מה חשוב לבדוק כשקונים טלוויזיה?

לקנות טלוויזיה חדשה זה תמיד נחמד ואף מרגש, כי גם אם לא נעים להודות בכך, אנו די צמודים אליה וקשה לראות את החיים שלנו בלעדיה. מכאן כשרוכשים אחת חדשה, מוטב שהיא תעניק חוויה מלאה ובין היתר תענה על סך הצרכים והאילוצים. אז מה בוחנים טרם רכישה? להלן מספר דגשים:

קידמה טכנולוגית

מדהים לראות איזה מהפך עשו מסכי הטלוויזיה מאז שאנחנו היינו ילדים, כך שאם פעם הטלוויזיה הגיעה בצורת קופסה גדולה וכבדה, הרי שכיום המסך יותר מדמה תמונה שטוחה. עם זאת, לא בכך תמו שכלולי הקידמה, אלא כיום מכל עבר מוצעים מסכי טלוויזיה בטכנולוגיה מתקדמת. מה זה אומר? אם עד לא מזמן מסכי LED היו הדומיננטיים בתחום, הרי שכיום יש שחקן חדש בזירה, מסכי OLED. מהו ההבדל? בעוד שמסכי LED מבוססים על טכנולוגיית LCD (סך הפיקסלים מוארים באמצעות תאורת לד אחורית), הרי שמסכי OLED מבוססים על טכנולוגיה מתקדמת שבה כל פיקסל מייצר תאורה משלו. מכאן שקיימים לא מעט יתרונות עבור מסכי OLED, אם כי ראוי לקחת בחשבון שהם הרבה יותר יקרים.

שיקולי גודל

יותר גדול לא בהכרח יותר טוב, אלא הכול תלוי בגודל של החדר הייעודי ובמרחק של הכורסה מהמסך. שנעזר בנתונים? ובכן ראשית נחדד שנהוג לקבוע את גודל המסך בהתאם לאלכסון (מהפינה העליונה הימנית לפינה התחתונה השמאלית), ופה נסביר שהדרך הפשוטה ביותר היא להכפיל את גודל המסך ב1.2, וזאת בכדי להבין באיזה מרחק נכון להציב את הכורסה. הנתונים אינם מסתדרים בהתאם לגודל של החדר? נסו מסך בגודל אחר.

4K מול 4K

כיום אין שאלה, טלוויזיית 4K היא בהחלט הבחירה הנכונה, בין אם מבקשים טלוויזיה עבור הטווח הרחוק, בין אם אתם גיימרים ובין אם פשוט רוצים מסך יחסית גדול. מדוע? כי מדובר בנתון שמייצר רזולוציה גבוהה פי 4 מהתקן Full HD . עם זאת, כיוון שקיימים מלא סוגים, לפני רכישה מוטב לבחון איזו איכות תמונהHD  מייצר המסך ולאחר מכן איזו איכות תמונה 4K מייצר המסך, ולו בשביל ההשוואה. עוד ראוי לבחון שהנראות חלקה ונטולת רעידות, שההתמודדות עם ההשתקפות טובה ומהי איכות הצפייה כאשר צופים מהצד.

יותר מטלוויזיה!

יש להכיר בעובדה שרבים דורשים מהטלוויזיה שבין היתר גם תהיה מחשב, ואכן לא מעט מסכי טלוויזיה חכמים יודעים להתחבר למגוון אפליקציות (קרי נטפליקס), להזרים תכנים מהנייד, לגלוש באינטרנט ועוד. מהי המסקנה? חובה לוודא שהמהירות אכן מספקת.

שטוח או קעור?

אולי לא הרבה יודעים, אך כיום גם ניתן למצוא מסך קעור. במה מדובר? בשכלול שמאפשר ללכוד השתקפות. עם זאת, צפייה בטלוויזיה שכזו מתאפשרת רק בישיבה ממורכזת מול המסך, ועוד יש לקחת בחשבון שפחות נאה לתלות מסך שכזה על הקיר, ולו כי הקצוות המרוחקים יוצרים מראה מטריד מבחינה אסתטית. מכאן שאם יותר משני אנשים יושבים מול הטלוויזיה, הרי שמוטב לבחור באופציה השטוחה. לבסוף נציין שתמיד חשוב שהטלוויזיה תהיה מסדרה חדשה ועדכנית מבחינת חומרה, ולו בכדי שהיא תמשיך להיות רלוונטית גם בעוד כמה שנים – חומר למחשבה.