רישום חברה: עכשיו אפשר לעשות את זה באינטרנט!

אם חשבתם שלהקים עסק מורשה היא משימה מסובכת שטבולה עד הברכיים בבירוקרטיה, הרי שאתם עומדים לגלות שלהירשם כחברה, היא משימה אפילו יותר סבוכה. במה אם כן כרוך התהליך וכיצד אפשר להקל את ההתנהלות? ובכן כיום בזכות נפלאות העידן הדיגיטלי ניתן לסגור לא מעט משימות מורכבות באופן מקוון, וכך בדיוק גם כאן. כיצד אם כן התנהלות מקוונת עשויה לסייע ומדוע היא בהחלט עדיפה על כל חלופה? להלן מידע שימושי שמוטב לקחת בחשבון.

חברה – היכרות ראשונית

חשוב להבין שעל מנת להירשם כחוק כחברה נדרשים ליישר קו עם דיני התאגידים. כידוע, חברה היא התארגנות עסקית שמיועדת להפיק רווחים ואמורה לתפקד כישות עצמאית מבחינה משפטית, וזאת לצד הפרדה מבעלי המניות. מדובר בתהליך מוקפד שכרוך במספר שלבים. חלקם טכנים וחלקם משימתיים ובירוקרטיים. באופן כללי בשלב הראשון נדרשים לארגן מסמכים שמהווים הסכמה בכול הנוגע למבנה הפיננסי משפטי של הארגון, עליו חתומים סך בעלי המניות וסך בעלי התפקידים. כמו כן, יש להבין שמייסדי החברה מחזיקים באחריות מוגבלת, מתוך מטרה לייצר הגנה (בעת משבר פיננסי). מכאן שיש לא מעט תקנות, ואף כאלו שנוגעות לתהליך הרישום כחברה, ועל כן טוב לדעת שניתן לבצע רישום חברה מקוון בקלות. המשמעות היא שאין צורך להיות בקיאים בשלבים השונים, ואפילו אין צורך להגיע פיזית למשרדי מע"מ או למשרדים של עורכי דין.

הצצה לתהליך רישום חברה סטנדרטי

בין אם מבקשים להיעזר בשירות מקוון ובין אם מבקשים להתנהל באופן עצמאי, טוב לדעת מראש במה התהליך כרוך. ובכן מעבר למה שציינו, נדרשים למנות דירקטורים, להכין הסכם מייסדים, לנסח תקנון, לבחור שם (ולהכין 3 חלופות) וכדומה. כל זאת בין היתר מצריך להגיש שלל טפסים, כגון טופס הצהרת בעלי המניות, טופס בקשת רישום, טופס הגשת מסמכים, ואף נדרשים להירשם ברשויות המיסים (במס הכנסה, במע"מ ובביטוח לאומי), כאשר בין היתר יש לקבוע תורים, לשלם אגרת רישום חד פעמית ולעקוב אחר קבלת מספר ח.פ.

 

 

מהר בנוחות ולצד חיסכון

חושבים להירשם כחברה באמצעות שירות מקוון? טוב לדעת שבהחלט מדובר בבחירה שכיחה, ואף טוב לדעת שלמרות היתרונות הרבים, אין מדובר בתשלום יותר גבוה, ופה אנו מבקשים להסביר. באמצעות רישום חברה מקוון ראשית חוסכים זמן רב (וכידוע זמן שווה כסף). מעבר לכך, משיגים ליווי של עורכי דין מקצועיים ונמנעים מטעויות של טירונים (עורכי דין נמצאים מאחורי הקלעים). עתה אם נבקש להוסיף מספר יתרונות, נציין שקיימים אתרים שמאפשרים לרשום חברה באופן מקוון ובין היתר להרוויח בדרכים מקבילות. כך למשל מי שנעזר בחברת ליגל איט זוכה לחסוך כ500 ש"ח בתשלומי האגרה ובין היתר מדובר במחיר ידוע מראש – אין הפתעות כספיות.

חשיבותו של עו"ד עבור ליווי התהליך

לסיכום נחדד שרישום חברה כנדרש בחוק היא משימה מסועפת ומורכבת, וכיוון שמדובר בהליך בירוקרטי מתיש, טוב לדעת שאפשר לקבל סיוע מקצועי, כדאי ומידי. כמו כן, העובדה שמתנהלים לצד עורכי דין שמתמחים בתחום, מאפשרת להימנע מטעויות מעכבות ואף נמנע הצורך למצוא באופן עצמאי עורך דין מתאים. עוד נציין שאם נעזרים בשירות מקוון, לא רק שנמנע הצורך להתרוצץ ולברר מה צריך לבצע באיזה שלב, אלא בין היתר מוודאים שמתנהלים כראוי. פה נעניק המלצה. מוטב להרחיב את השירות ע"י תמיכה צמודה של עורך דין. מדוע? כדי שיסייע לבחון האם השם הרצוי עבור החברה פנוי, על מנת שיעזור לבחור את מיקום החברה (באופן שמתחשב בעלויות המיסוי), על מנת שיסייע לנסח הסכם מייסדים וכדומה.