בונים את בית החלומות: למה צריך קבלן עד מפתח כשבונים בית?

כאשר בונים את בית החלומות חשוב שהפרויקט יתנהל ויבנה ע"י קבלן בנייה טוב. קבלנים, תפקידם לבצע עבודות בנייה מן המסד ועד הטפחות ובכך לספק מבנה מושלם, בטוח, יציב ומתאים לתוכניות האדריכל. כיום יש סוגים שונים של אנשי מקצוע שיבצעו את התכנון, הבנייה, הנחת התשתיות, עיצוב המבנה וכולי – ובכל זאת, קבלן הוא איש מקצוע החשוב ביותר בתהליך.

בתחום הבנייה והשיפוצים יש לא מעט אנשי מקצוע שלכל אחד תפקיד אחר. 'קבלן עד מפתח' מרכז ואחראי על כלל עבודות הבנייה ועל ריכוז כל בעלי המקצוע הדרושים לפרויקט, כמו מהנדסי חשמל, אינסטלטורים, חברות בנייה בגובה, נגרים, צבעים וכו'. איש מקצוע כזה יהיה אמון גם על עבודות שיפוצים ובניית תוספות כמו הוספת מרפסת, ניסור בטון, תוספות בנייה, וכו'. קבלני מפתח חייבים להיות מנוסים ורשומים בפנקס הקבלנים ולאפשר עמידה בזמנים ועבודה ע"פ תוכניות של המהנדס והאדריכל.

קבלן מפתח

כמה יתרונות בעבודה עם קבלן מפתח:

אם תבחרו איש מקצוע נכון שנחשב קבלן מפתח, או אם תבחרו חברת בנייה טובה ומומלצת, למשל שיינר שיפוצים שמאפשרת להיעזר במגוון רחב של אנשי מקצוע טובים – תוכלו להנות מכמה יתרונות:

קבלת כל השירותים תחת קורת גג אחת

חברות בנייה מקצועיות יספקו את כל אנשי המקצוע הדרושים ובכך יחסכו ממכם את הצורך לחפש אינסטלטורים, חשמלאים, מעצבים, זפתים, נגרים וכולי.

אמינות

חשוב לא להתפתות ולבחור אנשי מקצוע שאינם קבלנים רשומים. המבנה שבו תשהו חייב להבנות על פי כל תווי התקן ותקנות הבטיחות כדי לשמור על הבטיחות במקום.

מחויבויות

אחת הסיבות שרבים בוחרים בקבלני מפתח כדי לבנות את ביתם, נוגעת לרצון לבצע תהליך כמה שיותר יעיל ונכון – שכן כבר ידוע שיש לא מעט קשיים ותקלות בבניית בית. אם תבחרו חברה קבלנית טובה ולגיטימית תוכלו להבטיח שכלל הפעולות הדרושות לבניית בית – כמו אישורי מהנדסים, פיקוח בנייה, קבלת אישורים וביצוע בדק בית – יעברו לקבלן וכי איש המקצוע יבצע את כל הדרוש לתיקון ליקויים וביצוע שינויים דרושים במבנה תוך יצירת מבנה יציב, תקין, ונוח.

שנסכם?

קבלן מפתח הוא איש מקצוע שעוסק בבניית שלד הבית, בניית מעטפת חיצונית ופנימית. קבלני מפתח מרכזים את כל אנשי המקצוע הדרושים לפרויקט, החל מקבלני עפר עד לקבלני מיזוג אוויר והם מתאמים את כל הדרוש עבור תכנון הקונסטרוקציה והתאמתה לתוכנית האדריכלית.

בין לבין, קבלנים כאלה עומדים על טיב העבודה, מבצעים שינויים בעת הצורך ומבצעים בדק בית כדי לראות כי כלל הבנייה מתבצעת ע"פ התכנית ורצונות הלקוח. לבסוף נעשות בדיקות שונות עבור תהליך גמר הבנייה שגם הן מתקיימות על ידי חברת הבנייה שתבחרו. בהצלחה!