גיבוי בשרת וירטואלי – האם העסק שלכם צריך את זה?

גיבוי הוא נושא חשוב מאוד לעסקים, אך גם נושא שעסקים רבים מזניחים או לא מיישמים באופן חכם. אלה כמה דברים, שכדאי לדעת על גיבוי בענן ושרתים וירטואליים:

מגוון אפשרויות

שירותי ענן, מספקים כיום אפשרויות רבות מאוד לעסקים. רואים זאת גם בתחום הגיבוי. למשל, היכולת לשכור שרת ולבצע עליו גיבוי בשרת וירטואלי, באופן מהיר וקל. עסקים שמודעים לאפשרויות אלה, גם חוסכים במשאבים יקרים וגם משפרים את יכולתם להתמודד בשוק התחרותי.

למי זה דרוש?

אין עסק שלא זקוק כיום לגיבוי למידע הרב שהוא אוגר. מידע זה, מהווה נכס עסקי ממדרגה ראשונה. מי יכול להרשות לעצמו שלא להגן עליו? רוב העסקים, זקוקים גם לגיבוי בענן. הדבר משמעותי, במיוחד לעסקים מסוגים מסוימים: עסקים קטנים למדי, שלא רוצים להשקיע בתשתית גיבוי פנימית, עסקים עם צרכי גיבוי משתנים מאוד, עסקים בתהליך צמיחה מהיר ועוד. כך שכדאי שגיבוי בענן יהיה דבר, שאותו למעשה כל ארגון לוקח בחשבון.

איך זה יכול לשרת אתכם

נוחות שימוש – גיבוי בענן כשמו כן הוא – הוא ממוקם בשרות מרוחק באינטרנט (בענן) ומנוהל דרך דפדפן. תודות לכך, הניהול זמין דרך מגוון רחב של התקני מחשוב – כל התקן שיש לו דפדפן, בין אם זה סמארטפון, לפטופ, טאבלט או מחשב PC.

גמישות – הגיבוי בענן מאפשר לגבות מגוון רחב של דברים, כולל שרתים וירטואליים, Office 365, שרתי SQL, בסיסי נתונים שונים ועוד. כמו כן, השרות מספק סקלאביליות גבוהה, כאשר אתם צריכים להגדיל את היקפי המידע שיש לגבות.

עמידות והמשכיות עסקית – אחד ההיבטים החשובים של גיבוי מרוחק לענן, הוא בעובדה שהוא לא נפגע, אם ישנו מקרה חירום מקומי בעסק שלכם.

גיבוי בשרת וירטואלי - האם העסק שלכם צריך את זה?

האם זה משתלם?

ההיבט הכספי הוא משמעותי מאוד כאן. למעשה, יתרונותיהם הכספיים של שירותי הענן, הם מהגורמים העיקריים שהפכו אותם לפופולאריים כל כך, כולל לגבי שירותי גיבוי. שימוש בשירות גיבוי בענן, מחליף את הצורך לרכוש חומרה ותוכנה, עבור גיבוי מקומי בתוך העסק. הוא גם חוסך את הצורך בהשקעת משאבים יקרים, בתפעול השוטף של ציוד מחשוב זה, כולל תחזוקה, תיקונים, שדרוגים ועוד. התשלום מתבצע בדיוק ורק לפי היקפי השימוש – נקודה שמספקת בעצמה כמה וכמה יתרונות חשובים. בין השאר, נהנים בזכותה מפירות ההשקעה הכספית באופן מיידי וגם קל יותר לתכנן כספית לטווח ארוך. כך שמבחינת השאלה האם זה משתלם, את התשובה רואים בשטח היטב: עסקים שפועלים בדיגיטל משתמשים בשירותי גיבוי באינטרנט. זאת, גם במקביל לשימוש פנימי מסוים בגיבוי. הגיבוי באינטרנט עשוי להשלים אותו בצורה טובה ומשתלמת.

מה מציעה GNS

במחיר של החל מ-$12 לחודש בלבד, תקבלו מחברת GNS גיבוי קל, אוטומטי, בממשק ידידותי. ניתן לקבוע שהגיבוי יבוצע בתדירות הנוחה לכם, בין אם זה יומי, שבועי או חודשי. תהליכי השחזור מגיבוי, מהירים וקלים גם הם. התשלום הוא רק לפי היקף השימוש וניתן לשנות את אופן השימוש בקלות ובמהירות. העברת הנתונים לגיבוי, מבוצעת בצורה מאובטחת ומוצפנת. מבחינת שרידות, לא רק ששרות זה זמין כאמור בענן – הוא פרוס מבחינה פיזית על תשתית רחבה, של חוות שרתים בכמה מיקומים גיאוגרפיים שונים.

לסיכום

עסקים רבים כבר סיכמו את הדברים לעצמם והמסקנה די מתבקשת מאליה: אל תזניחו את הגיבוי ואל תשכחו את האפשרות החשובה, של גיבוי בענן! זה משתלם. אגב, מדובר בסוג שרות, שגם קל למדי לנסות לשם בדיקה.