בעלי עסק: ניהול העסק יכול להתנהל אחרת משחשבתם

המאמר הזה מיועד לבעלי עסקים שרוצים לשמוע על דרכים אפקטיביות לשיפור ההתנהלות היומיומית בעסק. עסקים רבים מגיעים למצב בו מתקבעים אצלם שיטות עבודה ותהליכים שונים, אפילו אם יעילותם מוטלת בספק. בתור בעלי עסק, חשוב לבחון את אותם ולאמץ שיטות חדשות וטכנולוגיות מתקדמות אשר משפרות את המצב. אין הכוונה באימוץ טכנולוגיות רק בגלל ה'באז וורד' שלהן. אנחנו נציג כאן שירותים מתקדמים שהם גם חדשניים אבל גם שימושיים וכאלו שעברו את מבחן הזמן.

ניהול נכון של כוח אדם

עסקים רבים כיום נדרשים למחשבה מחדש לגבי כוח האדם והתפקידים השונים בעסק. לעיתים, הבחירה הנכונה היא מיקור חוץ של תפקידים שונים. היתרון הוא בצמצום כוח האדם וצמצום מספר האנשים מולם מתקיים יחסי עובד – מעביד. שירות במיקור חוץ ניתן לבטל או לשנות מהיום למחר, מול עובד קיימות מחויבויות חוקיות שונות אשר מגבילות אתכם. אחד התחומים שאולי יועיל לכם להוציא למיקור חוץ הוא המזכירות. להרחבה בנושא, תוכלו למצוא מידע נוסף על שירותי מזכירות באתר משרד אונליין. בקצרה, מדובר בשרות אשר יכול להחליף עובדי מזכירות בעסק או לגבות אותם בזמנים שהעסק אינו פעיל או שעות עומס. ניתן לקבל הודעות ישירות אל שירותי המזכירות מרחוק. כמו כן אפשר לתאם פגישות, לנהל תקשורת מול ספקים, להוציא חשבוניות ואפילו לערוך גביית תשלומים.

תוכנה לניהול חשבונות

בעלי עסק רבים עדיין לא העבירו את ניהול החשבונות לתוכנה, לא כל שכן לשירות מבוסס ענן וחבל. ניהול חשבונות על ידי תוכנה מאפשר לכם מעקב שוטף אחר נתונים שונים. תוכלו למשל לראות דו"ח חייבים בלחיצת כפתור. זה בסיס נתונים המאפשר לכם להתחיל פעולות גביה או להעביר אותה לשירותי מזכירות מרחוק למשל. אפשרות נוספת היא עריכת דו"חות שונים לפי תקופות. זה יאפשר לכם לראות את ההכנסות של העסק והרווחיות שלו על פני חודשים, שבועות ואפילו ימים. תוכלו לאתר בקלות זמנים של רגיעה יחסית ולתכנן טוב יותר את הפעילות. בנוסף, התוכנה תאפשר לכם להפיק מסמכים חתומים אלקטרונית ולשלוח אותם במייל ישירות ללקוחות. תוכלו לבצע פרסום ייעודי על כל חשבונית יוצאת ואפילו לראות כמה פעמים צפו באותה חשבונית לאחר שזו נשלחה.

קידום אתרים

כאן לא מדובר על טכנולוגיה ספציפית אלא שירות בסגנון ריטיינר בו אתם מפקידים חלק גדול בניהול השוטף של אתר האינטרנט שלכם לנותן שירות חיצוני. המטרה היא להביא את התכנים השונים בו למקומות ראשונים בתוצאות החיפוש במנועי החיפוש השונים בראשם גוגל. קידום אתרים, כאשר הוא נעשה באופן מקצועי, יכול להביא אליכם תנועת גולשים לאתר. אלו יהיו אנשים אשר מתעניינים במוצר או בשירות של העסק שלכם. שירותי קידום אתרים טוב הוא כזה אשר מייצר הרבה יותר הכנסה חדשה מלקוחות חדשים מאשר ההוצאה החודשית עליו. למעשה, בכמה אלפי שקלים לחודש תוכלו להגדיל משמעותית את מספר הפניות והרכישות מכם. אתר אשר מקודם נכון בגוגל הוא יותר מאפיק פרסום. זהו ממש נכס דיגיטלי, אשר כמו נכס נדל"ני, ממקם את העסק שלכם במרכז העניינים ומביא לו לקוחות למשך שנים ארוכות.

 

לבסוף, נזכיר שלמעשה, כל הפעולות הממוחשבות בעסק שלכם יכולות לעבור לשירות המבוסס על מחשבים מרוחקים. התחום הזה נקרא מחשוב בענן ויש לו יתרונות גדולים לכל עסק באשר הוא, בראשם: גיבוי נתונים, יכולות מחשוב מתקדמות, יכולת לעבוד מרחוק או לשלב צוותים של אנשים שלא נמצאים פיזית באותו המקום, ועוד יתרונות רבים אחרים.