לאורך זמן, ואילו שיפור ניכר מתגלה רק כעבור מספר חודשים, כאשר מי שמכוון למיצוי מרבי נדרש להתמיד בתהליך במשך כשלוש שנים.

התירוץ המושלם

לבסוף נחדד שבין אם בוחרים בשיטה כזו או אחרת, הרי ששאיבת אבק ללא ספק הכי יעילה, ועל כן אם חיפשתם אחר תירוץ לרכוש שואב אבק איכותי ובו זמנית אתם מסוג האנשים שמגיבים רע לאבק, הרי שנראה שמצאתם את התירוץ המושלם. עם זאת, טוב לדעת שלמרות שקרדית האבק מצויה בכול השנה, הרי שבקיץ ובסתיו היא בעיקר פעילה, כך שאם לא ששים לנקות היטב בכול השנה, לפחות בשתי העונות הללו נדרשים להקפיד. מכאן מי שמבקש להיפרד מאותו דייר קבוע, נראה שעתה יודע כיצד.