כל מה שצריך לדעת לפני שרוכשים נעלי בלט

כמעט כל הורה מכיר את הסיטואציה שבו הילדה מודיעה שהיא רוצה להגיע לשיעור ניסיון בחוג בלט , ועוד לפני שהיא מחליטה אם להירשם, היא כבר החליטה שנעלי בלט היא בוודאות רוצה, ולו כי מדובר בחלומה של כל ילדה, ואף המורה כבר "טרחה" והעמידה למכירה מגוון בגדי ונעלי בלט בשלל צבעים ועיצובים, כך שגם אם הילדה לא תחזיק יותר מחודש בחוג, היא כן תחזיק בארון הבגדים תלבושת מלאה. מכאן שאם לא רוצים להיגרר למצב שכזה, אתם מוזמנים ללמוד מראש כיצד רוכשים נעלי בלט באופן מקצועי, אם כי הילדה לא מוותרת ואם כי הילדה אכן רקדנית מדופלמת. אז כיצד בוחרים? להלן דגשים מקצועיים:

נראה זהה אך שונה

ראשית נציין שבתחום נעלי הבלט ניתן למצוא מגוון נרחב של סוגים. כך למשל יש נעלי בלט עבור התעמלות קרקע מודרנית, יש נעלי בלט מפוצלות ובעלות גומי תפור, יש נעלי בלט שהסולייה שלהן מפוצלת, יש נעלי בלט מפוצלות מבד, יש נעלי בלט חצי מבד אלסטי, יש נעלי בלט מבד בעלות סולייה מפוצלת, יש נעלי בלט מסאטן וסולייה מלאה, יש נעלי בלט עבור המורה (נעלי הוראה), יש נעלי פוינט לרקדני בלט ועוד. מכאן שגם אם במבט ראשון הכול נראה זהה, יש להבין שמגוון נדבכים מפרידים בין הסוגים.

קניית נעלי בלט

לנשים וילדות שאוהבות בעיקר את המראה

כפי שהתחלנו להסביר, לא מעט ילדות (ונשים מבוגרות) אוהבות את המראה של נעלי הבלרינה, אך כלל לא מתכוונות להגיע לשיעורים. במקרה שכזה טוב לדעת שניתן לרכוש נעל בלרינה, או אם נדייק, נעל שנראית כמו הדבר האמתי, אך שהיא מיועדת עבור הליכה מחוץ לסטודיו והיא יותר עמידה בעת הליכה ממושכת. נשמע מעניין? ובכן בחינה מהירה של דגמי המותג "פריטי בלרינה" מעלה מגוון דגמים מרהיבים שנצמדים למאפייני הנעל – מגוון דגמים שמציעים נעליים נשיות ואלגנטיות ביותר, לרבות נעלי פוינט לרקדני בלט.

חומריות

בכל הנוגע לנעלי בלט, נמצא שיש כאלו שעשויות מעור ויש כאלו שעשויות מבד. העור נחשב יותר עמיד, מעניק תמיכה בריאה יותר ופחות מתבלה. מנגד, נעל בלט מבד מתעצבת בהתאם לצורניות הרגל, יותר אידאלית עבור רקדניות שמתכוונות להתמיד לאורך זמן והן סופגות טוב יותר לחות.

מידה לצד סולייה

אין לרכוש נעל בלט לפני שמודדים ויודעים בדיוק מהי המידה, וזאת כי הרבה פעמים המידה של נעל הבלט תהיה קטנה יותר ממידת הנעל הרגילה. בעת מדידה יש לשאוף להתאמה מרבית – הנעל צריכה להיות לא רפויה מדי ולא מהודקת מדי. כמו כן, בכול הנוגע לנעלי פוינט, נמצא גם מידות רוחב, כך שגם זהו נתון שמצריך התייחסות. בנוסף, מבחינת סולייה נמצא שני סוגים: שלמה ומפוצלת, כאשר השלמה מתאימה לרקדנים מתחילים כיוון שהיא מסייעת בתמיכה ואיזון, ואילו סולייה מפוצלת מתאימה לרקדנים יותר מנוסים, והיא מאפשרת חופש תמרון יותר נרחב.