עמותת לב ונפש: הכירו את הארגון הפועל לשילוב ילדים בעלי צרכים מיוחדים בקהילה

אחד הדברים החשובים בכל הנוגע לילדים בעלי צרכים מיוחדים הוא הסיוע להם להשתלב בקהילה. עמותת לב ונפש פועלת באדיקות על מנת שהילדים בעלי הצרכים המיוחדים יצליחו להשיג בדיוק את זה.

בראשית

"בראשית" היא החטיבה של עמותת לב ונפש המסייעת לילדים ולמשפחותיהם בהתמודדות הראשונית עם המחלה או הבעיה הנפשית של הילד. בעזרת קבלת המידע באופן דיסקרטי מהמשפחות ומהצוות הרפואי המטפל בילד, החטיבה לומדת עם מה בדיוק מתמודד הילד וכתוצאה מכך עם מה מתמודדת המשפחה כדי לסייע לו ככל הניתן. החטיבה עוזרת למשפחה למצוא את דרכי הטיפול המתאימות ביותר לילד שלהן ומגלה את חוזקות המשפחה כדי לעזור בהתמודדות עם המצב.

סדנאות

עמותת לב ונפש מעניקה לילדים בעלי צרכים מיוחדים סדנאות רבות ומגוונות על מנת להרחיב את תחומי העניין של הילדים, לגרום להם ליהנות ולהתפתח ובכך להקל עליהם את השילוב בחברה ובקהילה. הסדנאות השונות כוללות סדנאות בתחומים כמו ספורט, מוזיקה, אומנות ועוד.

 

 

תמיכה

עמותת לב ונפש מעניקה תמיכה למשפחות הילדים ולילדים עצמם בעזרת מערך מתנדבים רחב, עובדות סוציאליות ומטפלים במטרה לעזור לילדים ולספק להם תמיכה וכל מה שניתן כדי לשקמם וכדי לאפשר להם להשתלב בקהילה באופן הטוב והבטוח ביותר עבורם. בין השירותים שהעמותה מעניקה לילדים ולמשפחותיהם ניתן למצוא טיפולים חברתיים, ייעוץ וכדומה. העמותה עובדת עם שירותי הרווחה ושירותי בריאות הנפש על מנת לסייע לילדים ולהעניק להם את מירב התמיכה כדי שיוכלו להתקדם ולהשתלב בקהילה.

תקווה

"תקווה" זו החטיבה בעמותת לב ונפש המפעילה את הסדנאות והחוגים השונים על מנת לסייע לילדים להתפתח ולהתקדם ותוך כך להשתלב בחברה ובקהילה. בעזרת ההתעניינות בתחומים השונים של החוגים והסדנאות כגון: יצירה, מוזיקה, ספורט וכדומה, הילדים מפתחים את היכולת לחיות עם עניין בתחומים שונים. הם מתפתחים כדי להשתלב בקהילה וגם מצליחים להתמודד טוב יותר עם המצב שלהם ובעצם מקפידים על הטיפול תוך אמונה שהמצב ישתפר ושיש תקווה לעתיד.

לסיכום

עמותת לב ונפש פועלת בין היתר למען שילוב הילדים בעלי הצרכים המיוחדים בקהילה. בשלב הראשוני נכנסת לפעולה החטיבה "בראשית" של העמותה שתפקידה לבחון מה הבעיה איתה מתמודד הילד וכתוצאה מכך משפחתו על מנת לסייע להם למצוא את הדרך הטובה ביותר להתמודדות עם הבעיה. העמותה מעניקה לילדים סדנאות בתחומים שונים כגון: ספורט, מוזיקה ואומנות על מנת להרחיב את תחומי העניין של הילד ולסייע לו דרך הסדנאות להתקדם ולהתפתח ובכך לעזור לו להשתלב בקהילה.

העמותה מעניקה תמיכה לילדים ולמשפחותיהם על מנת לשקם את הילדים ולסייע להם להשתלב בחברה ובקהילה. התמיכה מתבטאת בצוות מתנדבים נרחב המעניק אוזן קשבת לילדים ולמשפחותיהם, ייעוץ  וטיפולים חברתיים בעזרת צוות מומחים ועוד. בין היתר העמותה פועלת בשיתוף פעולה עם שירותי הרווחה ושירותי בריאות הנפש על מנת להעניק לילדים ומשפחותיהם את התמיכה הטובה ביותר כדי לעזור לילדים להשתלב בקהילה. חטיבה נוספת שמפעילה עמותת לב ונפש היא החטיבה הנקראת "תקווה". חטיבה זו בעצם מפעילה את הסדנאות השונות והחוגים בתחומים השונים כמו: יצירה, מוסיקה, ספורט וכדומה במטרה לעזור לילדים להתפתח ולהתקדם ובכך לאפשר להם להשתלב בקהילה.